Categories LEGO

Recenzja Domek na plaży żółwi 21254 LEGO Minecraft

Mój 5-letni syn Maksymilian od niedawna interesuje się Minecraftem. Zainspirowały go zabawy w przedszkolu, a ja, starając się ograniczać czas spędzany przed ekranem, początkowo powściągałam jego fascynację. Ale cóż, przedszkole zrobiło swoje i Maksymilian zapragnął zestawu LEGO z Minecrafta. Wybór padł na LEGO Minecraft Domek na plaży żółwi (21254) i okazał się strzałem w dziesiątkę! Zestaw idealnie nadaje się dla początkujących fanów gry, a przy odrobinie pomocy 5-latka spokojnie poradzi sobie z jego budową.

domek na plaży żółwi

Zestaw LEGO Minecraft Domek na plaży żółwi

Ostatnio mój synek zaczął interesować się Minecraftem, a wszystko zaczęło się od zabaw dzieci w przedszkolu. Maksymilian nie wiedział, o co chodzi, ponieważ do tej pory nie pozwalałam mu zbytnio oglądać telewizji ani grać w gry komputerowe. Jednak przedszkole ma swoje wpływy i postanowiłam dać mu szansę na odkrycie tej popularnej gry w formie LEGO. Są po prostu rzeczy, na które nie mam wpływu i przed którymi nie uciekniemy. Prędzej czy później Maksyś i tak będzie oglądał, czy grał w gry. Dlatego stwierdziłam, że wszystko będzie, ale z umiarem i zasadami. Ale dziś nie o tym. Przechodzimy do zestawu!

Nazwa i numer: LEGO Minecraft Domek na plaży żółwi
Seria: LEGO Minecraft
Data premiery: 2024
Liczba elementów: 234
Cena katalogowa: ok. 130 zł
Wiek dziecka: 8+
Gdzie kupić: TaniaKsiazka.pl

Domek na plaży żółwi to nasz pierwszy zestaw z serii LEGO Minecraft. Zestaw składa się z 234 elementów i kosztuje około 130 złotych. Miał swoją premierę 1 stycznia 2024 roku. Co prawda, zestaw jest rekomendowany dla dzieci od 8. roku życia, ale przy mojej pomocy Maksymilian świetnie sobie z nim poradził.

lego minecraft Domek na plaży żółwi 21254

Co zawiera LEGO Minecraft Domek na plaży żółwi 21254?

Zestaw składa się z 234 elementów i zawiera wszystko, co potrzeba do zbudowania uroczego domku w kształcie żółwia, wypełnionego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz detalami z gry Minecraft, ruchomą plażę z trzciną cukrową i bambusową tratwą. Ponadto zawiera on:

  • Trzy kultowe postacie: wojownika w skórce żółwia i hełmie, utopca z trójzębem oraz żółwia zajadającego trawę morską i trzy małe żółwie.
  • Akcesoria: mapę, lunetę, latarnie, wiosła, łóżko, stół warsztatowy, piec i więcej.
  • Podnoszony dach, który zapewnia łatwy dostęp do wnętrza domku.
  • Plażę z trzciną cukrową, jajami żółwi i bambusową tratwą.
lego minecraft Domek na plaży żółwi

Domek na plaży żółwi LEGO Minecraft — nasza recenzja

Zestaw jest stosunkowo prosty do zbudowania, co jest idealne dla młodszych dzieci, które zaczynają swoją przygodę z LEGO. W środku znajdziemy papierowe worki na klocki, co jest dużym plusem pod względem ekologicznym. Instrukcja jest czytelna i łatwa do zrozumienia. Maksymilian był zachwycony możliwością budowania domku i plaży, a ja cieszyłam się, widząc jego radość i zaangażowanie. Oczywiście cały czas nadzorowałam budowę, ale młody świetnie sobie radził ze składaniem. Mamy już kilka zestawów dla nieco starszych dzieci, więc młody jest przyzwyczajony do budowania nieco bardziej skomplikowanych budowli.

Przyznam szczerze, że domek na plaży żółwi wygląda naprawdę świetnie po złożeniu. Mamy tutaj bambusową tratwę z wiosłami, mini plażę z wodą i klockiem, do którego można przypiąć żółwia. Domek ma drzwi, które można otwierać, doniczkę z kwiatkami, zielone szyby oraz płetwy i głowę żółwia, które naprawdę dobrze się prezentują. Do środka domku można zajrzeć, odczepiając dach – skorupę żółwia. Wewnątrz znajduje się łóżko, stolik z lampionem i piecyk.

recenzja lego minecraft Domek na plaży żółwi

Co ciekawe, wewnątrz domku znajduje się stół do kraftingu oraz ukryty „mózg” żółwia, który można zobaczyć, wyjmując jeden klocek. Fragment plaży można przypiąć z każdej strony domku, co daje dodatkowe możliwości aranżacji.

Czekamy na kolejny zestaw z serii LEGO Minecraft!

Zestaw do recenzji otrzymaliśmy od TaniaKsiazka.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *