Aranżacja wnętrz

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PROJEKTY DOMÓW PARTEROWYCH NOWOCZESNYCH?

Czasy, gdy osiedla domków jednorodzinnych na obrzeżach miast usiane były szarymi szeregowcami, a domy na wsiach z założenia przypominały dworki lub były wykonane w jednoznacznie klasycznym stylu, dawno minęły. Obecnie na rynku działa i tworzy wielu uzdolnionych architektów i projektantów, którzy swoim klientom mają do zaoferowania znacznie więcej.

 

Projekty domów parterowych z kosztorysem

W zależności od tego, czy chcemy iść w kierunku rozsądnych oszczędności, czy interesuje nas jedynie absolutna wyjątkowość i niepowtarzalność, możemy albo rozpocząć poszukiwania gotowego projektu, albo odpowiedniego wykonawcy, którego zmysł estetyczny i umiejętności pozwolą na realizację naszej budowlanej wizji. Niezależnie od tego, którą z opcji wybierzemy, zdecydowanie warto pomyśleć o projekcie, który będzie obejmował kosztorys. Kosztorys to doskonałe narzędzie, pozwalające na rozeznanie się w całkowitych kosztach inwestycji, ponieważ opiera się na aktualnych stawkach. Dokument tego typu jest praktycznie niezbędny, gdy staramy się o kredyt, a jego przydatność jest także niepodważalna, gdy negocjujemy ceny materiałów budowlanych i wykonania usług przez podwykonawcę. Jest również niezastąpiony przy planowaniu kolejnych etapów budowy. W kontekście domów nowoczesnych, dobrze mieć kosztorys, ponieważ projekt wstępny może zakładać wykorzystanie ekskluzywnych i nietypowych materiałów, których koszt znacząco przekroczy nasze wstępne założenia. Z drugiej strony przy większym budżecie, pozwala on na podjęcie decyzji o ich użyciu i zakupie dodatkowych elementów.

Projekty domów parterowych tanich w budowie

Nowoczesne wzornictwo nie musi jednoznacznie wiązać się z dużymi wydatkami. Wbrew pozorom, zarówno postawienie budynku, jak i koszty eksploatacyjne mogą być znacznie niższe, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Szczególnie gdy korzystamy z gotowego projektu. Duża konkurencja na rynku dostawców materiałów budowlanych to gwarancja wielu alternatyw, jeżeli idzie o rozwiązania łączące w sobie odpowiednie parametry i zachęcające wzornictwo. Tego typu projekty sprawdzisz chociażby na tej stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-nowoczesne_projekty_domow_parterowych.html. Jeżeli zaś idzie o samą konstrukcję, to nowoczesne domy parterowe posiadają charakterystykę, która pozwala zaliczyć te budowle do grona energooszczędnych, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania oraz ewentualne zniżki i dofinansowanie w ramach niektórych programów.

Ile kosztują projekty domów parterowych?

Ostateczny koszt projektu w gruncie rzeczy zależy od firmy, której zdecydujemy się to zadanie zlecić. Jeśli zależy nam na projekcie wykonanym od podstaw przez architekta o dużym nazwisku, musimy być gotowi zapłacić znacznie więcej, niż komuś o mniejszej renomie. Jeszcze mniej wydamy, decydując się na skorzystanie z usług jednego z dużych biur projektowych, które prowadzą działalność w internecie. W żadnym wypadku nie oznacza to projektu o niższej jakości. Wręcz przeciwnie, takie przedsiębiorstwa zrzeszają wielu doskonałych fachowców, którzy często wolą pracować w ten sposób niż prowadzić własną działalność. Oprócz tego, dzięki setkom realizowanych rok rocznie zleceń, możemy być spokojni o skuteczną wycenę, konkurencyjną cenę, oraz terminowość i solidność.

Gotowe projekty domów parterowych nowoczesnych – wady i zalety

Podsumowując, gotowy projekt domu, również nowoczesnego, to wybór niemal idealny. W znacznie obniżonej cenie możemy cieszyć się współpracą z zaufanym wykonawcą, który jest w stanie zaoferować szeroki i zróżnicowany wybór materiałów, a także rozwiązań. W dodatku wiele użytecznych narzędzi umożliwia łatwą nawigację i pozwala na ustalenie orientacyjnego kosztu całej budowy. W zasadzie jedyną cechą takiego rozwiązania, która niektórym z was może przeszkadzać, jest właśnie konieczność wyboru jedynie spośród gotowych projektów. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-projekty_domow_parterowych_z_kosztorysem.html. Dla skrajnych indywidualistów, osób, którym szczególnie zależy na wyjątkowości i niepowtarzalności, jak i osób, które od zawsze mają przed oczyma swój wymarzony dom i jest on mocno ekstrawagancki, ograniczenie tego typu może być przeszkodą nie do zaakceptowania.

9 komentarzy
Previous Post
25 lutego 2019
Next Post
25 lutego 2019

9 komentarzy

 • Natalia Hebda

  Ja już jedną budowę domu (moich rodziców) przeżyłąm, i mam nadzieję że o była ostatnia w moim życiu 🙂 chociaż remonty i przeróbki domu już zamieszkałego są chyba równie ciężkie a akurat teraz mam z tym do czynienia:)

 • Justyna

  Mi nie przeszkadza gotowy projekt,. Dla mnie jest to fajna opcja. Zaciekawiły mnie te internetowe biura projekt – dla mnie nowy temat.

 • chabrowe wariacje

  Uwielbiam parterowe domy. Sama marzę o takim 😉

  • sandrak

   Ja również

 • Żaneta Serocka

  Domy parterowe wyglądają fantastycznie na dużej działce, może kiedyś taki sobie wybuduję.

 • Katsuumi

  Domki parterowe sa piekne 🙂

 • Maria Kowalewski

  Wyglądaja lekko, jak amerykanskie domki , ktorych się naogladalam. Przyjemne i wygodne, a do tego mozna urządzic i zaplanowac jak tylko sie wymarzy. Byle mieć trochę intymności i duzo trawinia.

 • Fototapeta

  Coraz więcej buduje się domów parterowych, bo są wygodniejsze do mieszkania

 • kaflik

  co do kosztów to zawsze warto poprosić o pomoc rzeczoznawcę nieruchomości, który nie tylko wyceni już istniejący budynek, ale pomoże przy wycenie wykonania projektu nowego domu

Leave a Reply