Uroda

Kriolipoliza – co to za zabieg i jakie daje efekty?

 

Zachowanie smukłej sylwetki lub zrzucenie zbędnych kilogramów wymaga wielu poświęceń. I warto mieć świadomość, że żadna kuracja wyszczuplająca nie zastąpi lekkostrawnej diety oraz regularnych ćwiczeń. Zabiegi odchudzające mogą nam jednak pomóc zarówno w szybszym osiągnięciu zadowalających rezultatów, jak i w późniejszym utrzymaniu uzyskanych efektów. Jedną z takich kuracji jest kriolipoliza, czyli metoda, która od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem osób walczących z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Zdaniem wielu osób to właśnie kriolipoliza jest najskuteczniejszą kuracją wyszczuplającą, z jakiej można obecnie skorzystać. Terapia tego typu ma jednak swoją specyfikę i wiąże się np. ze stosunkowo długimi odstępami czasowymi pomiędzy kolejnymi zabiegami. W rezultacie, pełna kuracja trwa kilka miesięcy, a w jej trakcie nie należy np. korzystać z innych metod gabinetowych, które zapewniają redukcję tkanki tłuszczowej. Jeżeli jednak zależy nam na trwałym pozbyciu się zbędnych kilogramów i wymodelowaniu sylwetki, kriolipoliza będzie strzałem w dziesiątkę. Co jeszcze warto wiedzieć o tym zabiegu odchudzającym?

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

W przypadku kriolipolizy istotny jest fakt, że komórki tłuszczowe, które znajdują się w naszym organizmie, są podatne m.in. na działanie niskiej temperatury. Natomiast aparatura używana w tej kuracji zasysa fałd skóry i schładza obszar zabiegowy nawet do minus kilkunastu stopni Celsjusza. Takie działanie pozwala na rozbicie komórek tłuszczowych, przyczyniając się tym samym do ich stopniowego wydalenia z organizmu.

Warto też wspomnieć, że kriolipoliza jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym i praktycznie bezbolesnym. Skorzystanie z tej kuracji nie wymaga więc żadnego okresu rekonwalescencji i nie wiąże się z obawami o stan zdrowia. Niska temperatura, emitowana przez aparaturę zabiegową, oddziałuje przede wszystkim na adipocyty (komórki tłuszczowe). Nie uszkadza skóry, mięśni czy nerwów. Jedyną niedogodnością, odczuwalną przez część osób korzystających z kriolipolizy, będzie delikatne szczypanie (wynikające z zasysania fałdu skóry) oraz stopniowe zwiększanie się uczucia chłodu. Przed rozpoczęciem zabiegu obszar poddawany kuracji jest jednak zabezpieczany przy użyciu membranowej chusty, która zapewnia dodatkową ochronę przed niską temperaturą.

Jakie są rezultaty mroźnego odchudzania w gabinecie?

Zabieg kriolipolizy sprawdza się znakomicie przy redukowaniu miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej, np. w okolicach brzucha, ud, pośladków, ramion, łydek czy pleców. Można go więc wykonać w wielu obszarach ciała – także tych, które są szczególnie oporne na ćwiczenia fizyczne i lekkostrawną dietę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kriolipoliza nie jest sposobem na leczenie otyłości. Najlepsze efekty terapii są zauważalne w przypadku osób, które, pomimo codziennych starań i poświęceń, nie mogą pozbyć się zalegającej tkanki tłuszczowej. Wówczas kriolipoliza pomaga w uporaniu się z nieestetycznymi problemami ciała i przyczynia się do wymodelowania obszaru poddawanego kuracji.

Ponadto, rezultaty tej terapii wyszczuplającej nie będą widoczne od razu po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej. W przypadku oczekiwania na efekty kriolipolizy należy po prostu uzbroić się w cierpliwość i odczekać kilka tygodni od momentu przeprowadzenia kuracji odchudzającej. Tyle czasu potrzeba bowiem na to, aby rozbite adipocyty (komórki tłuszczowe) zostały w naturalny sposób usunięte z organizmu.

Kriolipoliza – co pomaga w spotęgowaniu efektów?

Odpowiedź jest prosta – lekkostrawna dieta, regularne ćwiczenia fizyczne oraz przestrzeganie zaleceń, które towarzyszą korzystaniu z kriolipolizy. Te 3 czynniki mają ogromny wpływ na efekty końcowe terapii odchudzającej w gabinecie. Warto raz jeszcze podkreślić, że kriolipoliza w żaden sposób nie zastąpi odpowiedniego odżywiania oraz wzmożonej aktywności fizycznej. Jej celem jest niejako „podkręcenie” efektów zdrowego stylu życia i zadziałanie tam, gdzie ćwiczenia i dieta nie zawsze dają satysfakcjonujące rezultaty.

A jakich zaleceń trzeba przestrzegać w przypadku kriolipolizy? Kluczowe jest m.in. zrezygnowanie z innych terapii odchudzających – zarówno gabinetowych, jak i domowych. Dodatkowe kuracje wyszczuplające, oparte np. na działaniu wysokiej temperatury czy ultradźwięków, można wykonać dopiero po przeprowadzeniu pełnej serii zabiegów kriolipolizy. Taka terapia obejmuje zazwyczaj 3 wizyty w gabinecie, w odstępach co 45 dni. Warto też odczekać kilka tygodni od momentu ostatniego spotkania, pozwalając tym samym na spokojny przebieg procesów odpowiedzialnych za usunięcie komórek tłuszczowych z organizmu. Ponadto, bezpośrednio po skorzystaniu z kriolipolizy trzeba zrezygnować z sauny, solarium oraz gorących kąpieli. Wskazane jest natomiast regularne nawilżanie skóry w obszarze poddawanym terapii odchudzającej.

Źródło informacji o kriolipolizie: strona internetowa gabinetu medycyny estetycznej Qclinique

1 Comment
Previous Post
14 czerwca 2020
Next Post
14 czerwca 2020

1 Comment

  • Świat Pani Domu - Ola

    Nie miałam zielonego pojęcia o istnieniu takiego zabiegu…A przydałoby się zainteresować przed urlopem jeszcze…

Leave a Reply