Categories Blog Lifestylowy

Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Jaki nawilżacz wybrać? I czym kierować się podczas zakupu? Sprawdź model, który warto mieć w domu.

Kiedy kupić nawilżacz powietrza?

Suche powietrze nie jest dobre dla naszego organizmu. Sprawia, ze budzimy się z zatkanym nosem. Do tego dochodzi kasze, ból gardła, podrażnienie skóry i oczu i obniżona odporność zwłaszcza alergików. A chorowanie w dzisiejszych czasach nie jest wskazane 😉 Wilgotność powietrza w temperaturach pokojowych wynosi 50% , choć za prawidłowy uważa się zakres od 40% do 60%. Jeśli spadnie poniżej 40% to jest to sygnał ostrzegawczy. Gdy osiągnie mniej niż 30% jest jeszcze gorzej. Aby w mieszkaniu było odpowiednie nawilżenie, należy przede wszystkim:

 1. Obniżyć temperaturę w pomieszczeniach – temperatura w dzień nie powinna być wyższa niż 22 stopnie Celsjusza! Im cieplej, tym gorzej. W nocy spokojnie może sięgać 20 stopni Celsjusza. Wiem, że dla zmarzluchów to ciężka sprawa. Sama uwielbiam ciepełko, ale w expresowym tempie przyzwyczaiłam się do tego, ze w domu jest nieco chłodniej. I uwierzcie mi, że mi lepiej. Naprawdę!
 2. Stosować nawilżacz powietrza – natomiast mój drugi sposób to nawilżacz powietrza. To niezbędny gadżet w domu, który doskonale sprawdza się przede wszystkim w okresie grzewczym.

jaki nawilżacz powietrza wybrać

Dlaczego warto używać nawilżacz powietrza?

Używanie nawilżacza powietrza niesie za sobą wiele korzyści, do których zalicza się:

 • poprawę koncentracji oraz samopoczucia,
 • komfortowy sen,
 • pomoc w utrzymaniu właściwej wilgotności,
 • zmniejszenie dolegliwości alergicznych.

 

Jaki nawilżacz powietrza wybrać? – Klarta Humea Black

Obecnie na rynku możemy dostać wiele różnych nawilżaczy w różnej cenie. Niestety nie każdy nawilżacz będzie spełniał swoją funkcję Jaki nawilżacz powietrza wybrać? Mój wybór padł na Klarta Humea Black. To nawilżacz ewaporacyjny. W praktyce oznacza to, że wykorzystuje on efekt w parowania. W środku znajduje się filtr, który nasiąka wodą, a także wiatrak, wymuszający osuszanie filtra poprzez przepływ powietrza. Wyjątkowość nawilżacza Klarta polega na zastosowaniu filtru, który pokryty jest solami antybakteryjnymi. Zapobiega on rozwijaniu się grzybów i bakterii. Co więcej, filtr to nie jedna zaleta nawilżacza. Warto wymienić jeszcze kilka:

 • 4 prędkości wiatraka – mamy tutaj aż kilka możliwości ustawienia prędkości wiatraka.
 • Higrometr – nawilżacz posiada higrometr, dzięki czemu mierzy wilgotność otoczenia,
 • tryb automatyczny – urządzenie jest na tyle inteligentne, że sugeruje pracę w trybie automatycznym, aby wilgotność utrzymywała się na poziomie 50%. mamy także możliwość ustawienia poziomu nawilżenia, jaki chcemy osiągnąć.
 • posiada 3 litrowy zbiornik na wodę,
 • funkcja osuszania filtra – to bez wątpienia atut nawilżacza. Jeśli nie ma wody, to wymuszona jest praca wiatraka. Dzięki temu hamowany jest rozwój drobnoustrojów oraz redukowane ryzyko brzydkiego zapachu,
 • Może być sterowany smartfonem.

Niewątpliwą zaletą nawilżacza jest wydajność. Doskonale sobie sprawdzi nawet w nieco większych pokojach. producent zapewnia o nawilżeniu aż do 44 m², ale pamiętajmy, że zależy to od stopnia nawilżenia pomieszczenia.

Nawilżacza używam od kilku lat. Ostatnio postawiliśmy na ten model i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni 🙂 Dla mnie dużym plusem jest to, że jest cichy – w nocy naprawdę go nie słychać 🙂

jaki nawilżacz powietrza wybrać

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *