Categories Bez kategorii

DZIECI JE KOCHAJĄ – ATRAKCJE FABRYKI MISIA

W polskim klimacie dzieci przez pół roku, od jesieni do wiosny, mają utrudnioną możliwość zabaw ruchowych. Aura często nie sprzyja odwiedzaniu placów zabaw na podwórku, za to doskonałą alternatywą są sale zabaw dla dzieci.

Są one stworzone po to, by rozwijać aktywność psychoruchową naszych pociech. Kolorowe konstrukcje w formie labiryntów z elementami do wspinania są uwielbiane zarówno przez maluszki, jak też starsze dzieci. Liczne przeszkody czy kolorowe kulki to nieodzowny element zabawy naszych milusińskich. Jedną z takich sal z atrakcjami dla dzieci w Białymstoku jest Fabryka Misia. To jedyne miejsce w regionie, które prowadzi warsztaty z projektowania pluszowego misia.

 

Dzieci robią własnego misia

 

W Fabryce Misia w Białymstoku dzieci mogą wyprodukować własnego misia. Animatorzy prowadzą dla dzieci warsztaty, podczas których dzieciaki zakładają kask i jak prawdziwi pracownicy fabryki robią misia. Skąd wziął się pomysł na takie zajęcia? Wszystko zaczęło się od Misia Madrusia, który jest bardzo samotny, bo nie zna innych misiów… W tej samotności pomagają mu dzieci, które tworzą kolejne misie. Wybierają tkaninę, z której wykonają misia, potem oczka i nosek. Kolejnym etapem pracy nad misiem jest stworzenie przez dzieci misiowego serduszka, które własnoręcznie malują. Na koniec dzieci wybierają ubranko dla swojego misia i określają, jaki charakter ma mieć ich zwierzaczek. Gdy miś jest gotowy, nadają mu imię.

 

Badania nad psychologią rozwojową dzieci potwierdzają, że tworzenie zabawek nie tylko kształtuje zdolności manualne, ale bardzo rozwija dziecięcą wyobraźnię. Tworzenie własnych zabawek bardzo pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Ten rodzaj zabawy jest popularny na Zachodzie, a dzięki Fabryce Misia w ten sposób mogą bawić się dzieci z Białegostoku i okolic.

 

Urodziny dla dzieci zorganizowane w Fabryce Misia

 

Wielu rodziców jest teraz tak zapracowanych, że sama myśl o urządzaniu urodzin dodatkowo ich obciąża. Właśnie dlatego tak popularne jest organizowanie urodzin w salach zabaw. Fabryka Misia w tego rodzaju imprezach ma już niezłe doświadczenie. Animatorzy bawiący się podczas urodzin z dziećmi dbają o to, żeby pociechy miały wypełniony czas i nie biegały chaotycznie po sali.

Od samego początku angażują się w organizację urodzin. Pomagają zaprojektować kolorowe zaproszenia, a w trakcie imprezy z zapałem wypełniają każdą minutę rozrywkami i grami. Zwracają uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych. Starannie dobierają program urodzin dostosowany do wieku i indywidualnych potrzeb rodziców. Dzieci są zachwycone i długo wspominają urodzinową imprezę. Wykwalifikowani animatorzy przygotowują np. olimpiadę urodzinową, dyskotekę z Misiem, malowanie twarzy, robienie tatuaży i wiele innych.

 

Zabawy zawsze im za mało

 

Oprócz jedynych w regionie warsztatów z projektowania misia i tematycznych urodzin, Fabryka Misia w Białymstoku oferuje codzienne atrakcje dla dzieci. Sala zabaw jest otwarta 7 dni w tygodniu od 10.00 do 20.00. Dzieci mogą tam pobiegać na kolorowym torze przeszkód, pofikać na trampolinach, pozjeżdżać na zjeżdżalniach, pobawić się w basenach z kulkami lub postrzelać z kulkowej armatki. Typowy widok w białostockiej Fabryce Misia to uśmiechnięte dzieci i zadowoleni rodzice.  Dzieciom oczywiście zawsze za mało czasu na zabawę i nie chcą wychodzić z sali. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami z Białegostoku i okolic, żeby sprawdzili czy warto wracać do Fabryki Misia.

2 comments

Alicja says:

Radość na twarzach dzieci jest bezcenna! 🙂

sandrak says:

zgadza się 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *