Categories Bez kategorii

JAKĄ KOSIARKĘ WYBRAĆ DO OGRODU?

Kosiarka to obowiązkowy element, każdego, kto posiada ogródek. Niezależnie czy to ogródek przy domku czy działka. Jaką kosiarkę wybrać do ogrodu?

JAKĄ KOSIARKĘ WYBRAĆ DO OGRODU?

Wybór kosiarki to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj tą kwestią zajmują się mężczyźni, ale często kobiety chcą mieć coś do powiedzenia. Dlatego warto zaznajomić się z kilkoma podstawowymi czynnikami, które wpływają na wybór odpowiedniej kosiarki. Sklepy mają ogromny wybór, a kosiarki różnią się ceną oraz funkcjonalnością. W takim razie jaką kosiarkę wybrać do ogrodu? Przede wszystkim kosiarka ma być dopasowana do naszych potrzeb. Istotne jest określenie powierzchni naszego ogrodu, częstotliwość i sposób koszenia oraz nierówność powierzchni i dostęp do źródeł zasilania. Następnie możemy wybrać kosiarkę ze strony https://seger.pl/, która ma bogatą ofertę.

Podkosiarka

W niektórych przypadkach, zamiast kosiarki warto wybrać tańszą i prostszą w eksploatacji podkoszarkę do trawy. Są one zasilane silnikiem elektrycznym lub spalinowym. Sprawdzą się u właścicieli małych trawników, a także koszenia kępek trawy wzdłuż krawężników czy pod murkami.

Kosiarka bębnowa

Kosiarki bębnowe polecane są do trawników dekoracyjnych na wysokości do ok. 3cm. Nieco gorzej radzą sobie z cięciem zbyt wysokiej trawy, a także w miejscach, gdzie gleba jest nierówna.

Kosiarka rotacyjna

Kosiarka rotacyjna w porównaniu do bębnowej, lepiej poradzi sobie na nierównym terenie. Sprawdzi się tam, gdzie trawa jest bardziej wyrośnięta i rzadziej koszona np. w ogrodzie działkowym.

Kosiarka ręczna

Kosiarka ręczna bez wątpienia jest najtańsza, nie hałasuje i nie wymaga źródła zasilania. Niestety źle kloszą na nierównej powierzchni oraz trawę zbyt wysoką. Są zalecane do ksozenia trawników o powierzchni do 50m2. Przy większej powierzchni, używanie kosiarki ręcznej może okazać się zbyt męczące.

Kosiarka elektryczna

Kosiarka elektryczna świetnie nadaje się na mniejsze powierzchnie (do 500m2), gdy teren jest płaski. Ponadto jest tańsza od spalinowej nie tylko w zakupie, ale i eksploatacji. Do tego jest cichsza, lżejsz i nie wydziela spalin.

Kosiarka akumulatorowa

Jeśli nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego, to warto skorzystać z kosiarki akumulatorowej. Ich wadą jest niestety cena oraz to, że akumulator trzeba ładować przez kilka, a nawet kilkanaście godzin.

Kosiarka spalinowa

Kosiarka spalinowa sprawdzi się przede wszystkim, gdy powierzchnia ogrodu przekracza 500m2.

5 comments

Ania says:

Nie mam ogrodu niestety ☹
Mam nadzieję, że kiedyś wybór kosiarki będzie też moim problemem ?

Alicja says:

Super wpis, będę właśnie kupować nową kosiarkę więc na pewno mi się przyda 🙂

kimaks says:

Raczej tutaj akurat nie ma się nad czym zastanawiać. Najlepszym wyborem jest spalinowa – chociaż wiąże się z nią więcej obowiązków, bo trzeba wymieniać olej, kupować paliwo, wymieniać filtry. Ale mimo wszystko – tak lepiej, szybciej, łatwiej, wygodniej. Tylko koniecznie zwracajcie uwagę na to, z jakiego korzystacie paliwa. Jeśli to będzie paliwo byle jakie, to sprzęt szybko straci swoje możliwości. A u nas przejście na Warter Fuels zrobiło ogromną różnicę. Kupcie sobie nawet najmniejsze opakowanie tego paliwa. Zmianę uzyskacie zdecydowaną.

BasiaK says:

Mam niewielką działkę, więc koszenia nie mam dużo. Miałam więc kosiarkę – kosę. Szybkie kilka machnięć i dużo miejsca nie zajmowało. Było wszystko fajnie do momentu, aż zahaczyłam o basen 😀 😀 6000 litrów wody zalało mnie, kosiarkę i caaaaałą działkę…

LauraF says:

Bardzo fajny motyw na schowanie rożnych rzeczy. Ja mam problem na organizację pomieszczenia gospodarczego, w którym trzymam przyrządy ogrodowe, kosiarkę, baseny, trampolinę itd. Mam tam jeden wielki rozgardiasz i nie wiem jak to wszystko uporządkować :/ może masz na to jakiś patent?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *