KRZESŁA W STYLU SKANDYNAWSKIM

KRZESŁA W STYLU SKANDYNAWSKIM

Aranżując wnętrze, należy pamiętać o tym, aby styl odzwierciedla charakter i indywidualne upodobania osób zamieszkujących. Dzięki tmu stworzymy mieszkanie przyjemne i wyjątkowe. Dużą popularnością cieszą się mieszkania w stylu skandynawskim, które zaskakują swoją prostotą. Dziś dobieramy krzesła w stylu skandynawskim.

KRZESŁA W STYLU SKANDYNAWSKIM

Krzesła w tym stylu, ,  cechują się przede wszystkim prostotą i oszczędnością formy. Mimo to, nie są one wcale banalne i nudne. Wręcz przeciwnie! Poprzez połączenie różnych rodzajów materiałów, stają się oryginalne. Ponadto, mogą być wykorzystywane zarówno w salonie, jak i w kuchni. Ich zaletą jest także łatwość w pielęgnacji.

 

Cechy stylu skandynawskiego

Jak już sama nazwa wskazuje, styl ten narodził się na Półwyspie Skandynawskim. Cechuje go minimalizm wnętrz, nawiązanie natury i wspomniana już prostota. Istotne w tym stylu, oprócz odpowiedniego umeblowania, jest oświetlenie, które sprawi, że wnętrze nabierze więcej ciepła.Meble w tym stylu powinny być wykonane z drewna. Niezwykle istotne są również dodatki. Warto zwrócić uwagę na elementy wykonane z różnych rodzaju tkanin m.in. koce, ozdobne poduszki, a także narzuty. Wszelkie wzory mają być minimalistyczne i pasować do mebli.

Jeśli poszukujesz ponadczasowych, ale i jednocześni oryginalnych mebla, to krzesła w stylu skandynawskim będą idealnym rozwiązaniem.

15 Comments

  1. To chyba nie mój styl, raczej sięgnęłabym po inne, gdybym planowała aranżację wnętrza. Mimo to drugie wnętrze przykuło moją uwagę.

  2. Bardzo lubię połączenie jasnego drewna z bielą – zastosowałam takie rozwiązanie w swojej sypialni 🙂 Lubię proste meble, ale pełny styl skandynawski jest dla mnie zbyt surowy, dodaję do niego trochę barwnych dodatków, często w stylu glamour.

  3. Super wnętrza, łącznie z krzesłami. Bardzo się cieszę, że styl skandynawski jest na topie już od dobrych kilku lat, tylko z lekkimi urozmaiceniami tak jak w przypadku Dark Nordic. Całusy 🙂

  4. Wydawałoby się, że sklepach jest wszystko i jeszcze więcej, ale jak przychodzi do zakupów do rozczarowanie. Tak jest z krzesłami, dlatego ten wpis jest wspaniałą inspiracją i podpowiedzią. Bardzo lubię styl skandynawski, choć nie przepadam za minimalizmem. Skandynawskie meble mają w sobie to ciepło płynące z tradycji i naturalnych materiałów.

  5. Bardzo lubię styl skandynawski i takie wzornictwo. W ofercie sklepu zachwyciły mnie też krzesła Dario – kojarzą mi się ze stylistyką farmhouse do której mam również słabość.

  6. Uwielbiam takie krzesła. Właśnie czekam, aż moje obecne się rozlecą i kupię właśnie takie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *