Categories Psychologia

Cytaty motywacyjne najlepsze złote myśli o życiu, motywujące do działania. TOP 30

Cytaty motywacyjne pomagają w trudnych chwilach, podnoszą na duchu…

Zapewne zdarzyły Wam się ciężkie dni. Takie, w których nie mieliście na nic ochoty. A jedyne czego potrzebowaliście, to iść spać. Znam to. Też tak mam. Miałam tak ostatnio. Zbyt wiele obowiązków, zbyt wiele wymagań, zbyt wiele różnych sytuacji. A do tego jesienna chandra. W takich chwilach zwalniam, daję upust swoim emocjom. Śmieję się i płaczę na zmianę. Biorę kilka głębokich oddechów i czekam aż się całkowicie uspokoję. Przypominam sobie, dlaczego jestem tam, gdzie jestem gdzie chcę być i po co zaczęłam wiele rzeczy.

cytaty motywacyjne

Sięgam również po cytaty motywacyjne, które mnie motywują, dają do myślenia. Dziś przedstawiam Wam najlepsze cytaty motywacyjne, które sama uwielbiam, które mają wiele racji i pomagają w chwilach zwątpienia. Mam nadzieję, że Was również zmotywują do działania.

Najlepsze cytaty motywacyjne o życiu

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj. (Mark Twain)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj.. (Karen Lamb)

Tworząc ten artykuł, cytaty motywacyjne, nie mogło zabraknąć tego powiedzenia. Zdecydowanie jeden z najlepszych cytatów. Przez wiele lat bałam się robić rzeczy, które wymagały ryzyka. Potem zrozumiałam, że wolę żałować, że coś nie wyszło, utwierdzić się w przekonaniu, że to nie było dla mnie niż do końca życia zastanawiać się, co by było gdyby..

Rób to, co uważasz za stosowne. I tak zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa inaczej.(Michelle Obama)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Przestań pozwalać, by ludzie robiący dla Ciebie tak mało, mieli tak duży wpływ na Twoje myśli, emocje i uczucia – Will Smith

Niestety nie ma takiej osoby, która zadowoli wszystkich. Cokolwiek byśmy nie robili, znajdzie się ktoś, kto będzie uważał zupełnie inaczej. Dlatego nie przejmuj się tym, że dla kogoś Twój pomysł wydaje się niedorzeczny, śmieszny. Nie patrz na ludzi. Na to, co inni powiedzą. Oni za Ciebie nie przeżyją życia, nie zapłacą rachunków, nie umrą…
Nie przejmuj się opinią innych. Rób swoje.

Naszą największą słabością jest poddanie się. Najpewniejszym sposobem na sukces jest zawsze spróbowanie jeszcze raz. (Tomasz Edison)

„Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie” (Henry Ford)
Wychodzę z założenia, że każdy człowiek ma prawo do chwili zwątpienia. Czasami bierzemy na siebie zbyt wiele obowiązków, tworzymy krótkoterminowe cele. Tymczasem okazuje się, że coś wymaga od nas czasu, większego zaangażowania. W takich sytuacjach należy chwilę odpocząć, odłożyć wszystko na bok, przemyśleć, wyciągnąć wnioski, lepiej się przygotować i spróbować ponownie. Mając większą wiedzę, spisany plan, przemyślaną strategię. Sama wiele razy robiłam coś bez zamysłu, bo chcę i już. Nie mając żadnego planu i nie udawało się. Za każdym razem wyciągałam wnioski, uczyłam się na błędach.

„Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie” (Henry Ford)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
„Trzeba się nauczyć ponosić porażki. Nie można stworzyć nic nowego, jeżeli nie potrafi się akceptować pomyłek.” (Charles Knight)

Tak, jak wspomniałam wcześniej, nie wolno się poddawać. To, że odnieśliśmy porażkę, wcale nie znaczy, że nie czeka nas już nic dobrego. Niejednokrotnie poniosłam porażkę. Ale za każdym razem próbowałam dalej – co mi szkodzi? Lepiej próbować, niż stać w miejscu 😉

Nic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Kiedy się pojawią, zastanów się jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi. (Michael Jordan)

Długo żyłam w przekonaniu, że muszę mieć wszystko podane na tacy. Niestety tak się nie da. Na wszystko trzeba znaleźć sposób, zapracować sobie.

Znam osobę, która straciła pracę po wielu latach. Myślała, że już nic dobrego na nią nie czeka. Miała milion wymówek i zero chęci do czegokolwiek. Ba, osoba ta nawet nie chciała walczyć w sądzie o swoje prawa, a była zwolniona nie ze swojej winy. I wiecie co? Udało się! Rodzina ją namówiła do tego, aby skorzystała z pomocy kancelarii prawnej i postawiła na swoim. Sprawę wygrała! Nie odzyskała straconych nerw, ale za to godność. Dlatego zawsze warto walczyć, próbować i nigdy się nie poddawać. Jeżeli w Twoim życiu pojawiają się sytuacje, które powinny zostać rozwiązane na drodze sądowej, nie zwlekaj i skorzystaj z dobrej kancelarii np. https://www.i-kancelaria.pl/, która oferuje pomoc prawną  różnych zakresów.

Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.                (H. Jackson Brown Jr.)

Wiele osób rezygnuje z celów, twierdząc, że wymagają zbyt wiele czasu. Dotyczy to chociażby procesu odchudzania. Niewiele z nich zdaje sobie sprawę, że CZAS I TAK PŁYNIE. Biorąc pod uwagę bieganie – zaczęłam biegać wiele lat temu. Wolne tempo, niewiele byłam w stanie przebiec. Chciałam się poddać. Potem pomyślałam sobie, ze przecież najgorsze są początki. Nie poddałam się i w tamtym roku przebiegłam swój pierwszy półmaraton. A zaczynałam od 4 km 🙂 Czas płynął, ale ja razem z nim. Przy okazji, jeżeli zastanawiasz się nad bieganiem, koniecznie przeczytaj artykuł o tym, dlaczego warto biegać. jestem przekonana, że Cię zmotywuję!

Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki. (Canfield Jack)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz. (George Catlett Marshall)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Cytaty motywacyjne na każdy dzień

Największym błędem, jaki człowiek może popełnić to strach przed popełnieniem błędu. (Elbert Green Hubbard)

Ja też się bałam. Do dziś się boję, wiele decyzji nie podejmuję w obawie, że będą one złe i błędne. Ale zaczęłam częściej ryzykować, przestałam się bać. Wychodzi to na dobre.

Kluczem do sukcesu jest skoncentrowanie umysłu na tym, czego pragniemy, nie na tym, czego się boimy. (Brian Tracy)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania. (Walt Disney)

W artykule cytaty motywujące nie mogło zabraknąć tego cytatu. Niestety wiele osób tylko mówi, a nie działa. Chce coś, ale nie robi nic w tym kierunku. Jeśli czegoś pragniesz, o czymś marzysz, spróbuj. Nie uda się – trudno. jednak spróbujesz 🙂

Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka, ani łatwa. (Maria Skłodowska-Curie)

Pamiętaj, że spełnianie marzeń, realizacja celów nie zawsze jest łatwa, prosta i przyjemna. Czasem potrzeba czasu, naszego zaangażowania, upływu dni, miesięcy i lat.

Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić. (Walt Disney)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Bez względu na to ile popełnisz błędów, albo jak wolno idą postępy, i tak jesteś przed tymi, którzy nie próbują wcale. (Tom Robbins)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał. (Zig Ziglar)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

najlepsze cytaty motywacyjne

Pudłujesz 100% strzałów, jeśli w ogóle ich nie wykonujesz. (Wayne Gretzky)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

 

Nigdy nie wiesz, jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz. (Bob Marley)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Jeśli myślisz o poddaniu się, przypomnij sobie dlaczego zaczęłaś.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Co nas nie zabije, to nas wzmocni. (Friedrich Nietzsche)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Idę wolno, ale nie cofam się nigdy. (Abraham Lincoln)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Nie musisz być wielkim, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim! (Les Brown)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Marzenie staje się celem, kiedy zostaje podjęte działanie w kierunku jego spełnienia. (Bo Bennett)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane. (Benjamin Franklin)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Będzie milion powodów, dla których nie możesz. Skup się na kilku, dla których możesz. (Kara Goucher)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

A Ty masz ulubione cytaty motywacyjne o życiu, o sporcie? Jakie złote myśli, które motywujmy do działania? Jeśli tak, napisz w komentarzu 🙂1 comment

Proste życie says:

piękne motywujące cytaty 😉

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *