Categories Bez kategorii

Jak dbać o skórę twarzy?

Pielęgnacja naszej skóry powinna być dostosowana do pory roku. Inaczej dbamy o nią w cieplejsze dni, czyli wiosną i latem, a innej ochrony potrzebuje jesienią i zimą. Jak dbać o skórę twarzy ?

Jak dbać o skórę twarzy wiosną i latem?

Pielęgnację naszej skóry wiosną, zaczynamy przede wszystkim od regeneracji jej po zimie.  Należy cerę oczyścić, silnie odżywić oraz nawilżyć. Warto sięgnąć po peelingi, które złuszczą nagromadzony martwy naskórek. Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni do rodzaju swojej skóry, to niezwykle istotne~! Niech będzie on dość delikatny, ponieważ skóra po tym zabiegu nie powinna być wystawiana na promieniowanie słoneczne. Świetnym rozwiązaniem są również maseczki np. z zielonej glinki, które są pomocne w oczyszczaniu skóry. Co więcej, regenerują, a także mają działania przeciwzapalne i odmładzające. Twarz oczyszczamy również za pomocą toników, które przywracają skórze właściwe pH. Skórę odżywisz stosując produkty bogate w witaminy i minerały np. serum, ampułki, emulsje, czy cieszące się ostatnio popularnością maseczki w płachcie. Trzeci krok to solidna dawka nawilżenia. Postaw na kremy nawilżające, olejki do twarzy, a także maseczki. Wykonując wyżej wymienione kroki, możesz być pewna, że Twoja cera będzie zadbana i wyglądała promiennie. Dodatkowo, latem, a nawet i już wiosną, musisz pamiętać o dodatkowej ochronie przed szkodliwym promieniowaniem. Promienie słoneczne są bowiem przyczyną przedwczesnego starzenia się, zmarszczek, przebarwień, a także nowotwór. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie kremów z filtrem. O skórę dbaj również od wewnątrz, pijąc odpowiednią ilość wody oraz prowadząc zdrowy tryb życia.

Jak dbać o skórę twarzy zima?

Dokładne wskazówki o tym, jak dbać o cerę zimą, przeczytasz w artykule koniecznie przeczytaj artykuł dostępny pod adresem https://www.clochee.com/sposoby-na-ochrone-suchej-skory-twarzy-przed-chlodem . A jak dbać o skórę twarzy zimą, o czym pamiętać? Po pierwsze, musimy zdać sobie sprawę, że jesienią i zimą należy wzmocnić ochronę cery, bowiem narażona jest na wiele niekorzystnych czynników takich jak np. warunki atmosferyczne: wiatr, mróz, zmiany temperatury ciepło-zimno, które nie są dla niej obojętne. Nasza cera staje się bardziej wrażliwa, pojawiają się zaczerwienienia, a nawet i łuszczenie jej. Wśród problemów może się pojawić stan zapalny w postaci wyprysków. Przebywając w ogrzewanych [pomieszczeniach, skóra staje się przesuszona, matowa. Dlatego niezwykle ważne jest jej odpowiednie nawilżenie. Możesz włączyć do pielęgnacji produkty na bazie kwasu hialuronowego, ponieważ świetnie i dogłębnie nawilża on skórę. Do codziennej pielęgnacji włącz również olejki do twarzy, odpowiednio dobrane do Twojej cery. Za to omijaj produkty, które mają w składzie m.in. parafinę. Postaw na naturalne olejki pochodzące z roślin. Zimą warto stosować również kremy z filtrem, a także kremy przeznaczone do pielęgnacji zimą.

A Wy jak dbacie o swoją cerę zimą?

1 comment

Świat Pani Domu - Ola says:

Zimą stawiam na mega odżywienie skóry i OGROMNĄ dawkę nawilżenia. Chłodne powietrze, niskie temperatury + okres grzewczy – to wszystko razem wzięte daje mojej skórze do wiwatu i wymaga ona specjalnego traktowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *