Categories NEW Uroda

Jak dbać o przedłużane włosy?

Zadbane i lśniące włosy to atrybut kobiecości. Niestety nie każdą z nas Matka Natura wyposażyła w bujną czuprynę. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi branża fryzjerska i zabieg przedłużania włosów. Czy warto się na niego zdecydować? Jak dbać o włosy przedłużane? Podpowiadamy w naszym artykule.

przedłużane włosy

Przedłużane włosy – czy warto zdecydować się na doczepiane włosy?

Długie włosy to marzenie wielu kobiet. Nie każdej będzie jednak dane zapuścić naturalne włosy o wymarzonej długości. Decydują o tym przede wszystkim czynniki genetyczne. Z cienkich włosów ciężko w naturalny sposób wyczarować bujną czuprynę i zapuścić długie pasma. A nawet, jeśli to się uda – cienkie i rzadkie włosy nie wyglądają zbyt dobrze, gdy są długie. Mogą być wprawdzie zadbane i zdrowe, lecz nic nie zastąpi objętości i wymarzonej długości. Zamiast godzić się z tą sytuacją lub wydawać pieniądze na kosmetyki, które nie przynoszą efektów, lepiej zdecydować się na przedłużanie i zagęszczanie włosów. Trzeba tylko wiedzieć, jak o takie włosy dbać.

Jak wygląda przedłużanie włosów?

Istnieje kilka metod przedłużania włosów. Najpopularniejsze to:

  • Keratynowe przedłużanie włosów (metoda keratynowa)
  • Metoda obrączkowa (Microrings Hair Extenssion)
  • Taśmy/metoda kanapkowa (Tape on)
  • Metoda Clip-in (są to przedłużone włosy syntetyczne, zakładane jednorazowo, na przykład na ślub czy inne wydarzenie)
  • Metoda tulejkowa
  • Innowacyjna metoda Injection (wstrzykiwanie naturalnych włosów w bazę, imitującą naturalny naskórek)

Jak zatem widać – metod jest sporo, a wciąż opracowywane są nowe. Obecnie włosy są przedłużane w taki sposób, by fryzura wyglądała zupełnie naturalnie. Wybór odpowiedniej metody najlepiej powierzyć profesjonaliście, które oceni stan włosów i odpowiednio doradzi. Fryzjer posiada wszelkie niezbędne akcesoria fryzjerskie, narzędzia i oczywiście włosy. Specjalista precyzyjnie doczepia włosy wybraną metodą. Wybierając się do salonu na zabieg przedłużania włosów, trzeba się przygotować na 1,5 – 3 godzin siedzenia w fotelu. Niemniej z pewnością warto się poświęcić dla efektów.

Mycie i pielęgnacja włosów przedłużanych

Samo przedłużenie włosów to nie wszystko. Aby efekt był zadowalający przez cały czas, należy odpowiednio zadbać o przedłużane włosy. Pielęgnacja naturalnych pasm nie odbiega zanadto od sposobów dbania o swoje włosy. Należy je myć delikatnym szamponem i stosować odżywki, dopasowane do porowatości włosów.

Jeśli chodzi o mycie, to nie należy spłukiwać włosów przedłużanych gorącą wodą. Trzeba je myć pod strumieniem letniej wody. Mycie powinno być delikatne, a pasma osuszone ręcznikiem bez pocierania.

Należy również unikać suszenia włosów gorącym nawiewem (ma to negatywny wpływ na łączenia). Z powodzeniem można jednak suszyć włosy zimnym nawiewem. Jest to nawet zalecane, gdyż chłodne powietrze domyka łuski włosów.

Do rozczesywania należy zaś używać szczotki, która nie szarpie włosów. Na rynku dostępne są szczotki i grzebienie, stworzone specjalnie do rozczesywania włosów przedłużanych.

Doczepiane włosy trzeba związywać na noc – w luźny kucyk lub warkocz. To ważne, ponieważ rozrzucone na poduszce włosy łatwo ulegają w nocy uszkodzeniom mechanicznym. Warto również zainwestować w delikatną jedwabną poszewkę.

Trzeba pamiętać o systematycznym i regularnym stosowaniu masek, odżywek i olejów. Odżywki czy maski trzeba jednak nakładać od połowy aż po końce włosów, unikając nakładania produktu na łączeniach. Równie ważne jest olejowanie. Naturalne włosy mają takie same właściwości, jak nasze własne. Należy więc o nie zadbać, ponieważ sama długość to nie wszystko. Prawdziwą ozdobą są długie, ale i zadbane pasma.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *