Jakie rodzaje biustonoszy są dostępne na rynku?

Współczesna branża bieliźniarska przeżywa prawdziwy rozkwit. Z całą pewnością najbardziej z tego powodu cieszą się Panie, ponieważ obecnie bez żadnego problemu mogą zakupić piękną bieliznę w wielu rozmiarach i kolorach. W szczególności popularne są piękne modele biustonoszy, odpowiednie do różnych rodzajów sylwetek.

jakie są rodzaje biustonoszy

 

Jakie rodzaje biustonoszy można spotkać w sklepach bieliźniarskich?

Jednym z bardzo popularnych modeli są biustonosze w kształcie trójkąta, z szerokim pasem, lub koronką, która skutecznie podtrzymuje biust. Zwykle miseczka jest miękka i ażurowa. Ten rodzaj bielizny często wykonany jest z jedwabiu, lub koronki. Jest to model idealny dla kobiet z małym, jędrnym biustem. Celem takiego biustonosza jest podkreślenie naturalnego kształtu kobiecych krągłości i zapewnienie umiarkowanego wsparcia.

Z kolei dla Pań, które mają średniej wielkości biust odpowiednia będzie stylowa balkonetka, która do połowy odsłania biust. Stanik ten łatwo rozpoznać po niskich miseczkach, które podtrzymują piersi i ładnie je eksponują. Balkonetka zapewnia dobre wsparcie i jest najodpowiedniejsza dla kobiet z biustem nie większym, niż średni rozmiar, czyli z miseczką B i C. Niestety posiadaczki bardziej okazałego biustu powinny tego unikać, ponieważ nie zawsze utrzymuje on klatkę piersiową we właściwej pozycji.

Z kolei biustonosz typu bandeau to bardzo wygodny, elastyczny i dobrze przylegający do biustu model, który jest niezwykle komfortowy podczas noszenia, dzięki bezszwowemu materiałowi. Często posiada on kieszonki na powiększające biust gąbkowe wkładki. Takie praktyczne rozwiązanie sprawia, że w zależności od rodzaju biust, można nosić go razem z wkładkami lub też bez nich. Stanik bandeau składa się zazwyczaj z paska tkaniny, lekko marszczonego pośrodku. Jest to model odpowiedni dla posiadaczek średniej wielkości biustu. Niestety model bez pasków jest przeciwwskazany w przypadku zbyt bujnego biustu. Z pewnością jest to stanik na szczególne okazje i raczej nie nadaje się do noszenia na co dzień.

Bandeau bywa bardzo pomocny, w szczególności, jeśli potrzebujemy założyć sukienkę lub top bez ramiączek. Jest to rodzaj biustonosza, który tworzy pożądany kontur i skutecznie podtrzymuje biust, równocześnie pozostając niewidocznym pod ubraniem.

Z kolei jeśli preferujemy bieliznę bezszwową, to warto wziąć pod uwagę, że jest ona najodpowiedniejsza dla posiadaczek średnich kształtów, którym skutecznie podtrzyma klatkę piersiową i nie będzie krępowała ruchów. Jednak przy dużym biuście, stanik bez fiszbin z tym sobie nie poradzi.

Jaki rodzaj stanika wybrać dla dużego biustu?

Bujne piersi to prawdziwe bogactwo, ale wybór odpowiedniej bielizny na duży biust niestety nie jest łatwym zadaniem, ponieważ będziemy potrzebować dodatkowego wsparcia. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na paski, które powinny być na tyle szerokie, aby podołały obciążeniu. Wiele modeli biustonoszy dla Pań z dużym biustem uzupełniają poprzeczne paski, które na pierwszy rzut oka wydają się ozdobne, ale tak nie jest. Jest to po prostu przemyślane wsparcie, które dodatkowo pomaga podtrzymać biust. Natomiast, jeśli chodzi o miseczki, to warto przyjrzeć się bliżej miseczkom kompaktowym, które zapewniają wsparcie dla piersi od dołu.

W obecnych czasach zarówno w stacjonarnych, jak i w internetowych sklepach z bielizną online, można dostać wiele różnych rodzajów i modeli biustonoszy. Właśnie dlatego każda z Pań z całą pewnością znajdzie coś adekwatnego do swojej sylwetki oraz gustu.

rodzaje biustonoszy

Polecamy!

1 comment

amazonka says:

Ten artykuł podsunął mi pomysł, żeby zrobić rozeznanie i zobaczyć jakie rodzaje biustonoszy są dostępne na rynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *