Categories Bez kategorii

Czym jest moda na kolorowe skarpetki?

Jeszcze kilka lat temu mężczyzna w garniturze i skarpetkach z czerwonymi papryczkami chilli byłby pośmiewiskiem dla większości obserwatorów. Dzisiaj moda na kolorowe skarpetki sprawiła, że czerwień z ognistych papryczek na granatowym tle można bezbłędnie skomponować z łososiową koszulą. Co więcej, większość będzie się zachwycać! Chcesz poznać więcej propozycji na modne kolorowe skarpetki? Zerknij poniżej!

Czym jest moda na kolorowe skarpetki

Skąd wzięła się moda na kolorowe skarpetki?

Mawia się, że moda na kolorowe skarpetki wzięła się ze stylizacji ślubnych. Barwione skarpetki męskie były łączone z dodatkami kreacji Panny Młodej, co z czasem zyskiwało swoich zwolenników również w codziennych outfitach. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie kreacji codziennych, casualowych czy biznesowych o nieco mniej formalnym charakterze bez kolorowych skarpetek. Są tak powszechne, że zapewne Ty też masz je w swojej szufladzie.

To jasne, że skarpetki w charakterystyczne wzory dopasowuje się do okazji i wariantu stylizacji. Zachęcamy do łączenia ich z elementami outfitu w sposób „smaczny”. W ten sposób zwrócisz na siebie uwagę i wyrazisz siebie bez zbędnego krzyku.

Jakie opcje skarpetek masz do wyboru?

Istnieje mnóstwo propozycji na stworzenie stylizacji z nietuzinkowymi skarpetkami kolorowymi. Przykłady takich rzucających się w oczy wariacji znajdziesz na Toesandmore.pl. Oto, co masz do wyboru.

Skarpetki klasyczne

To jednokolorowe, ale bardzo intensywne skarpetki barwione odcieniami pastelowymi lub neonowymi. Idealne, gdy stawiasz na połączenie klasyki z delikatnym wyrażeniem siebie.

Skarpetki wzorzyste

Tu propozycji może być całe mnóstwo. Kolorowe skarpetki mogą mieć geometryczne lub abstrakcyjne nadruki. Świetnie sprawdzają się na co dzień, do casualowych stylizacji.

Skarpetki florystyczne

To opcja zwłaszcza dla bardziej wrażliwych i romantycznych osób. Wzór kwiatowy może być subtelny lub zajmować całą powierzchnię skarpetek.

Skarpetki zwierzęce

Co powiesz na skarpetki z zabawnymi żyrafami? Połączenie wielu barw i uśmiechniętych zwierzątek rozbawi nawet największego smutasa.

Skarpetki z motywem filmowym

Jesteś kinomaniakiem? Tutaj znajdziesz skarpetki z postaciami z bajek i filmów.

Jak łączyć kolorowe skarpetki z pozostałymi elementami stylizacji?

Przede wszystkim pamiętaj o charakterze okazji, na którą przygotowujesz outfit. Cała reszta jest dopasowana właśnie do tego. Jeśli przed Tobą jest poważne i wielogodzinne spotkanie zarządu firmy, raczej unikaj krzykliwych kolorów i wzorów uderzających po oczach. Zamiast tego sięgnij po bardziej stonowane i łączące się kolory z koszulą lub krawatem.

Z drugiej strony mniej formalne okazje (nawet te wymagające garnituru), mogą być świetnym momentem na wyjście poza utarte schematy i zanurzenie się w świecie nieograniczonych wzorów i barw skarpetek kolorowych.

Oczywiście każda inna okazja, której charakter nie wymaga ściśle określonego dress code’u, sprzyja zakładaniu kolorowych skarpetek. Dlatego nie ograniczaj się tylko do jednej czy dwóch ulubionych par. Sięgaj po nieoczywiste wzory i barwy, które na pozór nie pasują do innych. Baw się kolorami i korzystaj z mody na kolorowe skarpetki.

Tekst napisany przy współpracy z ekspertem: Iwona Szynkiewicz – Toesandmore.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *