Categories Bez kategorii

JAK DOBRZE KUPIĆ UŻYWANE AUTO?

Nie ma wątpliwości, że w dzisiejszych czasach niezbędny jest.. samochód, który stanowi świetny środek komunikacyjny.. Samochody z salonu są niezwykle kosztowne, dlatego wiele osób decyduje się na auta z drugiej ręki. Jak dobrze kupić używane auto, aby nam służyło? Na co zwrócić uwagę?

JAK DOBRZE KUPIĆ UŻYWANE AUTO?

Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie życia bez samochodu. I nie mówię wcale o tym, że jadę samochodem wszędzie,bo mi wygodnie. O nie! Zawsze wybieram rower albo pójście pieszo.  Jednak samochód jest niezwykle przydatny, ale jednocześnie stanowi spory wydatek, zwłaszcza, gdy decydujemy się na zakup z salonu. Na całe szczęści wiele komisów samochodowych, np. autakrajowe.com.pl , gdzie ceny aut są sporo niższe od tych salonowych. Jak dobrze kupić używane auto? Oto kilka porad.

Określ budżet i potrzeby.
Zanim przejdziesz do wyboru konkretnego modelu, określ ile chcesz przeznaczyć na zakup samochodu. Określ również potrzeby. Czy auto ma być duże, małe? Czy chcesz nim podróżować czy tylko dojeżdżać do pracy? Czy ma być to auto rodzinne?  Nie ma bowiem nic gorszego niż poszukiwanie auta, bez określonego celu.

Wybierz silnik.
Kolejna niezwykle istotna kwestia to silnik- benzynowy, LPG, olej napędowy?

Oględziny.
Kluczowym elementem są oględziny wybranego samochodu. Jeśli kompletnie nie znasz się na autach, weź ze sobą osobę, która się na nich zna. Nie mając pojęcia o motoryzacji, nie będziesz w stanie ocenić faktycznego stanu technicznego pojazdu. Pamiętaj, aby to było zaufana osoba, która dobrze Ci doradzi. Przeanalizujcie stan karoserii oraz podwozia pod kątem ewentualnych kolizji oraz szkód blacharskich.

Jazda próbna.
Na koniec najważniejsza jest jazda próbna. Tu również przyda się pomoc znajomej osoby, która nie będzie emocjonalnie (tak jak my) podchodziła do zakupu auta. Dzięki temu skupi się ona na odgłosach pracy silnika.

Na sam koniec pamiętaj, aby nie podchodzić zbyt emocjonalnie do zakupu. Nie kupuj auta w pośpiechu. Zakup auta często wymaga czasu.

 

5 comments

Dookola Swiata says:

W Polsce to dosc ciezkie zadanie 😛

Diego says:

„Że Jad samochodem” Jednak x3 i inne błędy Plis popraw tekst bo strasznie razi to w oczy.

sandrak says:

Jeju, bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi! Pisanie z poziomu komórki to jednak nie najlepszy pomysł :p Dziękuję!

Diego says:

Hej, nie ma za co, tak myślałem słownik w komórce to jest jednak specyficzne urządzenie 😛 Druga spawa fajnie jest się na coś przydać. Jestem twoim nowym, świeżym fanem ale mam już kilka ulubionych postów. Pozdrawiam 🙂

sandrak says:

Cieszę się <3

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *