Categories Aranżacja wnętrz

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PROJEKTY DOMÓW PARTEROWYCH NOWOCZESNYCH?

Czasy, gdy osiedla domków jednorodzinnych na obrzeżach miast usiane były szarymi szeregowcami, a domy na wsiach z założenia przypominały dworki lub były wykonane w jednoznacznie klasycznym stylu, dawno minęły. Obecnie na rynku działa i tworzy wielu uzdolnionych architektów i projektantów, którzy swoim klientom mają do zaoferowania znacznie więcej.

dlaczego warto wybrac projekty domów

Projekty domów parterowych z kosztorysem

W zależności od tego, czy chcemy iść w kierunku rozsądnych oszczędności, czy interesuje nas jedynie absolutna wyjątkowość i niepowtarzalność, możemy albo rozpocząć poszukiwania gotowego projektu, albo odpowiedniego wykonawcy, którego zmysł estetyczny i umiejętności pozwolą na realizację naszej budowlanej wizji. Niezależnie od tego, którą z opcji wybierzemy, zdecydowanie warto pomyśleć o projekcie, który będzie obejmował kosztorys.

Kosztorys to doskonałe narzędzie, pozwalające na rozeznanie się w całkowitych kosztach inwestycji, ponieważ opiera się na aktualnych stawkach. Dokument tego typu jest praktycznie niezbędny, gdy staramy się o kredyt, a jego przydatność jest także niepodważalna, gdy negocjujemy ceny materiałów budowlanych i wykonania usług przez podwykonawcę. Jest również niezastąpiony przy planowaniu kolejnych etapów budowy. W kontekście domów nowoczesnych, dobrze mieć kosztorys, ponieważ projekt wstępny może zakładać wykorzystanie ekskluzywnych i nietypowych materiałów, których koszt znacząco przekroczy nasze wstępne założenia. Z drugiej strony przy większym budżecie, pozwala on na podjęcie decyzji o ich użyciu i zakupie dodatkowych elementów.

Projekty domów parterowych tanich w budowie

Nowoczesne wzornictwo nie musi jednoznacznie wiązać się z dużymi wydatkami. Wbrew pozorom, zarówno postawienie budynku, jak i koszty eksploatacyjne mogą być znacznie niższe, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Szczególnie gdy korzystamy z gotowego projektu. Duża konkurencja na rynku dostawców materiałów budowlanych to gwarancja wielu alternatyw, jeżeli idzie o rozwiązania łączące w sobie odpowiednie parametry i zachęcające wzornictwo.

Jeżeli zaś idzie o samą konstrukcję, to nowoczesne domy parterowe posiadają charakterystykę, która pozwala zaliczyć te budowle do grona energooszczędnych, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania oraz ewentualne zniżki i dofinansowanie w ramach niektórych programów.

Ile kosztują projekty domów parterowych?

Ostateczny koszt projektu w gruncie rzeczy zależy od firmy, której zdecydujemy się to zadanie zlecić. Jeśli zależy nam na projekcie wykonanym od podstaw przez architekta o dużym nazwisku, musimy być gotowi zapłacić znacznie więcej, niż komuś o mniejszej renomie. Jeszcze mniej wydamy, decydując się na skorzystanie z usług jednego z dużych biur projektowych, które prowadzą działalność w internecie. W żadnym wypadku nie oznacza to projektu o niższej jakości. Wręcz przeciwnie, takie przedsiębiorstwa zrzeszają wielu doskonałych fachowców, którzy często wolą pracować w ten sposób niż prowadzić własną działalność. Oprócz tego, dzięki setkom realizowanych rok rocznie zleceń, możemy być spokojni o skuteczną wycenę, konkurencyjną cenę, oraz terminowość i solidność.

Gotowe projekty domów parterowych nowoczesnych – wady i zalety

Podsumowując, gotowy projekt domu, również nowoczesnego, to wybór niemal idealny. W znacznie obniżonej cenie możemy cieszyć się współpracą z zaufanym wykonawcą, który jest w stanie zaoferować szeroki i zróżnicowany wybór materiałów, a także rozwiązań. W dodatku wiele użytecznych narzędzi umożliwia łatwą nawigację i pozwala na ustalenie orientacyjnego kosztu całej budowy. W zasadzie jedyną cechą takiego rozwiązania, która niektórym z was może przeszkadzać, jest właśnie konieczność wyboru jedynie spośród gotowych projektów.  Dla skrajnych indywidualistów, osób, którym szczególnie zależy na wyjątkowości i niepowtarzalności, jak i osób, które od zawsze mają przed oczyma swój wymarzony dom i jest on mocno ekstrawagancki, ograniczenie tego typu może być przeszkodą nie do zaakceptowania.

Bez względu na to, na jaki projekt ostatecznie się zdecydujesz, będziesz potrzebować specjalistycznych materiałów budowlanych. Znajdziesz je na stronie mediplex.pl. Asortyment jest na tyle bogaty, że odpowiada na potrzeby wielu branż. Co więcej, dostępne produkty posiadają niezbędne certyfikaty oraz atesty.

10 comments

Justyna says:

Mi nie przeszkadza gotowy projekt,. Dla mnie jest to fajna opcja. Zaciekawiły mnie te internetowe biura projekt – dla mnie nowy temat.

kaflik says:

co do kosztów to zawsze warto poprosić o pomoc rzeczoznawcę nieruchomości, który nie tylko wyceni już istniejący budynek, ale pomoże przy wycenie wykonania projektu nowego domu

Maria Kowalewski says:

Wyglądaja lekko, jak amerykanskie domki , ktorych się naogladalam. Przyjemne i wygodne, a do tego mozna urządzic i zaplanowac jak tylko sie wymarzy. Byle mieć trochę intymności i duzo trawinia.

chabrowe wariacje says:

Uwielbiam parterowe domy. Sama marzę o takim 😉

sandrak says:

Ja również

Katsuumi says:

Domki parterowe sa piekne 🙂

Natalia Hebda says:

Ja już jedną budowę domu (moich rodziców) przeżyłąm, i mam nadzieję że o była ostatnia w moim życiu 🙂 chociaż remonty i przeróbki domu już zamieszkałego są chyba równie ciężkie a akurat teraz mam z tym do czynienia:)

Fototapeta says:

Coraz więcej buduje się domów parterowych, bo są wygodniejsze do mieszkania

Leszek P says:

My również zdecydowaliśmy się na budowę domu parterowego. Parę dni temu dostaliśmy już wszystkie pozwolenia i niedługo wszystko ruszy 🙂 Obecnie zastanawiamy się i szukamy rozwiązania na zadaszenie. Póki co, najbardziej przekonuje mnie dachówka betonowa, ale jeszcze mamy trochę czasu na ostateczną decyzję, więc jestem otwarty na propozycje. Może ty coś polecasz?

Żaneta Serocka says:

Domy parterowe wyglądają fantastycznie na dużej działce, może kiedyś taki sobie wybuduję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *