Categories Bez kategorii

AVG INTERNET SECURITY

Dziś nieco inny post, a mianowicie z dziedziny informatyki. Otóż biorę udział w akcji testowania programu antywirusowy : Antywirus AVG Internet Security. O mój komputer zazwyczaj dba mój własny informatyk i jednocześnie najlepszy przyjaciel na świecie. Jednak znajduje się obecnie 200 km ode mnie, dlatego stwierdziłam, że to idealny czas, abym sama zapoznała się z programem antywirusowym.
OD PRODUCENTA:
AVG internet Security łączy w sobie kilka funkcji:
Antywirus – Ochrona przed działaniem i rozprzestrzenianiem się wirusów, robaków oraz koni trojańskich i usuwanie ich.
Anti-Malware – Chroni komputer przed szkodliwym oprogramowaniem oraz usuwa zarażone pliki.
Anti-Rootkit – Kontrola komputera PC w Twoich rękach, a nie w rękach hakerów.
Skaner poczty e-mail – Wykrywa zarażone lub fałszywe załączniki e-mail, aby nie uszkodziły Twojego komputera.
Technologia ochrony w chmurze – Identyfikuje zagrożenia „w chmurze” i zapobiega ich pojawianiu się poprzez automatyczne aktualizacje programu antywirusowego.
Społecznościowa sieć ochrony – Natychmiastowo usuwa zagrożenie wykryte przez któregokolwiek członka Sieci AVG, tak aby każdy jej był bezpieczny.
AVG LinkScanner® Surf-Shield – Inteligentna technologia chroniąca Cię przed wchodzeniem na zainfekowane strony internetowe. Sprawdza na bieżąco każdą stronę, na którą masz zamiar wejść i powiadamia jeśli wykryje coś podejrzanego.
Ochrona sieci społecznościowych – Sprawdza linki wymieniane w sieciach społecznościowych typu Facebook, Twitter itp. by zapewnić Tobie i Twoim znajomym bezpieczeństwo.
Anti-Spam – Powstrzymuje spamerów i oszustów przed atakami. Zmniejsza ryzyko padnięcia ofiarą spamu oraz internetowych oszustw, skanując i sprawdzając wszystkie wiadomości e-mail pod kontem podejrzanej zawartości.
AVG Online Shield™ – Sprawdza pliki, które chcesz pobrać, aby upewnić się, że są one bezpieczne, oraz chroni podczas gdy wysyłasz je przez MSN lub Yahoo! lub ICQ.
INSTALACJA:
Instalacja programu jest banalnie prosta. Wystarczy wejść na stronę AVG, wybrać ABG Internet Security i zakupić program – banalnie proste! Możecie również wypróbować innych programów AVG, w tym wersji próbnej za darmo. Ja dostałam instrukcję jak to zrobić krok po kroku – nie mogło być łatwiej.
CENA I DOSTĘPNOŚĆ:
AVG Internet Security możecie zakupić na stronie avg.pl, kosztuje 157 zł.
OPIS PROGRAMU I MOJE WRAŻENIA:
Do tej pory używałam jednego oprogramowania antywirusowego, dlatego też AVG to dla mnie nowość. Co prawda słyszałam o nim, ale nie miałam okazji testować. Z racji tego, że mój antywirus się nie sprawdza, chętnie przetestowałam AVG. Oto moje wrażenia:
Bardzo duży plus za panel z funkcjami, który jest bardzo czytelny i przejrzysty. Na panel składa się:
avg 11.KOMPUTER
Antivirus- ochrona przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym, robakami i koniami trojańskimi. W ustawieniach dostosowujemy do wygody użytkowani, np. czy AntiVirus ma się nas „pytać” przed usunięciem zagrożenia, czy nie,  czy ma skanować pliki przy zamykaniu, czy nie.
Sejf danych – szyfruje i chroni nasze pliki w celu zabezpieczenia przed szpiegowaniem.
Sami możemy ustalić nazwę sejfu i hasło, które będzie chroniło nasze pliki.
komputer2. SIEĆ WWW – chroni komputer przed atakami internetowymi podczas wyszukiwania danych lub przeglądania stron internetowych, sprawdza ruch sieciowy w poszukiwaniu możliwych zagrożeń.
LinkScanne – skanowanie linków internetowych w celu ochrony przed szkodliwymi witrynami.
Ochrona Sieci – skanowanie plików przed ich pobraniem.
3. TOŻSAMOŚĆ
Zapewnia aktywną ochronę przed jej kradzieżą. Posiada opcję „Identity Protection”, która analizuje działania oprogramowania w celu zweryfikowania czy jest bezpieczne.
4. POCZTA E-MAIL
Skaner poczty email – wykrywa szkodliwe załączniki w wiadomościach.
Anti- Spam – ochrania skrzynkę pocztową przed spamem i oszukańczymi wiadomościami email.
ZAPORA
Wymusza stosowanie zasad kontroli dostępu między komputerem i siecią, zezwalając na ruch lub blokując go.
poczta email5.SKANOWANIE
Skanowanie całego systemu. Zarządzamy kiedy i co chcemy skanować. Można skanować poszczególne śledzące pliki cookie, wewnętrzne archiwa, środowisko systemu itd.
skanowanie6. POMOC TECHNICZNA
Niewątpliwie bardzo ważna zakładka, szczególnie dla laików, gdzie znajdziemy informację na temat naszej licencji. Możemy również znaleźć odpowiedzi na pytania.
PRAKTYKA:
Ostatnio miałam problem z wirusami. Np. wyświetlała mi się niechciana strona startowa. Mój poprzedni antywirus nie mógł sobie z tym poradzić. W momencie, gdy używałam AVG problem zniknął. Także duży plus. Zauważyłam również mniej spamu.

Poniżej możecie obejrzeć filmik, dzięki któremu dowiecie się jeszcze więcej na temat programu:

A na koniec NIESPODZIANKA! Specjalnie dla moich czytelników firma AVG przygotowała kod rabatowy -25% na ten program!  KLIK

najnowsze wiadomości dotyczące bezpieczeństwa w internecie, poradniki krok po kroku pisane prostym i zrozumiałym językiem można znaleźć tu:  https://www.facebook.com/AVGPL/

 

4 comments

Anna Niezgódka says:

na kompie mam Comodo i jestem z niego bardzo zadowolona

mowmimoniska says:

Mam AVG, ale w wersji podstawowej :). Sprawdza się u mnie całkiem nieźle.

DookolaSwiata says:

Moj komputer zawsze psuje sie po tym, gdy zainwesuje w drogie programy, ktore mozna zainstalowac tylko raz 😛

Megly says:

Jasna sprawa. Dobry program antywirusowy warto mieć. Teraz tyle zagrożeń różnych w Internecie, że trzeba postawić na ochronę. Najlepszą jak się tylko da. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *