Jak robić dobre zdjęcia na instagram? – skuteczne porady

Jak robić dobre zdjęcia na instagram? To pytanie, które nurtuje każdą osobę, która tworzy profil na insta. ładne i dobrej jakości fotografie przyciągają wzrok. Jak je zrobić w domu? Oto skuteczne sposoby.

Jak robić dobre zdjęcia na instagram?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że dobrej jakości fotografie przyciągają wzrok. A instagram opiera się właśnie na zdjęciach. Słabe i rozmazane fotografie niestety odrzucą wiele osób. Pamiętam swoje początku prowadzenia bloga i IG. W przypadku tego pierwszego miałam złe zdjęcia – pożyczony aparat, brak jakichkolwiek umiejętności czy doboru tła. Na całe szczęście wśród moich czytelników były osoby, które potrafiły mi doradzić. To była taka konstruktywna krytyka. Ja zamiast si,ę obrażać, wyciągnęłam wnioski 🙂 Nie jestem fotografem. Ba, nawet amatorem! Jednak stale próbuję tworzyć ciekawe zdjęcia i widzę progres. Jak robić dobre zdjęcia na instagram? Przedstawiam Ci skuteczne sposoby na kreatywne zdjęcia smartfonem w domu , które poprawiły mój wygląd na IG.

Stwórz plan działania

Ładne i dobrej jakości zdjęcia nie powstają, bo tak chcemy i już. Wymagają one pomysłu oraz planu działania. Zanim weźmiemy do ręki aparat lub smartfona, musimy zastanowić się, co chcemy sfotografować, dlaczego i w jaki sposób. Zastanów się, o czym ma być Twój profil? Czy będzie dotyczył jednej dziedziny? A może więcej? W drugiej kwestii musisz pomyśleć o tym, jak połączyć ze sobą kilka dziedzin, aby całość dobrze się ze sobą komponowała. To wymaga od Ciebie kreatywności.

Postaw na dodatki

Kolejny sposób na piękne zdjęcia na Instagramie to dodatki w postaci koralików, bombek, kwiatów i innych. To bez wątpienia obowiązkowy element. Te niepozorne ozdoby potrafią zmienić nawet najprostszy kadr. Ich magię odkryłam dopiero po pewnym czasie, odkąd prowadzę bloga i IG. I wiem, że mają one ogromną moc! Dodatki dopasuj do stylu, w jakim robisz zdjęcia, a także pory roku. Jesienią postaw na liście, które ją symbolizują. W okresie świąt Bożego Narodzenia wybierz charakterystyczne dodatki dla tego święta np. bombki, sztuczny śnieg, płatki śniegu, lampki. Za ich pomocą możesz zrobić naprawdę genialne kadry!

jak robić dobre zdjęcia na instagram

Zadbaj o spójny feed

Wiele osób stara się tworzyć spójny feed. Co prawda, nie jest to wymóg, ale zdecydowanie lepiej prezentuje się konto, gdy zdjęcia tworzą harmonijną całość. Ja sama przyznam, że lubię zaglądać właśnie na takie profile 🙂 Wbrew pozorom nie musisz skupiać się tylko na jednej tematyce. Mój profil jest o modzie, sporcie, gotowaniu i dziecku. A mimo to, staram się zachować spójność, tworząc różne kadry, ale w podobnej stylistyce. Tak robi wiele osób na IG 🙂 Spójny feed łatwo uzyskać dzięki presetom, czyli ustawieniom, które automatycznie zmieniają Twoje zdjęcie. pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić 🙂 Naturalność wciąż się ceni!

jak robić dobre zdjęcia na instagram

Zadbaj o odpowiednie światło w domu

Najlepiej sprawdza się naturalne światło. Do tego jest bezpłatne. Dlatego staraj się fotografować w dzień. Aby sprawdzić, gdzie pada najlepsze światło, musisz poeksperymentować. Zrób zdjęcia w każdym pomieszczeniu, odsłoń zasłony, żaluzje, firanki, zrób zdjęcie na oknie otwartym / zamkniętym. Kombinuj aż uzyskasz satysfakcjonujący efekt. Potem możesz się bawić światłem.

jak robić dobre zdjęcia na instagram

Pamiętaj o odpowiedniej kompozycji

Jak robić dobre zdjęcia na instagram? Pamiętaj o kompozycji! Kompozycja to nic innego jak rozmieszczenie elementów w kadrze. W tej kwestii nadal się uczę, ale uwierzcie mi, że to ma naprawdę ogromne znaczenie. W fotograficznym świecie jest kilka zasad. Jedną z nich jest zasada trójpodziału, która mówi o tym, że zdjęcie dzielimy na dziewięć różnych części przez cztery linie. W miejscach, w którym linie przecinają się, tworzą się mocne punkty. Dokładnie w nich umieszczamy fotografowany przedmiot. Stosuję się również dwa rodzaje kompozycji. Pierwsza z nich to kompozycja otwarta, w której niektóre fotografowane obiekty są przycięte czy wychodzą poza kadr np. widoczny kawałek zeszytu. Natomiast w kompozycji zamkniętej fotografujemy przedmioty w całości. Tym samym skupiamy na nim większa uwagę.

bezglutenowe pierniczki

Zainwestuj w dobry sprzęt

Jak robić dobre zdjęcia na instagram? Warto kupić dobry sprzęt. Oczywiście jeśli nie mamy wiedzy o fotografowaniu, nawet najlepszym sprzętem nie zrobimy super jakości fotografii. Jednak musimy się wyposażyć się w naprawdę dobry aparat lub smartfon. Obecnie telefony mają tak dobre zestawy aparatów i mnóstwo ciekawych funkcji, że można stworzyć niezwykle kreatywne fotografie smartfonem w domu, jak i na dworze. W pierwszej kolejności musisz dokładnie poznać urządzenie. Sprawdź, jakie daje możliwości. Fotografuj różne przedmioty, ludzi, użyj każdego trybu, sprawdź każdą funkcję. Dzięki temu będziesz w stanie wyciągnąć z telefonu jak najwięcej. Na instagramie jest mnóstwo profili, które robią bajeczne zdjęcia za pomocą telefonu. I to nie najdroższego 🙂

Korzystaj z programów do przerabiania zdjęć

Nie bój się obróbki graficznej. Nie chodzi oto, aby powiększyć sobie biust czy zatuszować cellulit, a po prostu o poprawę zdjęcia i wydobycie z niego maksimum.Pobaw się ostrością, jasnością, nasyceniem i kontrastem. Możesz również poprawić kadrowanie lub wyregulować pochylenie.Programy graficzne, takie jak np. Lightroom, oferują Ci również presety, o których już wspomniałam. Jak nauczysz się obrabiać zdjęcia, będą one jeszcze lepsze 🙂

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *