Bajki świąteczne – TOP 10 najpiękniejszych bajek na Netflix i nie tylko

Bajki świąteczne to doskonały sposób na podkreślenie rodzinnej, świątecznej atmosfery i spędzenie czasu z bliskimi. Przedstawiamy nasze top 10 na Netflix i nie tylko 🙂

Najlepsze bajki świąteczne Netflix – top 10

Nie ulega wątpliwości, że Święta Bożego Narodzenia to niezwykle magiczny czas. Przyznam szczerze, że kocham ten okres i już w listopadzie czuje magię świąt. Podziwiam piękne ozdoby, myślę n ad tym, co podaruję swoim bliskim i zaczynam śpiewać kolędy (choć to często robię nawet w ciągu całego roku – po prostu uwielbiam melodię wielu kolęd 😀 ). Dlaczego tak bardzo lubię święta? Dlatego, że kojarzą mi się z pięknym, beztroskim dzieciństwem. Mimo, że przy stole brakuje kilku bardzo ważnych osób (moja ukochana babcia i dziadek), to czuję, że są oni obecni. W końcu z nimi spędzałam każde święta.

Bajki świąteczne


Babcia mnie nauczyła cieszyć się świętami, śpiewać kolędy i delektować się każdą chwilą. Z kolei dziadek był najlepszym kompanem do oglądania bajek i filmów. To właśnie z nim oglądałam świąteczne bajki od początku do końca, śmiejąc się i przezywając losy bohaterów. Aby ta tradycja nie zanikła, kontynuuje ją z synkiem. Specjalnie dla Was wybrałam najpiękniejsze bajki świąteczne – nasze TOP. Podzieliłam na dwa akapity. W pierwszym znajdziecie świąteczne bajki na Netflix. Z kolei drugi akapit to bajki warte obejrzenia, ale których niestety nie obejrzycie na Netflixie.

Ekspres polarny

Ekspres polarny po raz pierwszy obejrzałam dokładnie miesiąc temu. Tata Maksysia szukał jakiegoś filmu rodzinnego i go włączył. Maksymilian bardzo się skupił na bajce, ponieważ był tam… pociąg, a młody przechodzi teraz fazę fascynacji pociągami. Ekspres Polarny o jedna z niezwykle wzruszających opowieści. to historia 8-letniego chłopca, który traci wiarę w Świętego Mikołaja oraz magię Świąt Bożego Narodzenia. W Wigilijny wieczór chłopiec budzi nadjeżdżający pociąg.

Konduktor zaprasza chłopca na pokład w niezwykła, pełną przygód podróż na Biegun Północny. W trakcie podróży poznaje trójkę przyjaciół. Ta z początku niepozorna bajka świąteczna to opowieść o przyjaźni, nadziei i magii. Idealna dla wszystkich dzieci, które wątpią w istnienie Świętego Mikołaja 🙂 Całość dopełniają niesamowite efekty oraz muzyka. Czas przy tej bajce mija naprawdę bardzo szybko.

świąteczne bajki

Pada Shrek

Chyba nikomu nie musze przedstawiać tego zielonego, sympatycznego stwora! Shrek, bo o nim mowa, to bohater, którego po prostu nie da się nie lubić! To jedna z tych bajer, które mogę oglądać kilka razy. A moi znajomi wiedzą, że nie przepadam za oglądaniem jednego filmu kilka razy. „Pada Śnieg” to historia ogra, która dzieje się tuż przed Świętami Bożego narodzenia. Wszyscy z niecierpliwością na nie czekają. Tylko Shrek chce się nacieszyć spokojem. Jednak z miłości do Fiony i swoich dzieci decyduje się na święta., co okazuje się nie lada wyzwanie. Oczywiście, jak zawsze, z pomocą przychodzą mu jego prawdziwi przyjaciele, czyli najpopularniejszy osioł na świecie i wyjątkowy Kot w butach.

bajki świąteczne

Święta Angeli, Święta Angeli 2

Ta bajka świąteczna na Netflix składa się z dwóch części i koniecznie obejrzyjcie je w ten sam dzień. Niezwykle wzruszająca opowieść, która daje wiele do myślenia. Na sam koniec miałam wrażenie, że morał tej bajki skierowany jest nie tylko do dzieci, ale przede wszystkim do rodziców…

bajka świąteczna

Klaus

Klaus to bajka świąteczna, która bardzo mi się spodobała! opowiada historię Jespera, który jest najgorszym studentem w historii akademii listonoszy. Pewnego dnia zostaje przeniesiony na wyspę za północnym kołem podbiegunowym. Co więcej, mieszkańcy są ze sobą skłóceni, więc pisanie listów nawet nie wchodzi w grę. Sytuacja ta sprawia, że student chce zrezygnować. Wszystko zmienia się, gdy dostaje wsparcie u nauczycielki Alva oraz poznaje Klausa. Klaus to tajemniczy stolarz, zamieszkujący samotnie chatkę z ręcznie robionymi zabawkami. Rodzi się między nimi wyjątkowa przyjaźń, która wywraca życie mieszkańców do góry nogami. Bajka pełna świątecznej magii 🙂

bajka świąteczna dla dziecka

Autka: Gwiazdka w pagórkowie

Jeżeli macie w domu miłośników tut tut autka, to koniecznie obejrzyjcie Tut Tut Autka: Gwiazdka w pagórkowie. Trwa zaledwie 20 minut, a z pewnością zachwyci małe szkraby 🙂świąteczna bajka

Świąteczne bajki, które musisz obejrzeć!

Poza wyżej wymienionymi bajkami na Netflix, polecę Wam również kilka innych, które również warto obejrzeć 🙂

Artur ratuje Gwiazdkę

Artur ratuje gwiazdkę to wyjątkowa bajka świąteczna, którą musisz obejrzeć! Bajka opowiada historię Artura, młodszego syna Mikołaja. Kiedy okazuje się, że mała dziewczynka nie dostała świątecznego prezentu, Artur przełamuje wszystkie dotychczasowe lęki i robi wszystko, aby młoda dama dostała swój wymarzony upominek. Tak rozpoczyna się pełna przygód podróż. Nie brakuje pościgu, trzymania w napięciu i dawki solidnego humoru!

artur ratuje gwiazdkę

Pierwsza Gwiazdka

Pierwsza Gwiazda to wyjątkowa, świąteczna bajka, która opowiada Boże Narodzenie z perspektywy zwierząt. I to właśnie te zwierzaki zdobywają nasze serca i sprawiają, że bajkę ogląda się bardzo przyjemnie! Poznajemy małego osiołka Bo, który pewnego dnia decyduje się uciec od życia w wiejskim młynie i spełnić swoje marzenie. Podczas wędrówki poznaje owieczkę Ruth i gołębia. Razem z innymi zwierzętami, w tym wielbłądami, rozpoczynają wędrówkę, podążając za gwiazdą. Niespodziewanie stają się świadkami najwspanialszej historii – pierwszych Świąt Bożego narodzenia. Bajka zachwyca świetnymi dialogami, które wielokrotnie wywołują uśmiech na twarzy, cudowną muzyką, bardzo dobrymi animacjami. Nie brakuje również wzruszających momentów.

pierwsza gwiazdka

Opowieść Wigilijna (2009)

Myślę, że Opowieści Wigilijnej dzieła Karola Dickensa, nie musze przedstawiać. Mam do niej ogromny sentyment i po prostu uwielbiam! Co prawda, do dziś  zachwycam się spektaklem teatralnym i jak tylko Maksyś będzie starszy, to zabiorę go do teatru! Tymczasem sięgam po bajkę. Gdyby ktoś jakimś cudem nie wiedział, o czym jest opowieść, to po krótce przedstawię. To historia samotnika Ebenezera Scroog’a, który jest niemiłym człowiekiem i źle traktuje innych. Nie lubi Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystko się jednak zmienia, kiedy nawiedzają go trzy duchy: przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Duch przeszłości pokazuje mu, jakim był złym człowiekiem. Duch teraźniejszości ukazuje , jak obecnie wygląda świat. Z kolei duch przyszłości pokazuje samotnikowi co się stanie, jeżeli nie stanie się dobrym człowiekiem. To wyjątkowa opowieść o przemianie, którą po prostu trzeba obejrzeć. ogromnym atutem jest animacja na wysokim poziomie.

Opowieść Wigilijna Myszki Miki

Choć ta bajka świąteczna jest stara, starsza ode mnie, to nie mogło jej zabraknąć na mojej liście. To adaptacja Opowieści Wigilijnej Karola Dickensa. W opowieści wigilijnej Myszki Miki w rolę Ebenezera Scrooge wciela się Sknerus McKwacz, będący chciwym i zgorzkniałym bankierem, nienawidzącym świąt. Nawiedzają go duchy (w roli duchów Goofie, Świerszcz Jiminy), dzięki którym skąpiec zaczyna rozumieć jakim złym człowiekiem był i jak źle traktował swoich bliskich w tym siostrzeńca (Donalda) oraz pracownika (Myszka Mickey).

opowieść wigilijna myszka

Grinch (2018)

Grinch to niezwykle przyjemna i zabawna bajka świąteczna z przesłaniem. Bajka opowiada o zielonym stworku, Grinch, który robi wszystko, aby zepsuć święta Białego Bożego Narodzenia, na które oczekują mieszkańcy ktosiowa. Czy mu się uda? Co zrozumie Grinch? Jeżeli jeszcze nie widzieliście tej kultowej bajki, to koniecznie obejrzyjcie!

grinch


A Wy znacie te bajki? Dajcie mi koniecznie znać! Niebawem podrzucę też fajne, świąteczne książki. Właśnie jestem w trakcie szukania odpowiedniej lampki nocnej, bo nie mam, a czytanie w ciemności to nie jest dobry pomysł.  Oświetlenie jest niezwykle istotne dla dobrej kondycji naszych oczu. Dlatego nie czytaj nigdy po ciemku 🙂 Co ciekawe, wiecie, że w pracy również  powinno być odpowiednie oświetlenie, aby zapewnić komfort pracy? Bardzo szeroki wybór oświetlenia przemysłowego jest na stronie nowaled.pl/lampy-przemyslowe-led/. Im lepiej oświetlone mieszkanie, miejsce pracy, tym większy komfort, a co za tym idzie? Lepsza efektywność 🙂

Zobacz również:

1 comment

Adam says:

GRINCH 2018 to mój faworyt, ale wszystkie są godne obejżenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *