Jaką kurtkę rowerową wybrać i na co zwrócić uwagę?

Z całą pewnością kurtka rowerowa stanowi bardzo ważny element odzieży, przeznaczonej do uprawiania tego sportu. Warto także dopasować ją do warunków pogodowych. Ważne jest także, aby kurtka rowerowa była lekka i niezbyt duża. W ten sposób zmieścisz ją do plecaka, co sprawi, że w razie opadów możesz ją na siebie założyć, a potem ponownie umieścić w plecaku.

jaką kurtkę rowerową wybrać

Kurtka rowerowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy wyborze kurtki rowerowej, warto kierować się pewnymi czynnikami, które sprawią, że będzie ona komfortowa w użytkowaniu. Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni rozmiar. Ma on duże znaczenie, gdyż tylko dopasowana do sylwetki kurtka, zapewni najlepszą ochronę przed opadami, czy wiatrem. Innym ważnym czynnikiem jest materiał, z którego została wykonana. Warto zauważyć, że najlepiej sprawdzą się modele kurtek, wykonane z oddychających materiałów, a także takie, które posiadają odpowiednią wentylację. Najchętniej wybierane są kurtki o niskiej wadze, które to zapewniają największy komfort użytkowania.

Kurtka na rower – jaką wybrać?

Oprócz wyżej wymienionych czynników warto zwrócić uwagę także na odporność kurtki na deszcz, czy wilgoć. Doskonale sprawdzą się kurtki z membraną, które to wykazują działanie wodoodporne. Co więcej, kurtka rowerowa powinna posiadać pewne udogodnienia, takie jak kieszenie zapinane na zamki. W ten sposób można w niej umieścić drobiazgi, które jednocześnie chcesz mieć pod ręką. Ponadto warto zwrócić uwagę także na elastyczność materiałów. Wybierając kurtkę rowerową, sprawdź, czy nie krępuje ona ruchów i jest komfortowa w użytkowaniu. Istnieją także modele kurtek, które zapewniają ochronę przed elementami, wypadającymi spod kół roweru.

Kurtki na rower – czym powinny się cechować?

Kurtka na rower powinna być przede wszystkim odpowiednio dobrana do sylwetki. Tylko w ten sposób będzie najlepiej spełniać swoje zadanie. Oczywiście istotną rolę odgrywa także krój takiej kurtki, czy kolorystyka. Niektóre modele posiadają także odblaskowe elementy, które z pewnością wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa, szczególnie w czasie jazdy po zmroku. Takie detale odgrywają więc istotną rolę i warto zwracać na nie uwagę. W sklepie Adventure Sport znajdziesz kurtki rowerowe, a także rękawice rowerowe i inne akcesoria, które sprawdzą się podczas uprawiania różnych sportów.

Bluza rowerowa – jaką wybrać?

Przy wyborze odzieży wierzchniej, warto sprawdzić także bluzy rowerowe. Niektóre modele mają właściwości wiatroszczelne, a co więcej będą znacznie bardziej komfortowe przy wyższych temperaturach. Tak naprawdę to, jaką odzież wierzchnią wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od Twoich indywidualnych preferencji.

Odzież rowerowa jest bardzo ważna podczas uprawiania sportów rowerowych. Kurtka rowerowa z kolei stanowi podstawowy element wyposażenia. Doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji, w przypadku opadów, czy innych niekorzystnych warunków pogodowych. Co ważne, kurtka rowerowa chroni skutecznie, tylko wtedy, gdy zostanie właściwie dopasowana do sylwetki, a także do rodzaju uprawianego sportu.

4 comments

blanka says:

poradnik na pewno przyda się amatorom jazdy na dwóch kółkach 😀 ja natomiast czekam na jakieś fajne zestawienie modnych rzeczy na wiosnę i lato, bo wiem że na ciebie zawsze można liczyć w tym zakresie 🙂 jakieś nietypowe kroje spodni, modne sukienki do pracy, ciekawe dodatki i tym podobne 🙂

sandrak says:

cieszę się, że lubisz moje poradniki!

WStroneDojrzalosci.pl says:

Dziękuję za ten wpis! Teraz na pewno bardzo uważnie się przygotuję do mojej najbliższej podróży na dwóch kółkach 🙂

plecak.net says:

Świetne podpowiedzi, na pewno można dzięki nim znaleźć dobrą kurtkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *