Categories Aranżacja wnętrz

Dlaczego warto kupić narzutę na łóżko do sypialni?

Obowiązkowym elementem w sypialni jest narzuta. Nie tylko jest praktyczna, ale również posiada walory estetyczne. Dlaczego warto kupić narzutę na łóżko?

dlaczego warto kupić narzutę na łóżko
Narzuta przede wszystkim jest niezwykle praktyczna. Stanowi okrycie wierzchnie łózka, które pozwala w szybki sposób uporządkować łóżka. Nie musimy go ścieli,. Wystarczy go nakryć narzutą. Ponadto, dodatek ten chroni łóżko przed kurzem, zabrudzeniami. Sprawdzi się idealnie w mieszkaniach, gdzie są zwierzęta oraz dzieci. Moja Bajeczka śpi na łóżku (w nogach), ale w dzień lubi sobie wskoczyć na łózko. Zresztą widzicie na zdjęciu, że to idealny towarzysz… 😀 Dlatego narzuta to obowiązkowy element w sypiali.  Co więcej, w chłodne wieczory można wykorzystać ją jako dodatkowe okrycie. To doskonała opcja dla zmarzlaków (czyli mnie 😀 ) Oprócz tego, narzuty pełnią funkcję dekoracyjną. Stanowią ozdobny element sypialni. odpowiednio dobrane do reszty aranżacji, tworzą spójną całość. Dlaczego warto kupić narzutę?

  1. Aby w ekspresowym tempie uporządkować sypialnię,
  2. Aby chronić przed kurzem, zabrudzeniami,
  3. W celach designerskich.

Jaką narzutę kupić?

Odpowiednio dobrana narzuta pozwoli stworzyć wyjątkowy klimat i uczynić wnętrze jeszcze bardziej przytulnym. Wybierając ją, pamiętaj, że powinna być spójnym elementem wystroju wnętrza. Oznacza to, że musi komponować się z meblami oraz innymi dodatkami, które znajdują się w sypialni. Warto dobrać ją np. do rolet czy zasłon.  Poza walorami estetycznymi, narzuta powinna być praktyczna. Wybór jest ogromny, o czym świadczy oferta sklepu ROOM99. Dlatego decydując się na jej zakup, zwróć uwagę m.in. na:

  • Materiał, z którego wykonana jest narzuta. Te wykonane z bawełny doskonale sprawdzą się jako dodatkowe okrycie w chłodne dni. Natomiast z satyny idealnie prezentują się w eleganckich sypialniach. Ciekawym rozwiązaniem są żakardowe narzuty. Zaś futrzane sprawią, że wnętrze będzie jeszcze bardziej przytulne.
  • Walory estetyczne. Jak już wspomniałam, narzuty powinny być spójne z meblami oraz innymi akcesoriami, które znajdują się w sypialni. Warto wybrać modele, będące ozdobą samą w sobie. Pięknie prezentują się narzuty zakończone falbankami np. narzuta Havana z oferty ROOM99. Jeśli w pomieszczeniu masz kilka konkretnych kolorów, to wybierz narzutę o tej samej barwie albo kontrastowej. Kontrast doda charakteru i świeżości wnętrzu

  • Rozmiar narzuty. To jeden z najważniejszych parametrów. Narzuta powinna być większa od gabarytów łóżka. Jeżeli masz łóżko 180 x200, to wybierz modele szersze o około metr i dłuższe o pół metra.

 

 

 

15 comments

Kasia says:

Ja też mam swoją od kilku lat. Bardzo ją lubię, choć przyznam, że chyba powoli mi się znudziła.

czerwonafilizanka says:

Właśnei sie zastanawiałam czy nie sprawić sobie nowej narzuty. Jak na razie sprawa nie jest pilna aczkolwiek jakoś było by mi przyjemniej z nowym akcentem:)

Miye says:

My po przeprowadzce będziemy potrzebowali wielu takich przedmiotów 🙂 Bardzo ładnie to u Ciebie wygląda.

Maria says:

Ja mam psa, który nieraz poakuje sie na łóżko, więc nie wyobrażam sobie nie mieć narzuty!

żaneta says:

cudowna sypialnia, ja oczywiście też mam narzutę a nawet kilka, zabezpiecfza pościel ale także pełni funkcję dekoracyjną

Agnieszka says:

Mnie nie trzeba przekonywać, to jeden z pierwszych zakupów do nowej sypialni, jaki zrobiłam 🙂

Ola says:

Ja mam cały d nich dwie narzuty i bardzo chwale za jakość.

Joanna Majchrzak says:

Kupowałam w tym sklepie zasłony i są boskie 🙂

Świat Pani Domu - Ola says:

Długo szukałam odpowiedniej narzuty na łóżko w pokoju córki..Skończyło sie jednak na zamawianiu na rozmiar..eh..jak zawsze pod górkę.

https://www.secretaddiction.pl/ says:

Przydałaby mi się jakaś nowa narzutka 🙂

Anna says:

Od dawna mam narzute na łóżku i jestem mega zadowolona 🙂

Katsuumi says:

Jak pieknie urozmaica caly pokoj 😉

JednoSpojrzenie says:

Ja to nie wyobrażam sobie mojej sypialni bez narzuty 🙂

Ptysia says:

Ja mam z tego sklepu całkiem sporą kolekcję zasłon – mają naprawdę fenomenalne wzory 🙂

Julia Szczerbiak says:

Ładna narzuta fajna sprawa, tylko nie zawsze jest gdzie ją schować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *