Ciąża / parenting

Jak się pozbyć alergenów roztoczy?

Alergia na roztocze kurzu domowego, to problem, z którym boryka się coraz więcej osób, a w tym dzieci. Jak się pozbyć alergenów roztoczy? Przedstawiam skuteczne sposoby!

Alergia na roztocze kurzu domowego – jak się pozbyć? Skuteczne sposoby

Niestety alergia to temat mi znajomy. W dzieciństwie miałam ogromne problemy skórnej, a moja mama jeździła ze mną od lekarza do lekarza. Do dziś pamiętam ból, dyskomfort, stosowanie kilku maści i czekanie aż przejdzie. Już nie wspomnę o łzach i nieprzespanych nocach. czasem zastanawiam się, kto bardziej cierpiał, ja czy moja mama, która to tak bardzo przeżywała. Na całe szczęście, nie mam już takich problemów skórnych. Za to boję się, żeby sytuacja nie spotkała Maksymilianka. Tym bardziej, że alergia dotyka coraz więcej dzieciaków. Przechodząc do tematu dzisiejszego wpisu, którym jest alergia na roztocza kurzu domowego, chciałam Wam przedstawić kilka skutecznych sposobów, które sama stosuję. Zanim to zrobię, kilka słów o roztoczach

Alergia na roztocza kurzu domowego dotyka coraz więcej osób, a w tym dzieci. Nasila się w okresie jesienno-zimowym, czyli w okresie grzewczym. Przez to, że ograniczamy wietrzenie pomieszczenia, roztocza kumuluja się. Alergia na roztocza kurzu domowego przejawia się: katarem, kaszlem, zapaleniem spojówek oraz zmianami skórnymi. Aby zapobiec alergii, stosuję 6 skutecznych sposobów:

1.Wybierz odpowiedni materac

Kilka lat temu nie miałam zielonego pojęcia, jak ważny jest wybór odpowiedniego materaca. I nie chodzi tu tylko o komfort spania. Jednym z najlepszych wyborów jest materac z topem, nasączonym wyciągiem z liści aloesu – PlantPur. Wyciąg z aloesu skutecznie zapobiega rozwojowi roztoczy, jak i bakterii i grzybów. Ponadto, górną warstwę mogę w każdej chwili zdjąć i wyprać.

jak się pozbyc roztoczy

2.Stosuj preparaty do eliminacji roztoczy kurzu domowego

Wiecie, że jeszcze kilka lat temu nie wiedziałam, że istnieją takie socjalistyczne preparaty? Całe szczęście, że je poznałam! Osobiście używam Allergoff spray. Największa zaletą preparatu jest to, że działa na dwa sposoby. Z jednej strony neutralizuje alergizujące białka, a drugiej skleja drobinki kurzu w większe, nielotne cząstki. Regularne stosowanie Allergoff sprawy niesie za sobą wiele korzyści. przede wszystkim:

 • redukuje poziom alergenów,
 • daje lepsze samopoczucie,
 • zmniejsza objawy alergii, takie jak katar, kaszel czy zapalenie spojówek,
 • wpływa na lepszy sen,
 • działa profilaktycznie.

Co więcej, sprayem możemy spryskać materace, łóżka, poduszki, kołdry, a także zabawki. Najlepiej robić to dwa razy w roku, ponieważ zawarta w preparacie substancja czynna, stopniowo uwalnia się przez okres 6 miesięcy.

jak się pozbyc roztoczy

3.Ogranicz ilość pluszaków

Nie wiem czy się Wam to spodoba lub Waszym dzieciom, ale niestety pluszowe maskotki to doskonałe miejsce dla roztoczy. Ja zrobiłam w nich porządek przed i po narodzinach Maksia. Młody dostał maskotki jak był w brzuszku. Zostawiłam tylko kilka, które np. dostał od cioci czy pierwszą maskotkę ode mnie. Resztę oddałam. Jeśli już macie pluszaki w domu, to pryskajcie je raz na pół roku wspomnianym sprayem, a także systematycznym praniu.

jak się pozbyc roztoczy

4.Regularna wymiana pościeli

Ten punkty powinien być stosowany u każdego. Zadbajmy oto, aby pościel (nasza i dzieci), była regularnie prana. Najlepiej co 7-10 dni. Jeżeli chcemy wyeliminować alergeny, musimy prać pościel w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza. Możemy jednak zamoczyć  ją przed praniem dodając Allergoff wash. Wtedy  temperatura wody dla prania może wynosić nawet 30°C.

5.Systematycznie sprzątaj

Doskonale sprawdzi się tu odkurzacz z filtrem HEPA. Poza podłogą, dywanami, dokładnie sprzątamy pod meblami, odkurzamy również materac.

6.Wietrz mieszkanie

Jednym z największych błędów, jakie popełnia wiele ludzi jest niewietrzenie mieszkań w okresie jesienno-zimowym. Na całe szczęście moja mama mi wpoiła ten nawyk

8 komentarzy
Previous Post
14 lutego 2021
Next Post
14 lutego 2021

8 komentarzy

 • Katsuumi

  Świetna sprawa. Roztocza to prawdziwa zmora ;(

 • Aga

  Ale świetna sprawa, muszę kupić bo przy psiakach wciąż sprzątam, wietrzę i piorę a i tak lekka alergia jest.

 • https://www.secretaddiction.pl/?m=1

  Cóż, wpis idealny dla mojej mamy:)

 • JednoSpojrzenie

  Tego sprayu jeszcze nigdy nie widziałam, zdecydowanie muszę kupić!

 • Anna

  Bardzo przydatne rady 🙂 na pewno z nich skorzystam 🙂

 • Sandra+z+chrzastkisumienia

  Właśnie odkryłam dzięki Tobie perełkę do walki z tym problemem.

 • Kaśka - poligondomowy

  O widzisz! My co prawda nie mamy alergii, ale pozbyć się roztoczy bardzo bym chciała

 • mama

  warto wybrać takze odpowiednią, hipoaelrgiczną pościel dla dziecka, tak by zminimalizować ryzyko uczulenia, u mnie sprawdziła się pościel lniana 🙂

Leave a Reply