Categories Blog modowy

Gdzie kupować oryginalną, markową odzież?

Konsumenci coraz częściej chcą kupować markowe produkty, które prezentują najwyższą jakość. Dotyczy to również odzieży, zwłaszcza że ubrania znanych na całym świecie domów mody są dostępne też w Polsce. Gdzie je kupować, aby mieć pewność co do ich oryginalności?

gdzie kupować oryginalną markową odzież

Odzież z drugiej ręki

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się tak zwana odzież z drugiej ręki. Zwracamy uwagę przede wszystkim na to, że używane rzeczy możemy kupić o wiele taniej, a ich wtórne użycie przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Rzeczywiście, w second handach można znaleźć wiele sztuk dobrze zachowanej odzieży, w tym także markowej. Co więcej, często możemy kupić ją naprawdę za grosze. Pozostaje jednak pytanie co do ich autentyczności, bowiem nie jest tajemnicą, że odzież znanych marek doczekała się wielu podróbek. Co prawda w internecie można znaleźć liczne wskazówki dotyczące tego, jak odróżnić oryginał od podróbki, jednak wymaga to sprawnego oka, a także poświęcenia sporej ilości czasu. Nieco inaczej sprawa wygląda, gdy kupujemy odzież używaną od osoby prywatnej. Wtedy też możemy poprosić ją o przedstawienie dowodu zakupu, aby mieć pewność co do autentyczności. Niemniej jednak nie wszyscy rzeczone dowody przechowują, dlatego ich okazanie może być po prostu niemożliwe. Zakup odzieży z drugiej ręki (czy to w second handach, czy przez internet) wydaje się więc być atrakcyjnym rozwiązaniem, jednak automatycznie narażamy się na zakup podróbki. 

Oferta sklepów internetowych

Najlepszym rozwiązaniem byłby zakup markowej odzieży w dedykowanym butiku, jednak te nie zawsze otwierają się w Polsce. Możemy więc skorzystać z bogatej oferty sklepów internetowych, które oferują również odzież markową. Niemniej jednak i w tym przypadku trzeba zachować ostrożność. W sieci powstaje bowiem mnóstwo sklepów, między innymi takich, które oferują odzież od znanych projektantów. Tutaj ponownie pojawia się pytanie o jej autentyczność. Teoretycznie sklepy internetowe nie powinny sprzedawać podróbek, jednak i takie sytuacje mają miejsce. Jak uniknąć zamówienia odzieży z podrobionym znaczkiem? Najlepiej unikać sklepów powszechnie nieznanych, które postały dopiero niedawno. Często oferują one odzież markową w znacznie niższych cenach, teoretycznie w ramach promocji sklepu. Niemniej jednak okazuje się, że odzież – choć tania – nie jest oryginalna. Kupujmy markowe ubrania w sklepach, które zajmują się dystrybucją produktów różnych marek, a w dodatku cieszą się dobrą opinią wśród klientów. Ciekawą ofertę możemy znaleźć na stronie internetowej https://answear.com/m/tommy-hilfiger. Odzież w tego typu sklepach zwykle nie jest najtańsza, bowiem rzadko organizowane są jej przeceny. Z drugiej jednak strony mamy pewność, że jest ona autentyczna, a więc możemy kupić ją i dumnie nosić, bez obaw o to, że zainwestowaliśmy w podróbkę. Co więcej, w sklepie Answear mamy bardzo szeroki wybór odzieży markowej – możemy w nim kupić zarówno odzież wierzchnią, buty, bluzy, jak i inne ubrania, które nosimy na co dzień. 

 

2 comments

Milena says:

Super wpis 🙂 Ja też zwracam uwagę na to, żeby kupować z drugiej ręki i oszczędzać naszą planetę i pozostawić nie gorszy świat dla naszych dzieci niż mamy teraz. Dlatego w czasie pandemii odkryłam też portale internetowe oferujace takie usługi i mogę polecić Less_. Jak jesteś ciekawa, to możesz zajrzeć na ich stronę: less app 🙂

cekin says:

jakoś nie mam przekonania do ciuchlandów. wiem że czasem można tam znaleźć prawdziwe perełki i ubrania ledwo noszone, ale nadal…wolę poczekać na promocje i kupić coś nowego 🙂 poza tym lubię wyraziste, blyszczące ubrania, takie jak brokatowe i cekinowe sukienki na wesele, złote bluzki, których z drugiej ręki się nie kupi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *