Categories prezenty

Jak wybrać idealny prezent na Dzień Dziecka? – praktyczny poradnik

Wybór upominku dla najmłodszych to nie lada wyzwanie. Jak wybrać idealny prezent na dzień dziecka? Oto praktyczny poradnik!

Jak wybrać idealny prezent na Dzień Dziecka? – praktyczny poradnik

Wybór upominku dla dziecka spędza sen z powiek nie tylko rodzicom, ale dziadkom, ciotce czy wujkowi. Zwłaszcza, gdy zależy nam na tym, aby upominek był praktyczny. W wyborze idealnego prezentu na Dzień Dziecka, pomoże Ci kilka wskazówek, które przygotowałam specjalnie dla Ciebie.

*Wszystkie propozycje znajdziecie na trefl.com

1. Dopasuj prezent do wieku dziecka

Upominek na dzień dziecka, czy jakąkolwiek inną okazję, powinien być dopasowany do jego wieku. Zupełnie inny upominek wręczysz rocznemu maluszkowi niż dwulatkowi. A jeszcze inny 3-latkowi. Maluchom warto podarować zabawki interaktywne czy klocki drewniane. Bardzo fajnie sprawdzą się samochody z serii tu tut autka, powstałe z myślą o najmłodszych. Chcąc podarować dziecku grę planszową, zawsze zwracaj uwagę na oznaczenie wieku według producenta. Dla maluchów, które ukończyły 2,5 roku doskonale sprawdzi się gra z serii Treflików dla najmłodszych „Moja pierwsza gra. Na jagody”, którą stworzono właśnie dla maluszków. To sam dotyczy książeczek oraz puzzli. Marka Trefl wypuściła kilka serii, dostosowane do danego wieku naszych pociech, co z pewnością ułatwi nam zakupy! Dzieciom w wieku przedszkolnym podaruj produkty, które będą wspierały ich rozwój np. pierwszy słownik przedszkolaka marki Trefl.

jak wybrać idealny prezent na dzień dziecka

jak wybrac najlepszy prezent na dzień dziecka

2. Wybierz bezpieczne produkty

Upominki dla maluchów powinny mieć oznaczenie CE, czyli świadczyć o tym, że produkt spełnia wymagania dyrektyw unijnych dotyczących bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia, ochrony środowiska. Dodatkowo elementy nie powinny być zbyt małe, mieć ostrych krawędzi, co mogłoby nieść za sobą ryzyko skaleczenia. Ponadto, każdy produkt powinien mieć oznaczenie wiekowe oraz informację o tym, że zawiera małe elementy, które są nieodpowiednie dla dzieci poniżej 3 roku życia.

3. Staraj się wybierać uniwersalne podarunki

Ciężko określić, która zabawka jest uniwersalna. Warto jednak wybierać takie produkty, które się sprawdzą np. puzzle, gry planszowe – ich nigdy za wiele. Jeśli masz możliwość, to podpytaj rodziców malucha, czy nie dziecko nie ma konkretnej gry planszowej lub puzzli. Bez sensu jest dublować. 

4. Dopasuj prezent do pasji dziecka

Jak wybrać idealny prezent na dzień dziecka? Dopasowując go do zainteresowań pociechy. Oczywiście im dzieciak starszy, tym będzie łatwiej. Jeśli szukasz upominku dla swojego dziecka, dobrze wiesz, co jest jego pasją. W przypadku, gdy chcesz upominek wręczyć obcemu, wystarczy zapytać, czym się interesuje, jakie jest jego hobby. To ułatwi zakup praktycznego podarunku.

5. Wybieraj edukacyjne prezenty

Nie ma nic lepszego niż połączenie nauki z zabawą! Dlatego jestem miłośniczkom zabawek edukacyjnych, zaczynając już od tych dla maluszków, aż po dzieci starsze. We wpisie prezenty dla 8 latka, wymieniłam m.in. Science4you, które moim zdaniem jest genialnym wynalazkiem! Zestawy te nie tylko uczą, ale umożliwiają przeprowadzenie ciekawych eksperymentów, zachęcając dziecko do uczenia się. Tak samo jak gry np. 5 sekund junior, która bawi, jednocześnie ucząc.

idealny prezent dla dzieci idealny prezent na dzień dziecka

6. Postaw na prezenty, angażujące całą rodzinę!

Nie ma piękniejszego upominku, niż wspólne spędzanie czasu z dzieckiem. Dlatego wybieraj prezenty, które angażują w zabawę nie tylko dziecko, ale i wszystkich członków rodziny. Najlepiej sprawdzą się gry planszowe oraz puzzle. Wspomniane zestawy Science4you także będą idealne. Tym bardziej, że nadzór rodzica podczas eksperymentowania jest konieczny!

prezent dla dzieci idealny

Oczywiście najłatwiej jest wybrać upominek dla własnego dziecka. W końcu nikt nie zna go lepiej, niż Ty. Codziennie obserwujesz swoją pociechę, patrzysz, jak rozwija zainteresowania i wiesz dokładnie, co lubi, a czego nie. Zawsze możesz poprosić również, aby dziecko samodzielnie wybrało dla siebie upominek.

 

1 comment

kraina says:

ja na dzień dziecka kupiłam pojazd na akumulator dla dziecka, żeby wozić malucha po podwórku i okolicznych ulicach, żeby poczuł się jak prawdziwy kierowca 😀

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *