Categories Zdrowie & sport

Dlaczego warto jeździć na rolkach – 8 powodów

Jazda na rolkach to jedna z ulubionych form aktywności nie tylko dzieci, ale i dorosłych. nic dziwnego! Ma wiele korzyści. Dlaczego warto jeździć na rolkach? Co daje jazda na rolkach i jakie są efekty? Sprawdźcie!

Dlaczego warto jeździć na rolkach

Myślę, że większość z Was zgodzi się, że jazda na rolkach to bardzo przyjemny i fajny sport. To genialny pomysł na zrelaksowanie się oraz aktywne spędzanie czasu. Podczas jazdy można poznać wiele nowych osób lub nadrobić ploteczki z przyjaciółką. Brzmi fantastycznie, prawda? Jednak to nie jedyne zalety, jakie niesie za sobą jazda na rolkach. Co daje jeszcze? Wiele korzyści zdrowotnych. Oto one:

1. Skutecznie spalasz tkankę tłuszczową

Zapewne zastanawiasz się, ile kalorii spala jazda na rolkach. Nic dziwnego – mnie też to zawsze ciekawiło! Wyobraź sobie, że podczas jazdy na rolkach spalamy od 300 do 700 kcal kalorii i to w ciągu godziny! Oczywiście ilość zależy od tempa, a także masy ciała oraz indywidualnych predyspozycji. Jeśli nie lubisz biegać (choć nadal Cię do biegania namawiam, a dlaczego to sprawdzisz we wpisie „Dlaczego warto biegać?”, to jazda na rolkach będzie doskonałą alternatywą! Pamiętaj jednak, że utrata kilogramów wymaga regularnych treningów oraz racjonalnego żywienia. Warto jeździć na rolkach 2-3 razy w tygodniu, poświęcając na taką aktywność około godziny.

Strój sportowy: OCEANS APART

dlaczego warto jeździć na rolkach

2. Poprawiasz swoją kondycję

Dlaczego warto jeździć na rolkach? A dlatego, że to świetny sposób na poprawę kondycji. Zwłaszcza jeśli trenujesz wytrzymałościowo. Twoje serducho silniej pompuje krew, dotleniając organizm. A to z kolei przekłada się na większą wydolność podczas jakiejkolwiek aktywności.


3. Poprawiasz równowagę oraz koordynację

Jazda na rolkach świetnie wpływa na równowagę. To z kolei przekłada się na efekty innych form aktywności fizycznej. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie jazdy angażujesz do pracy jednocześnie wiele mięśni.

4. Nie obciążasz stawów

W przeciwieństwie do biegania, jeżdżenie na rolkach nie obciąża tak mocno stawów. Podczas jazdy ruch jest płynny. Ani kolana, ani kręgosłup nie są narażone na przeciążenia, jak w przypadku biegu

5. Poprawiasz samopoczucie

Aktywność fizyczna, tym bardziej na świeżym powietrzu, ma korzystny wpływ na zdrowie psychiczne. Przede wszystkim zwiększa produkcje endorfin. Oczyszczasz umysł i w efekcie czujesz się o wiele lepiej! Co więcej, podczas jazdy na rolkach w ciepłe, słoneczne dni, dostarczasz swojemu organizmowi cennej dla niego witaminy D 🙂

jazda na rolkach co daje

6. Wzmacniasz serce

Jeżdżenie na rolkach ma pozytywny wpływ na serce, jak i cały układ krwionośny. 

7. Pozwala na łatwe i szybkie przemieszczenie są

Poza korzyściami zdrowotnymi jest jeszcze jedna – na rolkach możemy przemieścić się z punktu A do punktu B w szybki i łatwy sposób! 🙂

8. Rozwijasz mięśnie nóg i pośladków

Ta forma aktywności fizycznej wymaga pracy dużych grup mięśniowych. Zaangażowane są mięśnie nóg (przede wszystkim czworogłowe), a także pośladków. Dzięki temu są odpowiednim sportem dla Pan, którym zależy na wysmukleniu uda, łydek oraz nadaniu pośladkom jędrności.

Jazda na rolkach co daje?

Zastanawiasz się, co daje jazda na rolkach? To bez wątpienia jedna z najfajniejszych form aktywnego spędzania czasu ze znajomymi. Idealny pomysł na poplotkowanie z koleżankami. Automatycznie poprawia Ci się humor 🙂 Jednak to nie wszystko! Jeżdżenie na rolkach:

 • pozwala spalić kalorie,
 • wzmacnia siłę mięśni,
 • poprawia giętkość ciała,
 • poprawia działanie układu oddechowego,
 • pozytywnie wpływa na układ krwionośny,
 • poprawia koordynację ruchową,
 • polepsza samopoczucie.

jazda na rolkach

Jazda na rolkach efekty

Dlaczego warto jeździć na rolkach? Ponieważ dają niesamowite efekty, takie jak:

 • smuklejsze ciało,
 • lepsza kondycja,
 • lepsza wytrzymałość,
 • sprawniejszy układ krwionośny,
 • lepsze samopoczucie.

Pamiętaj tylko o tym, że jazda na rolkach wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim musisz kupić odpowiedni rozmiar rolek, aby zapewnić sobie maksymalny komfort podczas uprawiania sportu. Niezwykle istotny jest strój. Najlepiej wybierz zestaw sportowy, który nie krępuje ruchu. Link do wysokiej jakości stroju jest u góry – komplety Oceans Apart są naprawdę godne polecenia!

 

A Wy jeździcie na rolkach? Dajcie znać – jestem bardzo ciekawa!

7 comments

https://www.secretaddiction.pl/?m=1 says:

Ja nigdy nie jeździłam ?

Aga says:

O nie nie ??nie namówisz mnie na rolki :)))

Adam says:

Jeździłem dużo, ważne by jeżdzić po gładkiej nawierzchni. Asfaltowe ścieżki rowerowe są najlepsze.

Katsuumi says:

Rolki sa moim ulubionym sportem 🙂

JednoSpojrzenie says:

Nigdy w życiu nie jeździłam choć od zawsze mi się marzą 🙂

Anna says:

Kiedyś bardzo często jeździłam na rolkach i chyba pora do tego powrócić 🙂

Kaśka - Poligon Domowy says:

Kiedyś jeździłam… chyba czas nauczyć dzieci i jeździć z nimi, bo mój mąż był opornym uczniem!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *