Categories Bez kategorii

Czym jest pozycjonowanie strony?

Pozycjonowanie strony to przydatna umiejętność dla osób, które mają swoje blogi i firmy. Czym jest pozycjonowanie strony i dlaczego warto korzystać?

Czym jest pozycjonowanie strony?

Pozycjonowanie strony obejmuje szereg działań, których celem jest zwiększenie widoczności danej strony internetowej w wyszukiwarkach. Pozycjonowanie składa się również z SEO, (ang. Search Engine Optimization), czyli optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarki internetowej. Proces ten jest dość skomplikowany i ciągły. Składa się na niego:

 • indywidualna strategia,
 • odpowiednia analiza,
 • systematyczne prace optymalizacyjne.

Te wszystkie elementy stanowią klucz do dobrej widoczności w wyszukiwarkach internetowych.

Jak skutecznie pozycjonować strony internetowe?

Już wiesz czym jest pozycjonowanie strony. A teraz jak skutecznie pozycjonować stronę? Przede wszystkim:

 1. Odpowiednio dobieraj słowa kluczowe – to jedna z najważniejszych umiejętności. Jeśli chcesz, żeby twoja strona się naprawdę dobrze pozycjonowała, to musisz stosować odpowiednie słowa kluczowe.
 2. Pamiętaj o linkach wewnętrznych – nie ukrywajmy, ale linkowanie wewnętrzne jest ogromnie ważne. Przede wszystkim zachęca czytelników strony do poruszania się po różnych podstronach, a nie tylko skupianiu na temacie, który obecnie czytają. Co więcej, w ten sposób zmniejszasz współczynnik odrzuceń.
 3. Zainstaluj wtyczkę SEO – jeśli zaczynasz przygodę z pozycjonowaniem stron, wtyczka SEO okaże się niezwykle pomocą. Musisz zdać sobie jednak sprawę, że sama wtyczka nie będzie pozycjonować strony. Natomiast bardzo Ci pomoże.
 4. Uważaj na kanibalizm słów kluczowych – z taką sytuacją mamy do czynienia, gdy kilka podstron jest zoptymalizowanych pod kątem takiej samej frazy. W praktyce oznacza to, że strony z tą samą frazą stanowią dla sienie konkurencję i walczą o miejsce w wyszukiwarce. Jeśli piszesz artykuły na pdoobne tematy, to pamiętaj, aby użyć innych słów kluczowych.
 5. Pamiętaj, aby nie dublować tekstów – to jedna z najważniejszych zasad. Pod żadnym pozorem nie umieszczaj dwóch tych samych tekstów nie tylko na swojej stronie, ale również innych. Jeśli zależy Ci na umieszczeniu swojego artykułu na innej stronie, zmień go koniecznie!
 6. Pomyśl o skorzystaniu z pomocy specjalisty – wiesz czym jest pozycjonowanie stron i nadal nie masz pojęcia, co robić? W takim razie skorzystaj z pomocy specjalisty np. afterweb. To spece!

czym jest pozycjonowanie strony

Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie stron niesie za sobą wiele korzyści. przede wszystkim:

 • zwiększasz widoczność swojej strony w sieci. Twoją stronę będzie łatwo znaleźć w sieci na różne frazy kluczowe, których używasz,
 • zwiększysz ruch na stronie. A im większy ruch, tym większe zyski. Brzmi kusząco, prawda?
 • kosztuje niewiele. pozycjonowanie stron nie należy do drogich usług. A tym bardziej jak robisz to samemu,
 • kreujesz wizerunek swojej firmy. Jeśli twoja strona zajmuje wysoką pozycję w wyszukiwarce to oznacza to, że jesteś godny zaufania. Dzięki temu marka staje się rozpoznawalna.
 • internauci sami wchodzą na Twoją stronę. Wysoka pozycja na konkretne frazy sprawia, ze ludzie szukając czegoś w internecie, sami znajdują Twoją stronę i na nią wchodzą. Dzięki temu masz ruch na stronie i to bez reklam, które wiążą się z ogromnym wydatkiem.

2 comments

monday says:

myślę że obecnie w ramach reklamy przedsiębiorstwa warto też nieco czasu poświęcić na promocje strony na facebooku, czy generalnie na różnych stronach internetowych

https://sitab.pl/pozycjonowanie-bydgoszcz/ says:

Obecnie promowanie własnej działalności w Internecie to najlepsze rozwiązanie dla firm. Niezależnie czy to blog lub sklep, pozycjonowanie strony internetowej to klucz do widoczności w sieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *