Ciąża / parenting

Jakie gry dla najmłodszych wybrać?

Gry planszowe to połączenie przyjemności z nauką. Jakie gry dla najmłodszych wybrać?

jaki gry dla najmłodszych wybrać

Jakie gry dla najmłodszych wybrać?

Jestem wielką fanka gier planszowych. I z niecierpliwością czekam aż Maksyś będzie starszy i będziemy w nie grać. Oczywiście część gier będę wybierała pod siebie (taka ze mnie troskę egoistka). Chyba też mam prawo poczuć się dzieckiem? Jednak zanim to nastąpi, muszę wybrać gry odpowiednie do wieku maluszka. Przeszukam internet, aby znaleźć gry la roczniaka czy dwulatka. I znalazłam! Jakie gry dla najmłodszych wybrać? Przedstawiam Wam dziś moje propozycje.

jakie gry dla najmłodszych wybrać

Jakie gry dla najmłodszych wybrać? – gry Pucio

Pucia zapewne znacie z książek. To bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, która w szybkim tempie zyskała na popularności. Nic dziwnego! Seria doskonale wspiera rozwój mowy, a do tego posiada piękne ilustracje, które zachęcają dziecko do nauki i zabawy. O książkach pisałam we wpisie “.” Okazuje się, że Pucio to również towarzysz gier dla najmłodszych. Oto 3 propozycje gier dla najmłodszych

 1. Pucio. Pierwsze zabawy – to moja pierwsza propozycja, przeznaczona dla dzieci w wieku 1-3 lat. W pudełku znajdziemy 20 obrazków, 20 kartoników z podpisami i 6 zabaw z dziećmi rożnymi oraz starszymi. Mamy tutaj dwa rodzaje kartoników. Na jednym są obrazki z wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi i obiektem czy też zwierzęciem l, które wydaje dany dźwięk,a także z Puciem. Natomiast na drugim rodzaju mamy tylko i wyłącznie teksty. Są to te same onomatopeje, które widoczne sa na kartonikach z obrazkami. Jak wspomniałam, mamy możliwość 6 różnych zabaw, a ich wybór zależy od możliwości intelektualnych dziecka. Możemy bawić się z nim poprzez naukę nazywania obiektów, powtarzania wyrażeń dźwiękonaśladowczych, wyszukiwania wskazanych przez nas obiektów. Pomysły zapisane są w instrukcji.
 2. Pucio. Gdzie to położyć? – ta gra jest dedykowana dzieciom od 2 do 6 lat. Sprzyja rozwojowi myślenia oraz mowy. W pudełku znajdziemy 6 plansz z różnymi pomieszczeniami w mieszkaniu bohatera oraz żetony z przedmiotami, które są charakterystyczne dla pomieszczeń. Zadaniem dziecka jest ułożenie przedmiotów w odpowiednich miejscach na planszach np. pod krzesłem w kuchni czy na stoliku w salonie. Dodatek stanowią stojące postaci bohaterów z serii książek o Puciu.
 3. Pucio. Domino. – to gra przeznaczona dla dzieci od 2 lat. Kolejna świetna propozycja. W pudełku znajdziemy 28 dwustronnych kartoników. Na jednej mamy prostsze domino obrazkowe dla najmłodszych, a drugiej klasyczne, które wspomaga ćwiczenie umiejętności liczenia i przeznaczone jest dl starszych dzieci.

 

Gry Pucio dostępne są w wydawnictwie NASZA KSIĘGARNIA. Serdecznie zapraszam do zakupów 🙂

 

20 komentarzy
Previous Post
13 maja 2020
Next Post
13 maja 2020

20 komentarzy

 • Pola

  Czego to teraz nie wymyślą! Ale podoba mi się Twoje podejście – standardowe gry rozwijające logikę, a nie pójście na łatwiznę i wciśnięcie dziecku tableta:)

  • sandrak

   Na takie rzeczy przyjdzie czas 😉

 • Kasia

  Takie gry są bardzo ciekawe, maluszki się bawią i rozwijają.

 • style-of-secret

  U nas tez Pucio dłuuugo rządził, później już puzzle i do tej pory w sumie tak zostało 🙂 hehe
  Teraz na tej całej kwarantanie to juz pomysłów brak na wymyslanie zabaw dla dzieci, żeby nie budziy się heheh

 • Aleksandra

  Bardzo spodobał mi się ten wpis 🙂 Moim zdaniem gry dla najmłodszych powinny być przede wszystkim edukacyjne! Jak widzę, że rodzice dają trzylatkowi telefon, to naprawde nie wiem co myśleć 🙁

 • Gingerheadlife

  Sama uwielbiam grać w gry planszowe i tym podobne więc cieszę się, że powstają już wersje dla najmłodszych 🙂

 • Świat Pani Domu - Ola

  Kochamy planszówki! To super sposób na zabawę, rozrywkę a jednocześnie naukę..
  Ja mam już starsze dziecko więc u nas innego rodzaju gry wchodzą w grę ( masło maślane ), ale o Puciu słyszę same dobre rzeczy więc maluchy muszą być zachwycone ( i ich mamy też ).

 • https://www.secretaddiction.pl/

  Pocieszna jest ta nazwa Pucio😁

 • Sandra z Chrzasteksumienia

  Bardzo spodobał mi się ten wpis, lubię takie podejście.

 • Agnieszka Bil-Jablonska

  Młody jak zawsze znalazł coś ciekawego :))) Ma nosa 🙂

 • Katsuumi

  Teraz dzieci mają naprawdę duży wybór gier;)

 • Joanna Majchrzak

  Uwielbiamy gry i książki z tej serii.

 • Kaśka - Poligon Domowy

  Uwielbiamy Pucia, i książeczki i gry – to zawsze najlepsze prezenty!

 • Anna

  Fajnie że są teraz takie ciekawe gry dla dzieci 🙂

 • Ptysia

  Moim zdaniem najtrudniej jest wybrać grę właśnie dla takich maluszków, żeby dostatecznie ich zainteresować 🙂

  • sandrak

   to się zgadza – trudne zadanie :p

 • Julia Wasielewska

  Przede wszystkim takie które są kolorowe i mają duże elementy.

 • Suzi

  Ciekawe propozycje. Wydaje mi sie, ze warto jest obserwować malucha i zobaczyc co mu się podoba. Co najbardizej zwraca jego uwagę 😉 My często gramy ostatnio w 5 sekund. Dobra gra, ktora ma wiele stopni trudności. Ta więc ma osobny stopień trudności dla osob doroslych jak rownież i dla dzieci. Tak wiec mozna ją dobrze dopasować do wieku gracza.
  Córka lubi ostatnio bawić sie ostatnio w różne kreatywne malowanki czy wyklejanki. Polubila lepienie modeliną Hey Clay. Trochę poprzez promocję w Netto:
  https://masakreatywnosci.netto.pl/
  W sklepie dają takie modelinki dla dzieci przy okazji zakupów 😉

  Potem kupiłam dla niej większy zestaw.

 • JednoSpojrzenie

  Moje dziecko też uwielbiało Pucia, już jest cały zdewastowany 🙂

 • Elwira

  Wiadomo, że gry planszowe lepsze, niż tablet 🙂 Zauważyłam jednak, że to rodzicom nie chce się bawić z pociechami i idą na łatwiznę. Często jak jestem w odwiedzinach, to gram z maluchami w różne planszówki i bez zastanowienia odkładają smartfona albo komputer, bo mają już taki przesyt tych urządzeń. Niestety takie zjawisko już nie jest rzadkością, a codziennością w polskich domach. Nie mówię, że dziecko ma nie poznać tego typu sprzętu, bo oczywiste jest, że są inne czasy i technologia będzie mu towarzyszyć na każdym kroku. Umiar jest jednak wskazany we wszystkim.

Leave a Reply