Categories Bez kategorii

DREWNIANE DOMY

Gwałtownie rosnące ceny mieszkań w dużych miastach spowodowały, że coraz więcej osób podejmuję decyzje o zakupie nieruchomości za miastem. Oprócz kwestii finansowej, przy wyborze miejsca zamieszkania, kierujemy się również tym, że poza miastem panuje cisza, spokój i bliskość natury. A na koniec dochodzi wybór odpowiedniej technologii, w której planujmy wznieść nasze lokum. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się drewniane domy. Jakie są ich zalety? Dziś postaram się Wam przybliżyć temat.

Budownictwo drewniane istniało w Polsce już od dawna, a jego rozwój nastąpił w latach 90. Obecnie na polskim rynku nieruchomości możemy zaobserwować rosnącą popularność domów z bali. Choć jeszcze jakiś czas temu wyglądały niczym chaty góralskie, dziś wybór jest ogromny. Modzie na budowanie domów z drewna, ulegli zwolennicy nowoczesnych konstrukcji. Dzięki temu, wybór w tej kategorii jest naprawdę ogromny i wcale nie trzeba odnosić się do tradycyjnego wyglądu domu z bali. Możecie się o tym przekonać, przeglądając projekty domów drewnianych, dostępnych na stronie extradom.pl .

Zalety domów drewnianych:

Niewątpliwie największą zaletą drewna jest fakt, że ma zdolność termorelegulacji. Dzięki temu obiekty dają ciepło zimą, a latem budynek nie nagrzewa się. Ponadto budowa domów z bali jest bez wątpienia szybsza niż wznoszenie konstrukcji betonowych. Kolejna pozytywna cecha to wytrzymałość. Ważną rolę odgrywa tu również wizualność. Wiele osób decyduje się na domy drewniane ze względy na wygląd. Nie ma wątpliwości, że projekty t wyróżniają się na tle typowych polskich domów. Surowiec drzewny wyróżnia się swoją urodą. Dodatkowo jest łatwy w obróbce, dlatego często wykorzystywany jest przez architektów i rzeźbiarzy do zdobienia wnętrz. Zaletą domów z bali jest również krótki czas budowy – budowa domu składanego na placu budowy trwa około trzech miesięcy. Ponadto budowa konstrukcji domu ogranicza się do montażu drewnianych elementów, które są łączone na gwoździe, a także metalowe łączniki. W związku z tym nie są potrzebne przerwy technologiczne, a efektem jest skrócony czas budowy. Kolejny plus to lekka konstrukcja domu drewnianego – ogranicza do minimum wielkość fundamentów. Dzięki temu koszty są niższe. Atut stanowi również możliwość budowania domów w zimę, ponieważ poza fundamentami, dom drewniany nie wymaga żadnych mokrych prac jak np. murowanie czy betonowanie. Konstrukcja domów z bali pozwala również na przebudowy, rozbudowy, a także modernizacje w łatwy sposób. Zaletą bez wątpienia jest również komfort mieszkania. Drewniane domy to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie kontakt z naturą.

Projekty domów drewnianych:

Na sam koniec chciałabym Wam pokazać kilka projektów domów drewnianych, które mi przypadły do gustu. W przyszłości sama planuję budowę domu, dlatego uwielbiam oglądać wszelakie projekty. Dajcie koniecznie znać w komentarzach, który Wam się podoba najbardziej?

1. Projekt domu Świdnica dws KRP1363       2.Projekt domu Chmielniki małe dw KRP1297

3. Projekt domu Huragan dr-S BSA1327       4. Projekt domu Wiśnia dr-ST BSA1654

5. Projekt domu Polanka DM-6152 KRF1772    6. Projekt domu Borówka 5 dr-S BSA2078

Podsumowując, nie ma wątpliwości, że budownictwo drewniane rozwija się w Polsce szybko. Współczesne drewniane domy nie są już typowymi drewnianymi chatkami. To potężne, nowoczesne budynki, które wyróżniają się swoim designem. Oprócz funkcji, jakie zyskuje dzięki surowcowi, pełnią funkcję dekoracyjną. Osobiście jestem zakochana w domkach z drewna i zawsze się nimi zachwycam. Co więcej, moja ciocia z wujkiem pobudowali drewniany domek i ich dom zdecydowanie wyróżnia się na wśród wszystkich okolicznych. Pamiętam, jak pokazałam go swojego narzeczonemu – strasznie mu się podobał. A co Wy myślicie o domach z bali?

 

16 comments

Ania says:

Piękne te domy 🙂 Chciałabym taki 🙂

Vika says:

Thanks for the interesting post! Have a nice weekend)

Beauty Unearthly says:

Excellent post (as always)!Thank you very much 🙂

Angelika i Monika (Candy Pandas) says:

My myślimy o mieszkaniu a z tym też nie jest łatwo :/

Beata Herbata says:

Jestem zachwycona tymi domami, są niezwykle klimatyczne 🙂

Megly says:

Są piękne! Jak z filmów.
Jednak wydaje mi się, że klimat w takim domku to dopiero rewelacja.
Pozdrawiam ciepło 🙂

sandrak says:

Zgadza się – klimat niesamowity 🙂

Monika says:

Drewniane domki mają swój klimat i niepowtarzalny urok. Najbardziej przypadł mi do gustu projekt Chmielniki 🙂

sandrak says:

Zgadza się 🙂 Też mi się podoba ten projekt 🙂

Ada says:

Ja, podobnie jak Ty kocham drewniane domy. Mam to po tacie ;D

sandrak says:

Ja się w nich zakochałam, gdy moja ciocia taki wybudowała 🙂 Coś pięknego!

Ania says:

Piękne domy 😉

Mama Urwisa says:

My cały czas się zastanawiamy czy domek murowany czy właśnie z drewna.
mama-urwisa.blogspot.co.uk

Dookola Swiata says:

Ogladalam ostatnio ciekawy film na temat drewna jako budulca. Bardzo praktyczna sprawa.

emilia skucińska says:

nam się marzy taki domek …

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *