Categories Blog Parentingowy

Kosz Mojżesza – obowiązkowa pozycja wyprawki dla noworodka

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że kosz Mojżesza to obowiązkowa pozycja wyprawki dla noworodka. Dlaczego? przekonajcie się sami!

Czym jest kosz Mojżesza?

Wyprawka dla noworodka spędza sen z powiek wielu rodzicom. Nic dziwnego. Na rynku jest mnóstwo produktów mniej lub bardziej potrzebnych. W pierwszej kolejności wybiera się łóżeczko dla dzieci, czyli miejsce do spania. Sen jest bardzo istotny w życiu każdego człowieka. To wtedy nasz organizm się regeneruje. Dlatego miejsce do spania musi być wyjątkowe. Należy o nie zadbać już od pierwszych dni życia. Miejsce do spania powinno być przede wszystkim wygodne, a do tego gwarantować bezpieczeństwo. Zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Człowiek 1/3 swojego życia spędza w łóżku. Maluszek znacznie więcej, a w pierwszych miesiącach śpi niemalże non stop. Dlatego miejsce do spania powinno być wyjątkowe, wygodne, bezpieczne – taki właśnie jest kosz Mojżesza, który stanowi obowiązkowy element wyprawki noworodka oraz doskonałą alternatywę dla tradycyjnego łóżeczka. Czym jest? Kosz Mojżesza swoim kształtem przypomina dużą misę. Wykonany jest z łusek kukurydzianych albo wikliny. Są to naturalne i ekologiczne materiały, które gwarantują maksymalny komfort podczas odpoczynku i snu. Co ciekawe, historia kosza znana jest już od dawna , jak sama nazwa wskazuje, wiąże się z historią Mojżesza. Jego matka, Jokebed, uplotła z wikliny kosz, a następnie włożyła do środka synka, puszczając na rzekę. Dzięki temu Mojżesz przeżył 🙂

kosz mojżesza

Dlaczego warto kupić kosz Mojżesza

Kosze Mojżesza cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego! To niezwykle przydatny gadżet dla rodziców. Oprócz zapewnienia wygody maleństwu, niesie za sobą o wiele więcej korzyści:

1. Jest mobilny

Nie ma wątpliwości, że mobilność to ogromny atut. Wiem po sobie 🙂 Przede wszystkim możemy go przenosić w domu z jednego pomieszczenia do drugiego. To doskonała opcja, gdy np. mamy osobną kuchnię i robimy obiad, a chcemy mieć oko na malucha. Po drugie, nie zawsze tam, gdzie idziemy jest miejsce, w którym możemy położyć dziecko. A przecież maluszek może chcieć drzemkę. Wtedy warto wziąć ze sobą kosz. Spokojnie zmieści się do bagażnika, nawet nieco mniejszego samochody. Ponadto, można go wziąć również na wakacje. Wtedy będzie pełnił funkcję łóżeczka turystycznego.

2.Ma niewielką przestrzeń

Noworodki lubią, gdy mają mało miejsca. Dlaczego? Kojarzy się to im z brzuszkiem mamy, gdzie przestrzeń była ograniczona. Czują się po prostu bezpieczniej. W koszu Mojżesza jest wystarczająca ilość miejsca, aby maluszek miał wygodnie, ale jednocześnie jest go mniej niż w klasycznym łóżeczku. Dzięki temu dziecko czuje się o wiele bardziej komfortowo, dokładnie tak jak w brzuszku swojej mamy.

3. Niebanalny design

Kosz Mojżesza cechuje się również walorami estetycznymi. Sklep dla dzieci Amko ma w ofercie przepiękne kosze, które świetnie sprawdzą się jako element dekoracyjny, upiększając pokój dziecięcy.

4. Możliwość dokupienia dodatków

Do kosza możemy dokupić kołyskę, która perfekcyjnie sprawdzi się w trakcie usypiania maleństwa, a także stojak, na którym możemy położyć kosz. Dzięki temu mamy pewność, ze jest on stabilny.

kosz mojżesza

Do kiedy można stosować kosz Mojżesza?

Kosz można stosować już od pierwszego dnia życia naszego maleństwa, aż do momentu, z którego dziecko z niego wyrośnie. Zazwyczaj wystarczy do 4 miesiąca życia. Jednak pamiętajmy, że wszystko zależy od indywidualnego rozwoju naszego maluszka. Dlatego należy obserwować dziecko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *