Ferie z dziećmi – co robić w ferie w domu? TOP 5 pomysłów

Ferie z dziećmi. Zastanawiasz się jak spędzić ferie z dziećmi? Co robić w ferie w domu? A może gdzie warto się wybrać? Jeśli tak, dobrze trafiłaś! Przedstawiam moje top pomysły na zimowy wypoczynek!

Ferie z dziećmi

Top 5 pomysłów

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że każdy uczeń z niecierpliwością czeka na ferie. Ba, sama na nie zawsze czekałam! W końcu ferie oznaczają wolne dni od szkoły, brak budzika i spanie do południa. Dla dzieciaków to wyjątkowy czas. Mogą odpocząć od codziennych, szkolnych obowiązków i się zrelaksować. W tym czasie warto jednak młodszym i starszym pociechom, przygotować sporo atrakcji. Jak spędzić ferie z dziećmi?

Ferie z dziećmi w domu

Ferie wcale nie zobowiązują Cię do wyjazdu w góry. Możesz je spędzić również w domu, poświęcając dziecku jak najwięcej czasu. Doskonale sprawdzą się wspólne zabawy, gotowanie, seanse filmowe.

Nawet jeśli spędzasz ferie z dziećmi w domu, to nie zapomnij o ich bezpieczeństwie. Według badań aż 50% wypadków z udziałem dzieci miało miejsce w domu oraz jego otoczeniu! Z tego 18,6% wymagało hospitalizacji.

Dlatego polecam Ci wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla swojej pociechy. Możesz to zrobić online, bez wychodzenia z domu na stronie www.ubezpieczeniazdalnie.pl, która oferuje ubezpieczenia dla dzieci już od pierwszego miesiąca życia, w wieku szkolnym, a nawet i studentów!

Na hasło niedoskonalamama5 macie zniżkę na zakup ubezpieczenia 🙂

ferie z dziećmi w domu

Dla najmłodszych dzieci jest to ubezpieczenie NNW „Maluszki w domu”. Jego zalety to przede wszystkim niski roczny koszt (już od 30 złotych!), Assistance Medyczny NW w tym: domowa wizyta lekarza,  wizyta pielęgniarki, utrata zęba mlecznego lub stałego w wyniku NW,  „bólowe” – interwencja lekarska NW dla obrażeń niezakwalifikowanych jako uszczerbek na zdrowiu.

Wyjazd w góry

Góry to bez wątpienia najlepszy kierunek zimowych wycieczek. Jazda na nartach oraz snowboardzie to świetna zabawa i warto uczyć nasze pociechy już od samego początku:) Choć w górach bywałam często, to zimą wybrałam się dopiero 8 lat temu i bardzo mi się spodobało! Najlepiej wybrać miejscowość, gdzie są niewielkie stoki, idealne dla początkujących. Jeżeli dziecko nie jeździło na nartach, zorientuj się, czy jest możliwość (a zapewne jest) zakupu lekcji z instruktorem oraz ile kosztują.

Niestety podczas wyjazdu mogą zdarzyć się nieszczęśliwe wypadki. Dlatego pamiętaj, że kupując Dlatego warto wykpić wspomniane ubezpieczenie NNW dziecka na stronie ubezpieczeniazdalnie.pl, ponieważ działa ono niezależnie od kraju, 24 godziny na dobę oraz 7 dni w tygodniu! Dzięki temu możemy wyjeżdżać i spać spokojnie 🙂

Szaleństwo na lodowisku!

Nie wiem jak Wy, ale ja kochałam jazdę na łyżwach! Co to była za frajda. Spotykaliśmy się dzieci oaz rodzice, graliśmy w berka, a także hokeja na lodzie. Do dziś uśmiecham się na te wspomnienia.

Warto mieć jednak na uwadze, że na lodzie nietrudno o upadek. Można złamać rękę, a nawet stracić zęba. Dlatego zainwestuj w ubezpieczenie NNW z oferty www.ubezpieczeniazdalnie.pl. Dzięki niemu uzyskasz wypłat świadczenia nawet, jeżeli maluch straci mlecznego zęba!

Pójdzie na sanki

Jeżeli nie macie ochoty na zimowe szaleństwo na stoku, możecie wybrać się na sanki! I nie musicie wcale wyjeżdżać. Wystarczy, że znajdziecie górkę niedaleko domu, na której możecie zjeżdżać. P.S. Uważajcie tylko na siebie!

City Break

City Break w ferie z dziećmi? Jak najbardziej tak! Jeżeli niskie temperatury Wam niestraszne, wybierzecie się na weekendowy wypad w Polsce lub za granicą. Gdziekolwiek będziecie, nadal chroni Waszą pociechę wykupione ubezpieczenie!

Co robić w ferie w domu?

Nie zawsze jest możliwość albo chęć spędzenia ferii na wyjeździe. Niektórzy zwyczajnie nie przepadają za zimową aurą, niskimi temperaturami, śniegiem i wolą wybrać się na urlop w cieplejsze pory roku. W takim razie co robić w ferie w domu z dziećmi, aby się nie było nudno? Oto moje propozycje.

Stwórzcie salę zabaw

A co powiesz na salę zabaw w domu? Niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Możesz wykorzystać to, co już mace w domu np. tipi, suchy basen z kulkami. A jeśli nie macie tego, nic straconego. Wystarczą krzesła, koce, zabawki, z których wykonacie bazę czy tor przeszkód.

Możliwości są ogromne, także nie bójcie się eksperymentować! Jedyne co Was ogranicza, to kreatywność 🙂 Sama w domu robię z Maksysiem bazę z suszarki na pranie oraz koców. I uwierzcie mi, że młody ma większą frajdę niż jak dostanie zabawkę

Postawcie na kreatywne zabawy!

Jeśli jeszcze nie znacie plasteliny, to koniecznie ją zakupcie. Gwarantuję, że zabawy nie będzie końca! My z Maksysiem uwielbiamy, tworzymy z plasteliny pizzę (potem gotujemy ją w zabawkowej kuchni).

ferie z dziećmi

Urządźcie seans filmowy

Jeden wieczór zarezerwujcie na seans filmowy. Zróbcie chipsy z batatów, lemoniadę i włączcie najnowszą bajkę. My ostatnio zrobiliśmy taki seans z filmem Psi Patrol. Seans nam się nieco przedłużył i trwał dwa dni 😀 A ostatecznie film obejrzeliśmy 4 razy – życzenie Maksymilianka :p

Wspólne czytanie

Co robić w ferie w domu z dzieckiem? Czytać! Jeżeli Twoja pociecha już umie, czytajcie razem – na zmianę. A jeśli jeszcze nie potrafi, weź ulubioną książeczkę i przeczytaj na głos.

Pograjcie w gry

Gry planszowe są idealne na nudę. Zbierzcie całą rodzinę i zagrajcie.

*Wpis powstał we współpracy z ubezpieczeniazdalnie.pl

Zobacz również:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *