Categories Bez kategorii

JAK WYBRAĆ FOTEL DO PRACY PRZY KOMPUTERZE?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że odpowiedni fotel do pracy biurowej stanowi kluczowy element stanowiska pracy. To właśnie na nim spędzamy 8 lub więcej godzin dziennie. W związku z tym, dobry fotel musi zapewniać komfort pracy, a także prawidłowe podparcie wszystkich części ciała. Jak wybrać fotel do pracy przy komputerze? Czym się kierować?

JAK WYBRAĆ FOTEL DO PRACY PRZY KOMPUTERZE?

Jak wybrać fotel do pracy przy komputerze? Najważniejszym parametrem, który należy ocenić, jest ergonomia, do której zaliczamy:

  • wysokość: fotel nie może być ani zbyt niski, ani zbyt wysoki. Powinien mieć możliwość podniesienia siedziska na takma wysokośc, aby nogi były zgięte w kolanach pod kątem 90°.
  • podłokietniki: podłokietniki mają za zadanie wspieranie rąk przez cały czas, nie tylko w czasie przerwy.
  • oparcie: przede wszystkim powinno być wyprofilowane, zgodnie z kształtem kręgosłupa. Powinno ono mieć kształt profilowany do kształtu kręgosłupa. Warto, aby był z opcją odchylonego oparcia, bowiem w ten sposób dodatkowo pozwoli odciążyć plecy w czasie przerw. Pamietajmy jednak, aby podczas przerw wstawać, a nie siedzieć w fotelu 🙂  Świetne profilowane krzesła znajdziecie w sklepie dxracerkrzesla.pl .
  • wentylacja: jeśli fotel jest tapicerowany naturalną skórą, to nie ma takiej potrzeby. Ale warto wybrać taką opcję przy skórze syntetycznej.
  • siedzisko: powinno charakteryzować się przede wszystkim miękkością i nie powinno być zbyt głębokie.Ten element pozwala na dowolność większą niż  w przypadku  oparcia.

Kolejny ważny czynnik stanowi podstawa:

  • kółka: kółka wykonuje się z różnych materiałów, co wpływa na wielkość sił tarcia.
  • płozy: idea płozów polega na ułatwieniu przesuwania – krzesła nie trzeba przenosić i jest ustawione raz stabilnie.

7 comments

Dorota says:

Bardzo przydatne porady, dzięki 🙂

jointyicroissanty says:

Wygodny fotel to podstawa, bardzo przydatny wpis:)

Majka says:

ciężka sprawa

Dawid M says:

Bardzo fajne zestawienie wymagań. 🙂
Ja 2 lata temu przesiadłem się na fotel Ergohuman i bóle kręgosłupa zniknęły – nawet jeśli siędzę na nim 10h dziennie. Dodatkowo zamiast z materiału jest wykoanny z takiej rozpiętej siatki (co przy pierszym kontakcie wygląda nieco tandetnie). Super sprawdza się natomiast w lato bo jest przewiewne. 🙂

fotel biurowy producent says:

Wszystkie aspekty pracy przy komputerze są niezwykle istotne. Ja zrobiłam duży reasearch i sprawdzałam nawet krzesła gamingowe. Znalazła firmę, która ma dobre opinie i padło na dobre fotele biurowe polecam dxracerpolska. Zobaczcie sobie ich stronę internetową.

wnętrzarska says:

warto też zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonywane są fotele, bo te tańsze to często jakaś słaba tkanina i plastikowe, wąskie kółeczka, przez to taki fotel długo nie będzie nam służył, nalezy sprawdzić czy możliwe jest pranie tapicerki takiego fotela, czy da się go rozkręcić, czy wszystko jest mocowane na stałe, poczytać opinie w internecie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *