KRZESŁA W STYLU SKANDYNAWSKIM

KRZESŁA W STYLU SKANDYNAWSKIM

Aranżując wnętrze, należy pamiętać o tym, aby styl odzwierciedla charakter i indywidualne upodobania osób zamieszkujących. Dzięki tmu stworzymy mieszkanie przyjemne i wyjątkowe. Dużą popularnością cieszą się mieszkania w stylu skandynawskim, które zaskakują swoją prostotą. Dziś dobieramy krzesła w stylu skandynawskim.

KRZESŁA W STYLU SKANDYNAWSKIM

Krzesła w tym stylu, ,  cechują się przede wszystkim prostotą i oszczędnością formy. Mimo to, nie są one wcale banalne i nudne. Wręcz przeciwnie! Poprzez połączenie różnych rodzajów materiałów, stają się oryginalne. Ponadto, mogą być wykorzystywane zarówno w salonie, jak i w kuchni. Ich zaletą jest także łatwość w pielęgnacji.

 

Cechy stylu skandynawskiego

Jak już sama nazwa wskazuje, styl ten narodził się na Półwyspie Skandynawskim. Cechuje go minimalizm wnętrz, nawiązanie natury i wspomniana już prostota. Istotne w tym stylu, oprócz odpowiedniego umeblowania, jest oświetlenie, które sprawi, że wnętrze nabierze więcej ciepła.Meble w tym stylu powinny być wykonane z drewna. Niezwykle istotne są również dodatki. Warto zwrócić uwagę na elementy wykonane z różnych rodzaju tkanin m.in. koce, ozdobne poduszki, a także narzuty. Wszelkie wzory mają być minimalistyczne i pasować do mebli.

Jeśli poszukujesz ponadczasowych, ale i jednocześni oryginalnych mebla, to krzesła w stylu skandynawskim będą idealnym rozwiązaniem.

15 Comments

  1. Bardzo lubię połączenie jasnego drewna z bielą – zastosowałam takie rozwiązanie w swojej sypialni 🙂 Lubię proste meble, ale pełny styl skandynawski jest dla mnie zbyt surowy, dodaję do niego trochę barwnych dodatków, często w stylu glamour.

  2. Super wnętrza, łącznie z krzesłami. Bardzo się cieszę, że styl skandynawski jest na topie już od dobrych kilku lat, tylko z lekkimi urozmaiceniami tak jak w przypadku Dark Nordic. Całusy 🙂

  3. Wydawałoby się, że sklepach jest wszystko i jeszcze więcej, ale jak przychodzi do zakupów do rozczarowanie. Tak jest z krzesłami, dlatego ten wpis jest wspaniałą inspiracją i podpowiedzią. Bardzo lubię styl skandynawski, choć nie przepadam za minimalizmem. Skandynawskie meble mają w sobie to ciepło płynące z tradycji i naturalnych materiałów.

  4. Bardzo lubię styl skandynawski i takie wzornictwo. W ofercie sklepu zachwyciły mnie też krzesła Dario – kojarzą mi się ze stylistyką farmhouse do której mam również słabość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.