Jakie cechy powinna mieć Twoja idealna, letnia piżama?

Lato już za pasem. Wraz z długimi dniami i otulającymi promieniami, przyjdzie nam zmierzyć się z gorącymi nocami, które często są przyczyną bezsenności. To wtedy wietrzymy wnętrza, kupujemy lnianą pościel i bierzemy zimny prysznic, zapominając, że kluczem do sukcesu jest… komfortowa i lekka piżama! Na sklepowych półkach znajdziesz szereg propozycji – koszuli z satyny, komplety na ramiączkach lub body z krótkimi spodenkami. Którą z tych propozycji wybrać na letnie i duszne noce?

letnia piżama

Wybierz wygodny fason letniej piżamy

W odróżnieniu od grubszych, flanelowych piżam na jesień i zimę, bielizna nocna na lato powinna być zdecydowanie lżejsza i cieńsza – dzięki czemu zapewni prawidłową termoregulację, minimalizując ryzyko przegrzania.

Do najbardziej swobodnych piżam damskich zaliczyć można klasyczne koszule nocne. Wśród wielu modeli i krojów warto postawić na formy wycięte, bez długich rękawów – np. z ramiączkami i plecami typu tank top. Proste koszule z bawełny sięgają kolan, przez co nie krępują ruchu i jednocześnie zapewniają pożądaną przewiewność. Ponadto, główną zaletą koszulek nocnych – bez względu na to czy wybierzesz duże t-shirty czy seksowne, koronkowe halki – jest ich szeroki, oversizowy krój. W nocy czujesz więc pełną swobodę, podczas której nic nie uciska Twojego ciała – ani nogawki, ani gumki czy ściągacze, które mogłyby znajdować się w tradycyjnych spodniach piżamowych.

Drugim chętnie wybieranym fasonem letniej piżamy jest dwuczęściowy zestaw do spania. Najczęściej składa się on z koszulki oraz dołu – latem zwykle krótkich spodenek. Komplety tego typu to doskonała alternatywa dla dresu lub body, które uchodzi za mniej funkcjonalne. Oprócz klasycznych t-shirtów popularne są również topy na ramiączkach, koronkowe koszuli lub crop-topy odsłaniające brzuch. Najmodniejsze, kobiece i urocze, nocne komplety znajdziesz na: https://www.gaia.com.pl/na-noc-212

Liczy się materiał!

W przypadku letniej piżamy damskiej, bardzo istotną rolę pełni tkanina. Zrezygnuj więc z nieprzepuszczalnych i alergicznych włókien sztucznych i syntetycznych – tj. poliestru czy elastanu – które tworzą na skórze barierę, utrudniającą regulację temperatury ciała. 

Dobrej jakości nocna bielizna damska musi być szyta z przewiewnych materiałów, pozwalających skórze oddychać. Najlepiej, by były to materiały naturalne: bawełna, len czy bambus, które świetnie chłoną wilgoć, odprowadzając ją z dala od skóry, a także wspierają naturalną termoregulację, która pozwala zachować optymalną, bezpieczną temperaturę. Ponadto, naturalne tkaniny wykazują się właściwościami higroskopijnymi, dzięki którym odprowadzana jest wilgoć na zewnątrz, zmniejszając przy tym ryzyko np. alergii lub stanów zapalnych.

Komplety bawełniane, czy też koszulki nocne warto regularnie prać, wykorzystując przy tym delikatny program i naturalne środki. Dzięki naturalnym włóknom nocna odzież szybko wyschnie, nie straci swojego kształtu i zapewni przy tym przyjemny, delikatny chłód. Podobnie zachowują się tkaniny bambusowe, które do tego wykazują właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. 

Jeśli masz wrażliwą skórę z tendencją do alergii, wypróbuj piżamy lniane. Wbrew pozorom nie są to sztywne, drapiące elementy, które gniotą się pod wpływem dotyku. Do szycia bielizny stosuje się specjalnie tkaną, lekką przędzę, której budowa gwarantuje antyalergiczność, bakteriostatyczność oraz termoregulacyjność, dzięki której odbywa się stopniowa cyrkulacja. 

Wolisz bardziej romantyczne, może seksowne piżamy z dodatkiem koronek, falbanek i haftów? Pełen komfort i wygodę zapewnią Ci zatem komplety oraz lekkie koszulki szyte z satyny. Ten materiał, poza lekko śliską, lśniącą fakturą zapewnia także skórze niezwykle przyjemne uczucie chłodu. Włókna sprawiają bowiem wrażenie „zimniejszych”, niż w przypadku wspomnianej już bawełny. Wysokiej jakości piżamy, które wyróżniają się naturalnym i bezpiecznym składzie znajdziesz w sklepie GAIA.

Na koniec pamiętaj, żeby zrezygnować z wielu warstw i dodatkowych okryć. Podczas upalnych miesięcy rekomenduje się więc spanie nago lub bez bielizny, tak, aby nie tworzyć dodatkowych barier dla naturalnego powietrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *