Categories Blog Parentingowy

Jaką kamerę do monitoringu pokoju dziecka wybrać?

Jaką kamerę do monitoringu pokoju dziecka wybrać. Bezpieczeństwo dziecka jest dla ciebie kwestią priorytetową? Do monitorowania tego, co dzieje się z twoją pociechą, gdy leży sama w swoim łóżeczku czy bawi się, podczas, gdy zajmujesz się czymś innym, zdecydowanie najlepiej nadaje się kamera IP. Czym się wyróżnia, jak w praktyce sprawdza się w pokoju malca i na co zwracać uwagę przy jej zakupie? Wyjaśniamy!

Jaką kamerę do monitoringu pokoju dziecka wybrać
Jaką kamerę do monitoringu pokoju dziecka wybrać

Kamera IP – co to jest? 

Kamera IP to rodzaj monitoringu, który na bieżąco przesyła obraz do sieci. Dzięki temu możliwe jest podglądanie w czasie rzeczywistym tego, co dzieje się w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Zależnie od tego, jaki model zostanie wybrany przez użytkownika, obraz z kamery może być wyświetlany na telewizorze, laptopie albo nawet smartfonie czy tablecie – lub każdym z tych urządzeń. Szeroki wybór różnego rodzaju kamer IP znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/dom-i-ogrod/monitoring-i-bezpieczenstwo/kamery-i-atrapy-kamer,396403,s.

Co do zasady, kamera IP do prawidłowego działania potrzebuje stałego dostępu do internetu. Zdecydowana większość tego typu urządzeń łączy się z siecią zarówno poprzez kabel Ethernet, jak i bezprzewodowo, czyli przez Wi-Fi. Kamera IP może albo przesyłać obraz przez cały czas, albo reagować wyłącznie wówczas, gdy w rejestrowanym punkcie wykryje jakieś poruszenie, przy czym w tym drugim przypadku musi być dodatkowo wyposażona w czujnik ruchu. Co więcej, model z takim sensorem daje dwojakie możliwości obserwowania pomieszczenia: albo przez cały czas, albo po otrzymaniu powiadomienia o wykryciu ruchu.

Kamera do pokoju dziecka – dlaczego model IP będzie najlepszy?

Rolą monitoringu zainstalowanego w pokoju dziecka jest bycie „dodatkową parą oczu”, co ma zwiększać bezpieczeństwo malucha również wtedy, gdy przez jakiś czas pozostaje sam. Właśnie dlatego najlepszym wyborem jest kamera IP – daje bowiem podgląd „na żywo” na to, co dzieje się w danym momencie u dziecka. Kamera IP pozwoli rodzicom reagować wyłącznie wówczas, gdy faktycznie zajdzie taka potrzeba – bez konieczności zaglądania co chwilę do pokoju dziecka, by sprawdzić, co robi, co bywa szczególnie problematyczne np. w piątrowym domu. 

Jeśli zdecydujesz się zainwestować w model wyposażony w sensor ruchu, kamera zwróci twoją uwagę zawsze wtedy, kiedy maluch coś robi – będzie się bawił, spróbuje wyjść z łóżeczka itd. Tym samym, gdy dziecko zaśnie, oszczędzi ci to nerwowego zaglądania do aplikacji czy na wyświetlacz telewizora co kilka minut, by upewnić się, że wszystko u niego w porządku. 

Wśród kamer IP wyróżnia się także nianie elektroniczne umożliwiające dwukierunkową komunikację.

Na co zwracać uwagę, kupując kamerę do pokoju dziecięcego?

Jak spośród wielu dostępnych modeli kamer IP wybrać tę jedną? Rodzicom najbardziej polecamy wspomnianą nianię elektroniczną, jednak oferta jest dużo szersza. Dostępne są także montowane pod sufitem kamery kopułkowe, modele do osadzenia na blacie (tzw. desktop), ruchome kamery uchylno-obrotowe i naścienne, które – jak sama nazwa sugeruje – mocuje się na ścianie. 

Niemniej istotna będzie rozdzielczość, kąt widzenia, wyposażenie w tryb nocny i sensor ruchu. Pierwsze dwa parametry powinny być jak najwyższe, wówczas zapewnią dostęp do bardzo wyraźnego obrazu, wiernie odwzorowującego to, co dzieje się w pokoju malucha. Z kolei tryb nocny pozwoli na bezproblemowe obserwowanie dziecka przy zgaszonym świetle (dzięki podczerwieni). 

Warto też przed podjęciem ostatecznej decyzji porównać ze sobą kilka modeli kamer, by wybrać tę, która najlepiej sprawdzi się w pokoju twojego dziecka. 

Jaką kamerę do monitoringu pokoju dziecka wybrać

Zobacz również:

 

 

1 comment

Łóżko dla dziecka - jakie wybrać? Czym się kierować ? says:

[…] Jaką kamerę do monitoringu pokoju dziecka wybrać? […]

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *