Jak odbudować bardzo zniszczone włosy?

Uszkodzenia mechaniczne, obciążenie, związane z czynnikami atmosferycznymi, zbyt intensywne zabiegi stylizacyjne, ciąża i karmienie piersią? Twoje włosy mogą być osłabione, zniszczone lub bardzo zniszczone. Czy da się je szybko odbudować, czy jedynym ratunkiem na dobry wygląd będzie strzyżenie?

bardzo zniszczone włosy

Bardzo zniszczone włosy – jak je myć?

Czy masz wrażenie, że Twoje włosy są tak zniszczone, że mycie nie powoduje poprawy ich wyglądu? Niezależnie od czynników, które spowodowały pogorszenie kondycji Twoich włosów, każde mycie może być okazją do ich odbudowy. Szampony, których używamy do mycia włosów, powinny przede wszystkim oczyszczać skórę głowy, zapewniając włosom odpowiednie warunki do regeneracji i wzrostu. Dzięki temu włosy zostaną przygotowane do pielęgnacji za pomocą odżywki, maski lub kremu bez spłukiwania. Myjąc włosy, warto wybierać szampon do włosów zniszczonych, będący elementem serii kosmetyków regeneracyjnych. Dzięki właściwie dobranemu produktowi możesz korzystać z drogocennych, naturalnych składników już podczas oczyszczania skóry głowy i włosów.

Pielęgnacja włosów zniszczonych – co jest ważne?

Po umyciu włosów zniszczonych konieczne jest ich odżywienie. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego kosmetyku, który poprzez naturalne działanie wnika w głąb włosa, regenerując jego strukturę na całej długości. Niezbędne jest również wygładzenie zniszczonych włosów od zewnątrz, by już po kilku zastosowaniach kosmetyku wyglądały zdrowiej. Włosy zniszczone powinny być poddawane pielęgnacji odżywką po każdym umyciu. Dzięki temu będą mogły czerpać z odżywczych składników przez wiele godzin. Po nałożeniu odżywki lub maski na zniszczone włosy warto stworzyć dla nich doskonałe warunki regeneracji. Owiń włosy ręcznikiem lub załóż czepek, stosowany przy zabiegach pielęgnacyjnych na włosy. W ten sposób zapewnisz włosom i skórze głowy ciepło, kosmetyk utrzymuj na włosach przez co najmniej trzydzieści minut. Następnie spłucz letnią wodą, zamykając łuski włosów.

Jak szybko zregenerować włosy zniszczone?

Regularne odżywianie naturalnymi kosmetykami wspomaga regenerację bardzo zniszczonych włosów, a preparaty o silnym działaniu regeneracyjnym pozwalają już po kilku zastosowaniach cieszyć się zdrowym wyglądem pasm. Efekt dogłębnego odżywienia możemy osiągnąć po kilku miesiącach stosowania przy jednoczesnym, regularnym podcinaniu zniszczonych końcówek. Zdrowo wyglądające, gładkie pasma osiągniesz jednak już po kilku zastosowaniach silnie regeneracyjnego kosmetyku z płynną keratyną i naturalnymi olejkami. Unikaj obciążania zniszczonych włosów zabiegami stylizacyjnymi, które mogłyby spowodować ich dalszą destrukcję.

Szybka i trwała regeneracja – jak utrzymać efekt zdrowych włosów?

Aby szybko zregenerować zniszczone włosy, wystarczy kilkukrotne użycie silnie działających kosmetyków, jednak dla trwałego efektu gładkich, odżywionych, zdrowych włosów potrzebna będzie dłuższa, regularna, odpowiednio dobrana pielęgnacja. Wspomóż proces regeneracji włosów zdrową dietą. Możesz również zażywać naturalne suplementy, które pozwolą Ci wzmocnić włosy, paznokcie oraz poprawić wygląd skóry. Regeneracyjne kosmetyki stosuj nieprzerwanie, po kilku miesiącach możesz używać ich rzadziej, łącząc pielęgnację z kosmetykami nawilżająco-odżywiającymi. Zadbaj o zdrową dietę i odpowiedni poziom aktywności fizycznej, by kompleksowo odżywić swój organizm.

Artykuł sponsorowany

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *