Categories Bez kategorii

Jak spać z doczepianymi włosami?

Wiele osób rozważających przedłużanie włosów lub zagęszczanie włosów miewa wiele obaw dotyczących codziennego funkcjonowania po wykonanym już zabiegu. Niestety choć przedłużanie włosów z całą pewnością daje niezwykłe efekty wizualne, optycznie zagęszczając i pogrubiając włosy to kwestie ich codziennej pielęgnacji oraz komfortu funkcjonowania po takim zabiegu wciąż budzą pewne wątpliwości. Szczególnie kontrowersyjne zdaje się spanie po zagęszczaniu czy doczepianiu włosów – uspokajamy jednak, że nie ma powodów do obaw, a osoby z doczepianymi włosami mogą spać spokojnie.

jak spać z doczepianymi włosami

Czy można spać z doczepami?

W przypadku włosów przedłużanych na stałe mają one towarzyszyć nam przez cały dzień i noc – również podczas snu i nawet nikt z naszych znajomych nie musi wiedzieć, że nosimy doczepy. W przypadku spania z doczepami warto jednak pamiętać o dokładnym rozczesaniu każdego pasma, co uchroni je przed powstawaniem kołtunów. Świetnym sposobem na zapewnienie maksimum bezpieczeństwa włosom doczepianym jest zaplecenie ich w luźny warkocz, co zapewni nie tylko niezwykły komfort podczas snu, ale również całkowitą gwarancję braku splątanych włosów i łatwego rozczesywania następnego dnia.

Czy odpinać doczepy tymczasowe przed snem?

Jeszcze większe wątpliwości może wzbudzać spanie z doczepami typu clip in, czyli tymczasowymi. Niestety choć przedłużanie włosów tą metodą jest dużo tańsze niż zagęszczanie włosów na stałe to istnieje dużo większe ryzyko uszkodzenia delikatnych pasm podczas snu. Ponadto samo spanie z doczepianymi pasmami nie należy do najbardziej komfortowych, a wielu osobom może wręcz uniemożliwiać spokojny sen. Radzimy więc odpinanie doczepów przed snem, co nie tylko przedłuży ich żywotność, ale również polepszy jakość snu. W przypadku gdy z pewnych przyczyn nie możemy zdjąć klipsów świetnym sposobem na ochronę pasm jest delikatne związanie ich w kucyk lub luźny warkocz, który sprawi że zniszczenia będą zdecydowanie mniejsze.

Kosmetyki do przedłużonych włosów, które pozwolą spać spokojnie

Warto również przyjrzeć się kosmetykom oraz pielęgnacji, która pozwoli na uchronienie włosów doczepianych przed zniszczeniem podczas snu. Niestety samo zagęszczanie włosów nie sprawia, że powinniśmy całkowicie zrezygnować ze stosowania kosmetyków – wręcz przeciwnie! Odżywki i maski powinny jeszcze częściej gościć w naszej codziennej rutynie, jako świetnym sposób na ochronę włosów doczepianych. Przed snem warto zatem dokładnie umyć pasma, szczególnie skupiając się na skórze głowy oraz zaaplikować odżywkę (oczywiście omijając łączenia), która sprawi, że włosy nie tylko będą dużo bardziej odżywione, ale również unikną plątania się i tworzenia kołtunów, nawet podczas najbardziej niespokojnej nocy. Zagęszczanie włosów wymaga również regularnego czesania specjalną szczotką – szczególnie przed snem, dzięki czemu unikniemy dodatkowych zniszczeń podczas odpoczynku.

Jak dbać o doczepy?

W przypadku pielęgnacji doczepów  należy także pamiętać o unikaniu wysokiej temperatury (na przykład pod postacią suszarki) oraz nie zasypianiu z mokrymi włosami, co może doprowadzić do skołtunienia, a co za tym idzie – problemów z rozczesywaniem. Warto również przez nałożeniem jakiegokolwiek kosmetyku dokładnie przejrzeć składy stosowanych produktów, unikając tych z dodatkiem alkoholu, który dodatkowo wysuszy i zniszczy wrażliwe pasma, nawet w przypadku odpowiedniego mycia czy związania włosów. Wbrew pozorom pielęgnacja włosów doczepianych nie jest tak trudna, jak może się wydawać – szczególnie, jeśli używamy kosmetyków specjalnie przeznaczonych do włosów zagęszczanych.

1 comment

altmoda says:

Hmm ciekawe porady. Trzeba dbać o doczepiane włosy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *