Fotelik samochodowy 0-13 kg

Ogromną zaletą współczesnych czasów, którą doceniają szczególnie przyszli rodzice, jest możliwość wyboru naprawdę wielu jednocześnie pięknych i funkcjonalnych gadżetów. Gdy zbliża się czas narodzin maluszka, wszystko to ma ogromne znaczenie. Należy jednocześnie pamiętać, że nasze indywidualne preferencje to nie wszystko, co liczy się podczas kupowania wyprawki. Jeśli właśnie zastanawiasz się, który fotelik dla niemowlaka będzie najlepszy, musisz uwzględnić przede wszystkim jego bezpieczeństwo w czasie podróży.

Fotelik samochodowy 0-13 kg – przede wszystkim dopasowany

Kupując pierwszy fotelik samochodowy dla dziecka, koniecznie uwzględnij modele z odpowiedniej kategorii wiekowej i wagowej. Musi być bowiem dopasowany do potrzeb noworodka. Pamiętaj również, by wziąć pod uwagę samochód, którym będziecie razem podróżować. Okazuje się, że fotelik samochodowy dla dzieci 0-13 kg musi do niego pasować, by rzeczywiście zapewniał ochronę w czasie kolizji. Dlatego odradzamy zakupy internetowe u niesprawdzonego producenta. Najlepiej jest wybrać się do stacjonarnego salonu, w którym pracują doświadczeni sprzedawcy.

Foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg

Jak wybrać odpowiedni sklep, gdy chcesz kupić najlepszy fotelik dla niemowlaka? Nie ulega wątpliwości, że na rynku jest ich teraz naprawdę dużo. Dlatego warto sprawdzić, czy zatrudnieni sprzedawcy rzeczywiście mają stosowną wiedzę branżową i czy cechuje ich właściwa dla tej pracy cierpliwość. Gdy zauważysz, że niechętnie podejmują się przymierzenia fotelika do samochodu, którym przyjechałeś, nie bój się zrezygnować z zakupów.

fotelik dla niemowlaka

Fotelik dla noworodka – wygoda i bezpieczeństwo

Kupując fotelik samochodowy 0-13 kg, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo podróżowania. Nie mają znaczenia pokonywane samochodem odległości – nawet jeśli podróżujecie najdalej do babci, która mieszka po drugiej stronie osiedla, zawsze musicie zadbać o właściwą ochronę na wypadek kolizji.

Fotelik samochodowy 0-13 kg

Aby wybrać najlepszy fotelik dla noworodka, postaw na sprawdzonych producentów, którym przed tobą zaufały dziesiątki rodziców. Warto zwrócić uwagę na fotelik BeSafe iZi Go Modular i-Size – pierwszy model w innowacyjnej koncepcji BeSafe iZi Modular, którą zdecydowanie powinieneś poznać. W skorupie fotelika wykorzystano kombinację materiału EPS i pianki, które w połączeniu z miękkim obiciem zapewniają pełen komfort podróżowania. Producent zadbał również o dodatkową ochronę boczną SIP+, dzięki której powstał fotelik dla niemowlaka o niezwykłej skuteczności w absorbowaniu sił w momencie zderzenia bocznego.

fotelik dla noworodka

Mówiąc o wygodzie, nie możemy zapominać, że fotelik samochodowy 0-13 kg powinien zapewniać prawidłowe ułożenie ciała dziecka. Bardzo ważne na tym etapie jest jak najbardziej płaskie podłoże oraz wsparcie dla główki, której noworodek sam nie potrafi dźwignąć. Zanim wybierzesz konkretny model, sprawdź dokładnie, czy posiada odpowiednią wkładkę zapewniającą wygodę i bezpieczeństwo w czasie podróży. Bardzo istotnym elementem jest również posiadanie przez fotelik dla noworodka 5-punktowych pasów. To właśnie pasy przytrzymują całe ciało dziecka podczas kolizji, dlatego tak ważne jest, aby przytrzymywały zarówno korpus maluszka jak i jego biodra. Dokładnie przyjrzyj się również wykorzystanym materiałom.

Wybierając fotelik samochodowy 0-13 kg, koniecznie przyjrzyj się ochronie główki. To bardzo ważne, by w jej okolicach znalazły się dodatkowe zabezpieczenia. Jednocześnie zwróć uwagę, czy nie będą one przesadnie uciskały najdelikatniejszej części ciała noworodka.

Funkcjonalny pierwszy fotelik dla niemowlaka

Jeśli fotelik dla niemowlaka zostanie prawidłowo wybrany, a następnie we właściwy sposób zamontowany w samochodzie, z całą pewnością zapewni mu bezpieczeństwo i wygodę. Warto zwrócić jednak uwagę także na komfort rodzica, wybierając modele, które dają możliwość bezproblemowego wpięcia w stelaż wózka. To niezwykle praktyczne wsparcie na co dzień, gdy pojawi się konieczność szybkiego wstąpienia do sklepu czy załatwienia niewielkich spraw.

Wygodnym rozwiązaniem są również foteliki samochodowe 0-13 kg, które można montować na bazie ISOfix. To dokładnie kilka sekund i jedno kliknięcie, z którym poradzi sobie nawet najmniej doświadczony opiekun. Zwróć również uwagę na to, czy dany fotelik dla niemowlaka wchodzi w skład tzw. systemu modularnego. Taki system pozwala na montaż dwóch fotelików z różnych grup wiekowych na tej samej bazie ISOfix. Oznacza to, że na jednej bazie zamontujesz zarówno fotelik dla niemowlaka 0-13 kg jak i fotelik samochodowy 9-18, z którego można korzystać nawet do 4. roku życia dziecka.

fotelik tyłem do kierunku jazdy do 18kg bezpieczny fotelik samochodowy bezpieczny fotelik samochodowy fotelik samochodowy do 4 lat fotelik tyłem do kierunku jazdy do 4 lat fotelik samochodowy do 4 lat

 

 

2 comments

Redakcja UbezpieczamyAuto says:

Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku w aucie to obowiązek każdego kierowcy i rodzica. Zazwyczaj należy on do rodziców, którzy powinni być świadomi wszystkich podstawowych zasad bezpiecznego podróżowania z maluchem.

osada says:

ciekawy poradnik, jedziemy do Szaflar, bo tam znaleźliśmy komfortowe domki do wynajęcia, zatem trzeba kupić dobry fotelik na długą podróż 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *