Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie?

Zorganizowany wypoczynek to idealny sposób na dostarczenie naszemu maluchowi niesamowitych wspomnień. Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie? I jak wybrać biuro turystyczne?

Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie i obóz – 5 powodów

Gdybym mogła cofnąć czas i cokolwiek zmienić w swoim życiu, to na pewno zaczęłabym jeździć wcześniej na takie wyjazdy wakacyjne. Dzięki wycieczkom zwiedziłam Polskę oraz sporą część Europy, nauczyłam się samodzielności i stworzyłam wspomnienia na lata. Żałuję, że wcześniej się nie zdecydowałam 🙂 

Kolonie i obozy młodzieżowe to fantastyczny sposób na zwiedzanie, poznanie ludzi, różnych kultur, a także niesamowite przeżycia. Do dziś na samą myśl o nich, mam uśmiech na twarzy. Co jakiś czas sięgam po zdjęcia z wakacji i cieszę się, że moja mama mnie na nie wysyłała. Jestem jej ogromnie wdzięczna!

Wiem też, że gdy tylko Maksyś podrośnie i będzie chciał, to również będzie zwiedzał świat w ten sposób. Opowiem mu o swoim wypoczynku i pokażę, gdzie byłam i co zobaczyłam. Na moim pierwszym wyjeździe byłam w górach, a następnie pojechaliśmy na tydzień na Węgry, dokładnie do Hajduszoboszlo – taką ofertę ma również obecnie biuro Almatur, z którego korzystałam 🙂 Te wakacje do dziś bardzo miło wspominam. Co więcej, mam zamiar wybrać się tam ponownie, jak tylko Maksymilian podrośnie. Jest tam mega wielki kompleks basenów i jeśli lubicie wodę, atrakcje wodne, to zakochacie się w tym miejscu! Zwiedziłam również Hiszpanię, Monako, Włochy oraz Bułgarię.  Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie? Oto 5 powodów:

1. Uczy samodzielności

Oczywiście podczas wyjazdu nad naszą pociechą czuwa wykwalifikowana kadra, która cały czas obserwuje dzieciaki i rozwiązuje wszelkie problemy. Nie musimy się martwić, że maluch zostanie pozostawiony sam sobie. 

Aczkolwiek w trakcie zorganizowanego wypoczynku dziecko musi wstać o danej porze, samodzielnie się ubrać, zjeść, kupić pamiątki, przekąski, umyć się oraz postępować zgodnie z harmonogramem – zarządzać swoim czasem, a także i kieszonkowym. Dzięki temu nabywa nowych umiejętności, które są bardzo przydatne w przyszłości.

Osobiście dzięki takim wakacjom nauczyłam się odpowiednio dysponować pieniędzmi. Tworzyłam plan wydatków – ile mogę wydać na pamiątki, jedzenie w postaci np. lodów, gofrów itd., a także inne rzeczy. Wstępnie liczyłam, ile mi zostanie pieniędzy i przeliczałam, ile to będzie na polskie złotówki. Dzięki temu potrafiłam sporo zaoszczędzić 😉

Dla tych najmłodszych to także dobry moment na to, aby przyzwyczaić się do rozłąki z rodzicami. Niestety pierwsze noce z dala od rodziców, nie należą do najłatwiejszych. Dzisiaj jest nieco łatwiej, ponieważ internet umożliwia połączenia wideo, co z pewnością przynosi dziecku ulgę.

2.Uczy poprzez zwiedzanie

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że człowiek najlepiej uczy się poprzez zabawę. A kolonie i obozy to świetny sposób na poznanie zagadnień z zakresu historii, geografii i wielu innych dziedzin. To idealna okazja do poznania nowych miejscowości, kultur. Sama bardzo lubiłam zobaczyć dane miejsce, a następnie słuchać przewodnika, który przekazuje nam najważniejsze informacje. Taka wiedza o wiele lepiej się przyswaja niż podczas lekcji w ławce. 🙂 

Wspominam moje wakacje w Hiszpanii. Kraj ten od dawna znajdował się na liście moich marzeń i z niecierpliwością czekałam, aż zwiedzę Barcelonę. Uważnie słuchałam przewodnika, który opowiadał o zabytkach. I wiecie co? Wiele pamiętam do dziś 🙂

3. Szansa na nowe znajomości

Niezwykle istotnym elementem zorganizowanych wyjazdów jest aspekt towarzyski. Dzieci i młodzież spędzają ze sobą wiele dni. W tym czasie budują relację. Zdarza się, że taka znajomość przeradza się w prawdziwą przyjaźń. Nawet jeśli dzieciaków dzielą setki kilometrów, to w dzisiejszych czasach nie jest to problem. Można rozmawiać przez internet 🙂 Ja do dziś mam kontakt z niektórymi osobami, z którymi spędzałam wakacje. 🙂

Nasza pociecha staje się bardziej otwarta, komunikatywna, a także bardziej pewna siebie. Otwiera się na nowe znajomości. 

4. Pozwala rozwinąć pasje i zainteresowania

Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie i obozy wakacyjne? Dlatego, że to fenomenalny sposób na rozwój pasji i zainteresowań naszej pociechy. Biuro turystyczne Almatur ma w swojej ofercie wyjazdy tematyczne, podczas których poza zwiedzaniem, są zajęcia. Przykładowo obóz sportowy zawiera w harmonogramie zajęcia z wybranej dziedziny sportowej np. tenisa, piłki nożnej. Z kolei kulinarny – lekcje gotowania. 

5. Dają pięknie wspomnienia

Wycieczki dają niesamowite wspomnienia na lata! Wyjeżdżałam, będąc nastolatką, a do dziś miło wspominam każde wakacje. Co więcej, wiele z miejsc, które zwiedziłam, chcę ponownie odwiedzić z moim synkiem. 😉

Jak wybrać kolonie dla dziecka?

Wbrew pozorom wybór zorganizowanego wyjazdu to nie lada wyzwanie. Niestety nie ogranicza się tylko do wyboru miejsca. Istnieje szereg ważnych kryteriów, dzięki którym obóz będzie udany, a przede wszystkim bezpieczny. Jak wybrać kolonie dla dziecka i młodzieży? W pierwszej kolejności porozmawiaj ze swoim dzieckiem i zapytaj się, czy na pewno ma ochotę na taki wyjazd. Jeśli nie, to nie zmuszaj! 

Dziecko musi samodzielnie podjąć decyzję. Jeśli się zgodzi, ustalcie kierunek. Czy mają to być kolonie w Polsce, nad morzem, w górach, a może kolonie za granicą? W następnej kolejności weź pod uwagę:

Kadrę

Nie ulega wątpliwości, że wykwalifikowana i fajna kadra to podstawa udanych wakacji. Opiekunowie powinni by serdeczni, życzliwi, pełni humoru, ale również uważni i doświadczeni. Od kadry zależy, czy dziecko będzie zadowolone z wyjazdu, a także chętne na kolejną przygodę.

Dla mnie, jako rodzica, jest ważne, aby opiekun miał doświadczenie, wiedział, jak rozwiązać dziecięce problemy i potrafił ogarnąć tak liczną grupę 🙂 Przykładowo, w biurze Almatur mamy do czynienia  z wyspecjalizowaną kadrą, nauczycielami, wychowawcami świetlic, pracownikami domów kultury. Ich uprawnienia są weryfikowane przez Kuratora Oświaty.

Program

Jednym z najważniejszych kryteriów jest odpowiedni program, czyli to, co będzie się działo podczas całego wyjazdu. Oferta jest bardzo bogata, dzięki czemu trafi w gusta każdego. Warto jednak się z nim zapoznać nieco wcześniej, aby mieć pewność, że odpowiada on dziecku i jego zainteresowaniom. W programie zawarte są nie tylko informacje dotyczące miejsc, które się zwiedzi podczas odpoczynku, ale także widnieją informacje, czy zwiedzanie danych miejsc wymaga dodatkowej opłaty itd.

Wybierając obozy sportowe lub tematyczne obozy dla młodzieży, dostaniecie plan, który oprócz miejsc zwiedzania, zawiera również zajęcia. 

dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie

Kierunek

Morze, góry, czy obozy młodzieżowe za granicą? Wybór zależy od dziecka. Choć na pierwszy raz, zwłaszcza dla młodszych pociech, najlepiej sprawdzi się wyjazd po Polsce.

Biuro

Wybieraj sprawdzone biura, które mają ugruntowaną pozycję na rynku i są od lat na nim, mogą pochwalić się dobrą opinią, jak np. Biuro Turystyczne Almatur. Dobre biuro powinno również mieć bogatą ofertę, w tym kolonie młodzieżowe w Polsce i za granicą, obozy wakacyjne i zimowe, wyjazdy rekreacyjne i tematyczne.

jak wybrać kolonie dla młodzieży

Biuro turystycznie Almatur opinia – dlaczego warto?

Jednym z najtrudniejszych wyzwań, jakie stoją przed rodzicami, którzy puszczają dziecko na zorganizowany wyjazd, jest wybór biura turystycznego. Obecnie jest ich znacznie więcej niż wtedy, gdy ja jeździłam na kolonie. Wyobraźcie sobie, że nadal istnieje biuro, z którego ja korzystałam. To Almatur, najdłużej działające w Polsce Biuro Podróży o ugruntowanej pozycji, które może poszczycić się ponad 65 letnim doświadczeniem, doskonałą znajomością branży i zmiennych potrzeb klientów. To lider w organizacji obozów młodzieżowych. Myślę, że wiele osób kojarzy 🙂

jak wybrać kolonie dla dziecka

Różnorodne obozy młodzieżowe

Niewątpliwą zaletą biura jest różnorodna oferta. Almatur oferuje m.in. obozy sportowe, w tym obóz windsurfingowy, pływackie, snowboardowe, narciarskie. Dzięki temu wyjazd stanowi doskonały wypoczynek, połączony z pasją. Aż żałuję, że w moich czasach nie było takiego wyboru 🙂 Co więcej, wyjazdy organizowane są zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzięki temu dziecko może zwiedzić i poznać zarówno swój kraj, jak i inne państwa.

Obozy wakacyjne

Almatur ma najszerszą w Polsce ofertę wyjazdów wakacyjnych, którą znajdziecie na stronie. Jednak wymienię Wam kilka, które mi wpadły w oko:

  • I.Y. zrób to sam, 
  • modeling beauty&style,
  • obóz sportowy: piłka nożna, Aqua Przygoda – obóz sportów wodnych, siatkówka plażowa, fitness aqua aerobic, sztuka samoobrony i sporty walk, 
  • muzyczny,
  • Survivwal i Buschcraft CAMP
  • akademia języka angielskiego,
  • warsztaty fotografii i social stories,
  • podróżniczy Japonia
  • Mazury Quad Camp.

A także nietypowe: Minecraft, Magia i czary, Konwent Mangi i Anime, Przygodowy, Paintball i Archery Tag, Youtuberski i TikTok.

jak wybrać obozy

Myślę, że trafiają w gusta wszystkich, nawet najbardziej wymagających 😉 

Szeroka oferta na zimowiska

Od wielu lat popularnością cieszą się nie tylko wyjazdy latem, ale również zimą Nie dziwię się! Narciarskie szaleństwo na stokach uzależnia – sama byłam zimą w górach i przyznam, że to prawdziwa frajda! Biuro Almatur ma w swojej ofercie prawie 40 różnych rodzajów obozów i kolonii zimowych Polsce.

Zniżki i program lojalnościowy

Biuro oferuje zniżki na obozy, oferta w przedsprzedaży minimum 300 zł (liczba miejsc w promocji nieograniczona). Przedsprzedaż trwa do 15 grudnia, kiedy to Almatur oficjalnie rozpoczyna sprzedaż wyjazdów zorganizowanych na rok 2022. To idealny moment, aby zarezerwować kolonie 2022 dla dziecka!

Co więcej w okresie 15/12 -15/02 biuro podróży Almatur,  proponuje tzw. zniżkę First Moment, dzięki której cena obozu dla twojego dziecka obniży się przynajmniej o 300 zł. (liczba miejsc w promocji nieograniczona, ale tylko dla Stałych Klientów Almatur).

Almatur honoruje również Bon Turystyczny. A przypomnę, że zostało niewiele czasu, aby go wykorzystać 🙂

 

Artykuł powstał we współpracy z Biurem Turystycznym Almatur.

 

Zobacz również:

 

7 comments

chata says:

moje maluchy jeszcze są za małe, by samodzielnie wyjechać na ferie, na razie wybieramy się rodzinnie w Bieszczady 🙂 noclegi w domkach, cały dzień na stoku, a wieczorem ognisko i kiełbaski, żyć nie umierać 😉

Kamera IP Jaką kamerę do monitoringu pokoju dziecka wybrać? says:

[…] Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie? […]

Łóżko dla dziecka - jakie wybrać? Czym się kierować ? says:

[…] Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie? […]

Teatr cieni Jaś i Małgosia - niezwykłe wydanie Skrzydło Wyobraźni says:

[…] Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie? […]

Sesja w słonecznikach - kiedy, jak się do niej przygotować? says:

[…] Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie? […]

Pyssla wzory zwierzęta, serce. Koraliki pyssla do prasowania says:

[…] Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie? […]

Najlepsze gry planszowe dla 3 latka na prezent - poznaj nasze top says:

[…] Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie? […]

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *