Categories Aranżacja wnętrz

Jak dobierać plakaty na ścianę?

Plakaty od wielu sezonów święcą triumfy w aranżacyjnych trendach. Jak dobierać plakaty na ścianę? Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać plakat na ścianę?

Wybór plakatów w Desenio jest tak ogromny, że może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Jak wybrać plakaty do salonu, sypialni? Warto stosować się do kilku zasad, aby cała kompozycja była ze sobą spójna. Przede wszystkim:

Dopasuj plakaty do kolorów we wnętrz

W pierwszej kolejności określ kolorystykę plakatów, która powinna być dobrana do wnętrza – nie tylko koloru ścian, ale i pozostałych elementów wystroju, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Najbezpieczniejszym wyjściem są czarno-białe plakaty. To klasyka. Będą ze sobą idealnie współgrać i odnajdą się w każdym wnętrzu, niezależnie od tego, w jakich kolorach jest urządzone. Jeśli chcesz wprowadzić kolor, warto rozważyć plakaty w kolorystyce innych dodatków takich jak np. zasłony, figurki porcelanowe, doniczki, pościel, narzuty na łóżko itd. Dzięki temu całość będzie ze sobą spójna.

plakaty jak wybrać

Wybierz motyw przewodni galerii

Najlepszym sposobem na uzyskanie estetycznej kompozycji jest wybranie motywu przewodniego np. moda, architektura, morze, fotografia z danego miasta. Wtedy można nieco bardziej poszaleć z kolorami. Oczywiście nadal pamiętaj o umiarze.

Wybierz odpowiedni rozmiar plakatów

Istnieje kilka rozmiarów plakatów. Musisz je dopasować do wolnej powierzchni. Na wielkiej ścianie jeden czy dwa malutkie plakaty nie będą ciekawie się prezentować. Znacznie lepszy efekt uzyskasz, wybierając większe dekoracje. Z kolei na komodzie lepiej prezentowac będą się mniejsze. Możesz również zrobisz misz masz i postawić na kilka rozmiarów, tworząc niebanalną galerię. To bardzo popularne, a na stronie Desenio znajdziesz mnóstwo inspiracji! 

Wybierz układ plakatów

Kompozycja plakatów na ścianie obejmuje również odpowiedni układ plakatów. Wbrew pozorom nie powinien być on przypadkowy, a przemyślany. Dzięki temu stworzysz ciekawą, spójną aranżację. Oczywiście możliwości masz mnóstwo i układ ramek możesz sobie wymyślić. Dużym ułatwieniem jest to, że na stronie Desenio masz kilka gotowych układów. Możesz wybrać ten układ, który najbardziej Ci odpowiada i konkretne plakaty, aby zobaczyć, jak się prezentuje całość. Osobiście mi ta opcja bardzo pomogła, nawet gdy tworzyłam galerię z nieco innym układem.

Postaw na gotowy zestaw

Nie masz pomysłu na aranżację galerii? Postaw na gotowy zestaw. Wystarczy, ze w sklepie Desenio wejdziesz w galerię obrazów i zobaczysz gotowe do użycia kompozycje plakatów. Możesz wyobraź gotowy zestaw albo się zainspirować i dokonać zmian.

Gdzie kupić plakaty na ścianę?

Największy wybór plakatów znajdziecie w sklepie, o którym już wspomniałam, czyli Desenio. Jeśli planujecie aranżację pomieszczenia własnie tymi dodatkami, to zarezerwujcie sobie kilka godzin, aby na spokojnie przejrzeć propozycje 🙂 Znajdziecie tam plakaty do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego czy kuchni w różnych kolorach, o różnych wielkościach. Dzięki temu plakaty odnajdą się w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu, w jakim jest urządzone. Do wyboru takie kategorie jak:

  • zwierzęta,
  • mapy,
  • plakaty dla dzieci,
  • moda,
  • plakaty z napisami,
  • natura i krajobrazy,
  • sztuka,
  • plakaty personalizowane

Mam również dla Was niespodziankę

Na hasło NIEDOSKONALAMAMA – macie 35% zniżki na stronie Desenio na plakaty. Kod będzie ważny od 16-22 listopada (nie obejmuje on ramek lub plakatów z kolekcji Handpicked/Collaborations/Personalizowane).

Jak dobrać plakaty do wnętrza?

W domu mam mnóstwo plakatów Desenio, które zawsze dobieram do aranżacji konkretnego pomieszczenia.

Do pokoju synka wybrałam dwa plakaty z zakładki plakaty dla dzieci, w tym RULES OF A SUPERHERO PLAKAT oraz plakat znak zodiaku.

jak dobrać plakaty na ścianę

Z kolei w sypialni wybrałam plakaty, gdzie dominuje róż. Do tego plakaty z napisami. Do tego złote ramkijak dobrać plakat do wnętrza

*Post powstał we współpracy z firmą Desenio

4 comments

Apolonia Faustyn says:

Doskonałe będą nowoczesne plakaty. Mi osobiście podobają się te z napisami.

Mariola says:

Piękne plakaty i bardzo przydatny poradnik. Z chęcią kupiłabym podobne ozdoby, ponieważ idealnie sprawdziłyby się do mojej sypialni. Niestety mam duży problem z wilgocią w mieszkaniu i po świętach muszę koniecznie poszukać kogoś kto zajmuje się osuszaniem budynków. Mam nadzieję, że trafię na prawdziwego profesjonalistę, który rozwiąże ten uporczywy problem.

kluss says:

świetny poradnik, na pewno bardzo się przyda wielu osobom 🙂 sama teraz wybieram obrazy do pokoju gościnnego i do sypialni, także wiem że nie jest z tym tak łatwo 😉 z jednej strony nie zawsze uda się upolować coś idealnego, a z drugiej przekleństwo wyboru 😉

Przytulniej says:

Dopiero zaczynam się interesować tematem, ale dzięki takim wpisom mam ochotę tylko na więcej i widzę, że idę w dobrym kierunku… Odkrycie tego bloga to najlepsze co mnie mogło spotkać, polecam wszystkim zainteresowanym!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *