Categories Gadżety

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać? Najlepszy wybór to innowacyjna szczoteczka do zębów, która łączy w sobie cechy szczoteczki sonicznej i 3D.

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że higiena jamy ustnej jest niezwykle istotna. Mycie zębów jest najważniejszą czynnością. Jednak poza regularnym pamiętaniu o ich czyszczeniu, bardzo ważny jest również wybór odpowiedniej szczoteczki. Jaką szczoteczkę do zębów wybrać? Obecnie na rynku mamy do wyboru 2 główne rodzaje szczoteczek, które różnią się przede wszystkim szybkością pracy wynikającą ze źródła zasilania.

 1. manualną – wykonuje około 100-600 ruchów na minutę, czyli tyle ile sami możemy poruszać ręką.
 2. elektryczną – wykonuje tysiące ruchów na minutę dzięki silniczkowi napędzanemu akumulatorkiem lub bateriami. Do tej grupy zaliczamy zarówno szczoteczki 3D, inaczej ORP (oscylacyjno-pulsacyjno-obrotowe), jak i szczoteczki soniczne z podłużną główką oraz soniczno-rotacyjne będące połączeniem dwóch poprzednich. Głównym atutem szczoteczki elektrycznej jest usuwanie płytki nazębnej, a także czyszczenie przestrzeni międzyzębowej. Robi to o wiele skuteczniej niż w przypadku klasycznej szczoteczki manualnej. Charakteryzuje się okrągłą główką czyszczącą (ORP oraz soniczno-rotacyjna) lub podłużną (w przypadku szczoteczki sonicznej). To właśnie główka wykonuje ruchy oscylacyjno-rotacyjne (ruch główki z boku na bok) i pulsacyjne (góra-dół), w ten sposób dostosowując się do powierzchni zęba. Końcówkę można wymienić – zaleca się wymianę co 3 miesiące – a także dopasować do swoich preferencji – końcówki wspomagające usuwanie przebarwień, do wrażliwych dziąseł i zębów, a także dedykowane posiadaczom aparatów ortodontycznych.

Na szczególną uwagę zasługuje jeden rodzaj, a mianowicie szczoteczka soniczno-rotacyjna, czyli taka, która łączy w sobie szczoteczkę soniczną (wytwarzanie fal dźwiękowych) wraz z 3 ruchami oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjnymi. Najnowszym modelem z grupy soniczno-rotacyjnych jest szczoteczka Oral-B Genius X, która w ekspresowym tempie zyskała na popularności.

jaką szczoteczkę do zębów wybrać

Na co zwrócić uwagę, kupując szczoteczkę do zębów?

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać ? Podczas wyboru, koniecznie zwróć uwagę na :

 • różne programy pracy – dobre szczoteczki posiadają więcej niż jeden program czyszczenia zębów m.in. delikatny, wybielający, masujący, a nawet i czyszczenie języka,
 • główka – okrągła główka w porównaniu do podłużnej znacznie lepiej otula powierzchnię zęba. Jej kształt inspirowany jest profesjonalnymi narzędziami stomatologicznymi. Nawet w szczoteczce sonicznej i soniczno-rotacyjnej najważniejsze jest to, jakie ruchy wykonuje i jak mechaniczne ściera płytkę bakteryjną. Soniczność jest cechą wspomagającą.

jaka szczoteczka do zębów

 • liczbę ruchów – jeżeli zależy nam na jak najlepszym czyszczeniu, pozbyciu się przebarwień np. po kawie, to wybierzmy te modele, które oferują większą liczbę ruchów,
 • posiadanie czujnika siły nacisku – modele z wyższej półki wyposażone są w czujnik siły nacisku. Jego zadaniem jest ochrona dziąseł oraz zębów przed uszkodzeniami,
 • rodzaje końcówek – szczoteczki do zębów mają różne końcówki, które dostosowujemy do własnych potrzeb. Wśród nich są końcówki o miękkim lub twardym włóknie, a nawet i wspomagające wybielanie,
 • długość pracy na jednym ładowaniu – to niezwykle ważne zwłaszcza wtedy, gdy dużo podróżujemy,
 • aplikacja do mycia zębów – żyjemy w czasach, gdzie internet odgrywa niezwykle istotną rolę w naszym życiu i bardzo chętnie korzystamy z aplikacji. Producenci szczoteczek wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, oferując specjalne aplikacje do mycia zębów. Dzięki temu mamy dostęp do informacji takich jak: czas mycia zębów, siła nacisku czy też wybrany tryb pracy.

Szczoteczka soniczno-rotacyjna Oral-B Genius X

Jeśli szukasz szczoteczki, która pozwoli na maksymalną higienę jamy ustnej, warto przyjrzeć się Oral-B Genius X. Ta innowacyjna szczoteczka do zębów, która stanowi połączenie szczoteczki elektrycznej i sonicznej. Dzięki temu nie ma sobie równych!

Co ją wyróżnia?

 • jest to szczoteczka z technologią wykrywania położenia (pomaga jej w tym wbudowana sztuczna inteligencja), która monitoruje postępy, dzięki czemu już nigdy nie pominiesz żadnego obszaru, a dodatkowo otrzymasz porady, jak myć zęby jeszcze bardziej efektywniej,
 • posiada czujnik nacisku, dzięki czemu chroni nasze dziąsła,
 • usuwa przebarwienia powierzchniowe i to już od pierwszego dnia,
 • charakterystyczna okrągła główka wykonuje ruchy 3D, czyli oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne, które generują około 400Hz (w porównaniu klasyczne szczoteczki soniczne ok. 260Hz)
 • posiada kilka trybów szczotkowania, w tym pielęgnacja dziąseł, delikatne czyszczenie, wybielanie oraz czyszczenie języka,
 • posiada podróżne etui,

szczoteczka do zębów jaką wybrać

 • wyposażona w 2 minutowy timer,który ułatwia mycie zębów i pozwala na kontrolowanie czasu mycia,
 • mobilna aplikacja – dostępna zarówno na Android, jak i iOS. Warto ją pobrać, ponieważ pomaga w prawidłowy sposób szczotkować zęby zgodnie z zaleceniami dentystów. Umożliwia stworzenie spersonalizowanego treningu, który daje Ci indywidualne wskazówki i informuje o tym, co możesz poprawić przy następnym szczotkowaniu. Po zakończonym myciu zębów, możesz zobaczyć i przeanalizować dane .Jej zaletą jest to, że motywuje do codziennego mycia zębów i pozwala ustawić swój plan jaki się chce osiągnąć np. wybielanie zębów. Polecam jak najbardziej.

szczoteczka do zębów jak wybrać

szczoteczki do zębów jakie

Dzięki intuicyjnemu systemowi mycia, jesteśmy w stanie prawidłowo szczotkować zęby. Niewątpliwym atutem szczoteczki jest technologia wykrywania położenia. Pozwala na czyszczenie wszystkich obszarów jamy ustnej. Co więcej, szczoteczka ta usuwa do 100% więcej płytki nazębnej niż manualna! Poprawia stan dziąseł, a także usuwa przebarwienia powierzchniowe. Ty samym pozwala cieszyć się bielszym uśmiechem. Szczoteczkę Oral-B Genius używam od długiego czasu i mogę Wam polecić z czystym sumieniem. Nie zamienię jej na żadną inną 🙂 Wybrałam ją również dla mojego faceta, wcześniej miał także Oral-B, ale inny model. Tym modelem jest zachwycony!

Stoisz przed decyzją o zakupie szczoteczki elektrycznej? Sprawdź poradnik: Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem szczoteczki elektrycznej.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *