Jak skutecznie pozycjonować stronę?

Jak skutecznie pozycjonować stronę?

Pozycjonowanie strony to złożony proces, który wymaga sporej wiedzy. Wiele osób zleca pozycjonowanie firmom zewnętrznym. A jak skutecznie pozycjonować stronę samemu?

Czym jest SEO i jak skutecznie pozycjonować stronę?

Zanim przejdę do porad, wyjaśnię czym jest pozycjonowanie strony. To działania, które mają na celu zwiększenie widoczności naszej strony internetowej w wyszukiwarkach. na pozycjonowanie składają się także działania optymalizacyjne na stronie, zwane SEO (ang. Search Engine Optimization – optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki internetowej).To proces ciągły, który wymaga indywidualnej strategii, odpowiedniej analizy, jak i cyklicznych prac optymalizacyjnych.

Jak skutecznie pozycjonować stronę?

 1. Dobór odpowiednich słów kluczowych – aby strona dobrze się pozycjonowała, należy uważnie dobierać słowa kluczowe. Jeśli zależy nam na tym, aby strona trafiła do potencjalnych klientów czy czytelników, powinna znaleźć się ona jak najwyżej w wyszukiwarce na dane słowo kluczowe. Słowa te dobieramy w taki sposób, aby odpowiadały one oczekiwaniom internautów, którzy poszukują produktów bądź usług, jakie oferujemy.
 2. Linki wewnętrzne – są niezwykle ważnym aspektem, bowiem usprawniają użytkownikom poruszanie się pos tronie, a dodatkowo sprawiają, że roboty wyszukiwarek poprawnie skanują i indeksują stronę. Linki zachęcają użytkowników do tego, aby przechodzili pomiędzy stronami serwisu. Dzięki temu zmniejsza się współczynnik odrzuceń podstron
 3. Wtyczka SEO – to jedna z najważniejszych wtyczek, którą powinna mieć każda osoba, prowadząca stronę na WordPressie. Oczywiście wtyczka nie pozycjonuje strony, ale pomaga. Jest niezwykle prosta w użyciu.
 4. Kanibalizm słów kluczowych – to często spotykane zjawisko. Polega na tym, że wiele podstron jest zoptymalizowanych pod katem tej samej frazy. Skutkiem tego jest to, że co najmniej dwie strony próbują pojawić się w google na jedną, tę samą fazę kluczową. A więc konkurują ze sobą. Najczęściej pojawiają się na stronach, które poruszają jeden temat. W podobnych artykułach należy ustawić inną frazę kluczową!
 5. Duplikacja treści – podobnie jak kanibalizm, ma negatywny wpływ na pozycjonowanie. Duplikacja jest wtedy, gdy ta sama treśc występuje w kilki miejscach w sieci. Może dotyczyć również tej samej strony, gdy np. taki sam tekst występuje w kilku podstronach.
 6. Skorzystanie z porad specjalisty – jeśli pozycjonowanie strony wydaje Ci się ciężkim tematem i czarną magią, koniecznie skorzystaj z porad specjalisty.

jak skutecznie pozycjonowac stronę

 

16 Comments

 1. Odkąd przeniosłam się na WordPress rzeczywiście zainstalowałam tę wtyczkę, choć powiem szczerze, że SEO to jeszcze dla mnie czarna magia, choć powoli raczkuje 🙂

 2. Audyt SEO, mimo że zwiększa początkowe koszty projektu, jest
  nieodzownym etapem procesu pozycjonowania.

 3. Możesz być pewien, że nasi eksperci, którzy robili to już setki razy
  wiedzą jak zbudować skuteczne zalecenia optymalizacji strony
  pod kątem pozycjonowania.

  Feel free to surf to my web page; pozycjonowanie stron cennik uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *