Kampania społeczna kręćkilometry!

Kampania społeczna kręćkilometry!
Dzisiaj post nieco odmienny. Chciałabym napisać kilka słów o kampanii społecznej kręć kilometry.  Dokładnie 17 czerwca ruszyła trzecia już edycja akcji organizowanej przez Fundację
Allegro All For Planet – „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”. W
tym roku odbywa się pod hasłem „rowerem do pracy”. Akcja ma celu promowanie jednośladów jako proekologicznego, codziennego środka transportu. Zainteresowani? Zapraszam do przeczytania całości:-)

Jak wspomniałam, to już trzecia edycja akcji ?Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie?, która z roku na rok zdobywa coraz większą popularność wśród rowerzystów. Jak to działa? Jak wziąć udział w akcji? Wystarczy ściągnąć darmową aplikację mobilną na swój telefon (dostępna na systemy iOS i Android). Od tego momentu każdy przejechany na rowerze kilometr daje szansę na nagrody indywidualne i stojaki dla miast.
Nowe parkingi dla rowerów powstaną w tych regionach Polski, które zgromadzą na swoim koncie największy dystans (pula 100 stojaków zostanie podzielona proporcjonalnie do przejechanych kilometrów). Konkretne lokalizacje zależą także od sugestii uczestników akcji, którzy wskazują miejsca, gdzie brakuje stojaków rowerowych. Bieżący ranking województw można śledzić na stronie:  http://kreckilometry.pl/
– Rywalizacja w tym roku jest niezwykle zacięta, a milion kilometrów przejechanych na rowerach robi wrażenie! Cieszymy się, bo to znaczy, że coraz większa liczba osób stawia na zdrowy i ekologiczny sposób przemieszczania się po polskich miastach. Dzięki naszej akcji i nowym stojakom rowerowym, codzienne korzystanie z dwóch kółek będzie jeszcze łatwiejsze- mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet. 
Mieszkańcy polskich miast przejechali rekordowy dystans na rowerach walcząc o nowe stojaki dla swojej okolicy. Obecnie najaktywniejsi są mieszkańcy Wielkopolski, ale rywalizacja trwa do końca września. Także mieszkancy innych miast mają jeszcze szansę 🙂 To wtedy okaże się, w których miejscach Fundacja Allegro All For Planet postawi w sumie 100 oryginalnych i kolorowych stojaków rowerowych.
Jak już wspomniałam, akcja prowadzona jest pod hasłem „rowerem do pracy”. W ten sposób organizatorzy chcą namówić jak najwięcej osób, aby zamiast samochodu postawili na rower.
 
Do tej pory, Fundacja Allegro All For Planet w ramach swoich działań proekologicznych postawiła już ponad 850 stojaków w 23 miastach. Po rozstrzygnięciu trwającej rywalizacji, ta liczba powiększy się o kolejne 100. Wśród nagród indywidualnych dla uczestników są między innymi wakacje na greckiej Kefalonii, rowery KROSS i smartfony HTC.  Warto wsiąść na rower!
Uważam, że akcja jest jak najbardziej pozytywna. Ludzie coraz częściej siadają do samochodów, zapominając o tym, jak ważna jest aktywność ruchowa. Osobiście częściej biegam niż jeżdżę na rowerze, ale z pewnością to zmienię, jak tyko kupię nowy rower. Ponadto dojeżdżałam przeszło 2 lata na studia pociągiem, co wiązało się z jazdą autobusami. Studiowałam w Toruniu, w okresie, gdzie funkcjonował tylko jeden most, który był zawsze zakorkowany. Bieganie na pociąg było niemalże codziennością. Podziwiam ludzi, którzy dojeżdżali wtedy do pracy autami. Ja zazwyczaj wybierałam opcję – idę na piechotę. I choć szłam na swój wydział ponad 40 minut, to zawsze wolałam to od jazdy w korku. Oczywiście na autobus decydowałam się, gdy było deszczowo lub mroźno. Mam nadzieję, że akcja będzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zmieni nieco myślenie polaków.
A co wy sądzicie o takiej akcji?
xoxo Sandi

21 Comments

  1. U nas takie wygrane stojaki pewnie długo by nie postaly. Ale akcja jak najbardziej na tak! Oby wiecej takich:)

  2. Akcja rzeczywiście fajna ale gdybym te naście kilometrów dojeżdżała rowerem do pracy to wyglądała bym jak wypłoch 😉

  3. Akcja świetna, niestety ja nie mogę brać udziału jeśli chodzi o "dojazd do pracy". Dojazd samochodem trwa mniej więcej 15 minut, więc rowerem byłoby niemiłosiernie długo, pomijając fakt, że wożę ciężką torbę i pracuję na różne zmiany ; )) K&E

  4. A ja w lato podróżowałam do pracy czasem rowerem 🙂 mam niecałe 3km więc super sprawa 🙂 Jak najbardziej popieram takie akcje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *