Categories Bez kategorii

Dlaczego warto śledzić status przesyłki?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że zakupy online cieszą się coraz większą popularnością. Z roku na rok powstaje coraz więcej sklepów internetowych, a wiele stacjonarnych przenosi się do sieci. Nic dziwnego. Sprzedaż online ma całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim zaoszczędzimy czas i możemy zrobić zakupy nie wychodząc z domu. Do tego możemy wszystko kupić w jednym miejscu. Jedyną obawą jest kwestia przesyłki. Na szczęście firmy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientom, udostępniając możliwość śledzenia przesyłki, co zdecydowanie wpływa na jakość i bezpieczeństwo wysyłki.

Dlaczego warto śledzić status przesyłki?

Przez ostatnie lata zamawiam coraz więcej rzeczy przez internet. Zakupy online doceniłam je zwłaszcza, gdy szykowałam wyprawkę dla dziecka. Takie rozwiązanie okazało się bardzo wygodne, zwłaszcza, gdy byłam w szpitalu, a potem w domu musiałam przez miesiąc leżeć. Istotną kwestią dla mnie było w tym przypadku możliwość śledzenia przesyłki. Zdarzyło się, że niektóre paczki były zbyt ciężkie np. komoda. W takich sytuacjach kurier nie ma obowiązku wniesienia paczki. Monitorując, mniej więcej wiedziałam, w jaki dzień i o której godzinie dotrze paczka i miałam czas, aby zadzwonić do teścia czy narzeczonego by podjechał odebrać przesyłkę od kuriera lub zszedł otworzyć garaż. Tak właśnie musiałam sobie radzić :p I dopiero wtedy doceniłam zalety możliwości śledzenia statusu. Oto 3 główne:

1.Mamy pewność, że przesyłka została wysłana.

Mając numer nadania paczki i możliwość śledzenia jej statusu, mamy przede wszystkim pewność, że przesyłka rzeczywiście została wysłana. Wpisując numer na stronie, od razu widzimy jej status – czy jest już u kuriera, czy w doręczeniu. A zapewne nie jedna osoba miał sytuację, że firma powiedziała, że paczkę wysłała, a tak naprawdę nie była ona jeszcze zapakowana. Mi również taka sytuacja się zdarzyła.

2.Możliwość sprawdzenia statusu przesyłki

To chyba główna zaleta możliwości śledzenia przesyłki. Dzięki jej śledzeniu, wiemy czy przesyłka została wysłana, czy jest już odebrana przez kuriera oraz czy w doręczeniu. Gdyby coś nie tak działo się z przesyłką, możemy wtedy interweniować. To świetna opcja, ponieważ zdarzyło mi się zamówić paczkę bez statusu śledzenia i miałam problem z dostarczeniem jej. Firma po 2 tygodniach od wysyłki zapytała czy paczka mi się podoba. A paczki nie było. Na całe szczęście wszystko dobrze się skończyło, ale mam nauczkę na przyszłość, aby nie zamawiać przesyłek bez możliwości ich śledzenia.

3.Możliwość przekierowania paczki

Śledzenie statusu przesyłki  umożliwia również przekierowanie paczki. To wygodna opcja, gdy np. musimy wyjść z domu, a nie chcemy, aby kurier nikogo nie zastał. Mi ta opcja przydała się, gdy byłam w szpitali i oczekiwałam na bardzo ważne paczki, w tym m.in. gotową torbę do porodu. Dzięki dpd śledzenie, mogłam przekierować paczkę do mojej mamy i nie martwić się, że kurier odeśle ją z powrotem. W tym przypadku korzystałam z serwisu Furgonetka.pl, który znam już od dawna. Dużym plusem serwisu  jest bezpłatna rejestracja, która umożliwia nadawanie przesyłek kurierskich nie tylko firmom, ale i osobom prywatnym. Mnie najbardziej przekonuje wspomniany już, automatyczny monitoring przesyłek.

Śledzenie paczki za pomocą aplikacji

Jako, że żyjemy w czasach, w których telefon stał się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia, serwisy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom, tworząc dedykowane aplikacje do sprawdzania statusu przesyłek. Taką aplikację stworzyła również wspomniana Furgonetka.pl. Dla mnie, osoby, która nie rozstaje się z telefonem, to idealna opcja. Podoba mi się także możliwość ustawienia wysyłania powiadomienia push, które informują o każdej zmianie statusu dla wybranej przesyłki. Przy wielu zamówionych przesyłkach, to naprawdę ogromne ułatwienie.

Pamiętaj, że nieważne jest czy zamawiasz sporadycznie czy regularnie przez internet. Opcja śledzenia pozwala mieć wgląd w losy Twojej przesyłki na całej długości trasy. Dzięki tej możliwości, będziesz się czuć i spokojnie wiedząc, iż jesteś na bieżąco i wiesz co dzieje się z Twoją paczką. Unikniesz niepotrzebnego stresu. Dajcie koniecznie znać, jakie Wy mieliście przygody z kurierami i czy korzystacie z opcji śledzenia przesyłki.

16 comments

Wioleta Sadowska says:

Zawsze śledzę swoje paczki. To mi bardzo ułatwia pewne sprawy.

Iwetta Żelaznowska says:

To prawda sklepy internetowe cieszą się teraz bardzo dużą popularnością. Sama dość często robię zakupy online. Za każdym razem śledzę swoją przesyłkę. Ostatnio czekałam na sukienki które miały przyjść aż z Azji, byłam taka wręcz w gorącej wodzie kąpana i co chwila sprawdzałam gdzie moja paczka się znajduje 😀 Tak samo gdy ja jakąś przesyłkę wysyłam, także staram się ją śledzić by wiedzieć w jakim np. Urzędzie Pocztowym już jest i czy aby na pewno wybrałam też dobry adres 🙂 Takie śledzenie paczek to naprawdę świetna sprawa 🙂
pozdrawiam serdecznie

Beauty Unearthly says:

Hello, thanks for the information. Have a nice day
xx

Monika says:

Bardzo często robię zakupy przez interenet. Nie jestem osobą , która siedzi cały czas wdomu. DLa mnie śledzenie przestłki to bardzo ważna sprawa, dzięki czemu wiem czy mam siedzieć w domu i czekać na kuriera czy paczka będzie np dopiero jutro. U mnie też czesto zdarza się że kurier zostawia paczkę u sąsiadów a dzięki opcji śledzenia wiem kto odebrał paczkę.

Katarzyna Zaród says:

też zawsze śledzę moją przesyłkę 🙂

Natalie Forever says:

W sumie to od niedawna zaczęłam sledzić paczki. Ogólnie to bardzo mało rzeczy zamawiam przez internet, przeważnia zamawiałam perfumy, które były tańsze niż w stacjonarnych sklepach,a co do ciuchów to jednak wolę je przymierzyć niż kupować w ciemno. Jak czekam na paczkę to przeważnie korzystam z tej możliwości 🙂

Sylwia says:

Zgadzam się, zawsze warto wiedzieć, co się z nią dzieje

Alta says:

Obecnie prawie każdy przwoźnik pozwala na śledzenie swojej przesyłki i jak dla mnie to jest super.

Gosia says:

Zawsze śledzę

Sakurakotoo says:

Dla mnie numer do śledzenia jest szczególnie ważny przy paczkach zza granicy, a te dostaję bardzo często – głównie z Korei, więc gdyby zaginęła to nie ma szansy jej odnaleźć bo to zbyt duży obszar xD Także numer do śledzenia pozwala mi poczuć się trochę pewniej i zawsze mogę monitorować gdzie znajduje się moja przesyłka, a także kiedy spodziewać się kuriera żeby być akurat w tym czasie w domu 😀 Miłego dnia kochana!

Sakurakotoo ❀ ❀ ❀

Vicky says:

U mnie śledzenie przesyłki nabiera dodatkowego znaczenia. Mieszkam na ulicy, w której nazwę najwyraźniej mało kto wierzy i niezależnie od tego gdzie ją podaję, nadawcy systematycznie dopisują sobie w niej jedną literkę. Ponieważ ta druga ulica o podobnej nazwie również w moim mieście istnieje, to niezwykle często przesyłki trafiają pod niewłaściwy adres. Z osobami, które pod nim mieszkają już zdąrzyłam się zapoznać i raz na jakiś czas jadę coś od nich odebrać, jeżeli nie uda mi się za wczasu przekierować mojej przesyłki.

Katsuumi says:

Ja zawsze krozystam ze sledzenia przesylek 😉 pozdrawiam i zapraszam 😉

secret style says:

Ja zawsze śledzę, bo do tych w „gorącej wodzie kąpanych” należę, więc gdy coś zamawiam oczekuję tego z niecierpliwością 😛
najgorzej, gdy trzeba przeczekać weekend aaaaa :O

Dookola Swiata says:

W dzisiejszych czasach to wrecz nieuniknione. Wiekszosc dostawcow leci w kulki, a pozniej szukaj swojej paczki w polu (albo innym „punkcie odbioru”).

Karolinka's Beauty blog says:

Szkoda jednak, że śledzenie nie jest dostępne po wyjściu paczki za granicę. Co jakiś czas wysyłam paczkę za granicę i jest to niestety denerwujące, że nie wiem co się z nią dzieje po wyjściu z Warszawy. Druga osoba równiez nie ma jak sprawdzić statustu przesyłki, co czasami bywa kłopotlowe ;p

Zuza says:

podoba mi się jak piszesz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *