Categories Bez kategorii

Jakie zabawki dla przedszkolaka będą odpowiednie?

Półki w sklepach z zabawkami uginają się od ilości różnorodnych produktów dla dzieci. Rodzajów i modeli zabawek jakie można dostać jest tak dużo, że trudno być z nimi na bieżąco. Najczęściej dochodzi do paradoksu w którym wraz z poszerzonym wyborem coraz trudniej podjąć decyzje odnośnie zakupu. Jako rodzice z cała pewnością niejednokrotnie byliście postawienie przed dylematem jak wybrać zabawkę, która nie tylko zapewni maluchowi radość ale zadba też o jego prawidłowy rozwój. Jest to szczególnie istotne w przypadku młodszych dzieci. Przychodzimy Wam zatem z pomocą i postaramy się podpowiedzieć na które zabawki dla przedszkolaków warto zwrócić uwagę.

zabawki dla przedszkolaka

Dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci nie zawsze rozwijają się w takim samym tempie. Zdolności i możliwości jednego malca mogą się diametralnie różnić jeżeli dzieli ich nawet kilka miesięcy różnicy wieku. W momencie pójścia do przedszkola ( czyli zazwyczaj w przedziale od 3 do 5 lat ) dysproporcje te zaczynają się powoli wyrównywać a same maluchy posiadają już gust i preferencje odnoście ulubionych form spędzania czasu. Zaznaczamy więc wyraźnie aby przed podjęciem decyzji o zakupie zabawki zadać sobie pytanie – czy spodoba się ona mojej córce lub synowi?

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru zabawki dla przedszkolaka?

Wybierając zabawki dla przedszkolaka trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Jednym z nich jest z całą pewnością płeć dziecka. W przypadku maluchów poniżej drugiego roku życia najczęściej dostępne zabawki są uniwersalne. Przedszkolaki jednak ( tak jak wspominaliśmy ) mają już swoje gusta i guściki. Część zabawek będzie skierowana raczej dla dziewczynek ( lalki, domki dla lalek ) inna zaś bardziej do chłopców ( samochody, resorówki ). Tego rodzaju podział może również dotyczyć preferencji kolorystycznych. Kolejnym czynnikiem są walory edukacyjne zabawki. Warto sprawdzić czy dany model pomoże w prawidłowym rozwoju dziecka (polepszy motorykę, rozwinie wyobraźnie, nauczy koncentracji ). Na sam koniec należy pamiętać aby zabawki nie były zbyt skomplikowane. Dzieci lubią wyzwania, jednak gdy te będą zbyt trudne po prostu zniechęcą się do dalszej zabawy.

jakie zabawki dla przedszkolaka

Propozycje zabawek dla przedszkolaków

Przejdźmy zatem do kilku przykładów zabawek, które będą bardzo dobrym wyborem w przypadku większości dzieci w wieku przedszkolnym.

Samochody na akumulator dla dzieci

Dzieci w wieku przedszkolnym zafascynowane są światem dorosłych. Chłopcy pragną być jak ich tatusiowie czy starsi bracia, stąd też ich wczesna fascynacja motoryzacją. Na całe szczęście można dać maluchowi namiastkę prawdziwej motoryzacji dzięki samochodom na akumulator dla dzieci. Pojazdy dziecięce z napędem akumulatorowym pozwalają malcowi poczuć się jak prawdziwy rajdowiec. Bawiąc się i jeżdżąc dzieci uczą się wyobraźni przestrzennej, podstaw ruchu drogowego i koncentracji. Wybierając samochód na akumulator weź pod uwagę preferowaną przez dziecko markę pojazdu, kolorystykę oraz dopasowanie do wagi i wzrostu pociechy.

Puzzle dla dzieci

Zabawa na świeżym powietrzu nie zawsze w chodzi w grę. Gdy dziecko jest zmuszone spędzić czas w domu warto zapewnić mu angażującą rozrywkę. Do tej kategorii na pewno należy zaliczyć układanie puzzli. Dobierz tematykę zestawu do gustu dziecka ( ulubiona bajka lub bohater ) oraz ilość elementów tak aby stanowiła pewne wyzwanie. Układanie puzzli pozwoli dziecku ćwiczyć zdolności manualne, rozwinie wyobraźnię oraz nauczy cierpliwości.

Zabawkowe kuchnia i akcesoria

Na sam koniec zostawiliśmy zabawkowe kuchnie dla dzieci. Dziewczynki bardzo często próbują robić to co ich mamusie a dzięki zabawkowym akcesoriom kuchennym będą mogły w bezpieczny i atrakcyjny sposób spróbować swoich sił w gotowaniu. Dostępne obecnie zabawkowe kuchnie znakomicie imitują prawdziwe urządzenia jak piekarniki, zmywarki i wiele więcej. Szkrab ma poczucie jak gdyby naprawdę przygotowywał potrawy. Zabawkowe kuchnie rozwijają zdolności manualne dziecka oraz uczą realnych, przydatnych w późniejszym życiu zdolności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *