Categories Aranżacja wnętrz

KRZESŁA W STYLU SKANDYNAWSKIM

Aranżując wnętrze, należy pamiętać o tym, aby styl odzwierciedla charakter i indywidualne upodobania osób zamieszkujących. Dzięki tmu stworzymy mieszkanie przyjemne i wyjątkowe. Dużą popularnością cieszą się mieszkania w stylu skandynawskim, które zaskakują swoją prostotą. Dziś dobieramy krzesła w stylu skandynawskim.

KRZESŁA W STYLU SKANDYNAWSKIM

Krzesła w tym stylu, ,  cechują się przede wszystkim prostotą i oszczędnością formy. Mimo to, nie są one wcale banalne i nudne. Wręcz przeciwnie! Poprzez połączenie różnych rodzajów materiałów, stają się oryginalne. Ponadto, mogą być wykorzystywane zarówno w salonie, jak i w kuchni. Ich zaletą jest także łatwość w pielęgnacji.

 

Cechy stylu skandynawskiego

Jak już sama nazwa wskazuje, styl ten narodził się na Półwyspie Skandynawskim. Cechuje go minimalizm wnętrz, nawiązanie natury i wspomniana już prostota. Istotne w tym stylu, oprócz odpowiedniego umeblowania, jest oświetlenie, które sprawi, że wnętrze nabierze więcej ciepła.Meble w tym stylu powinny być wykonane z drewna. Niezwykle istotne są również dodatki. Warto zwrócić uwagę na elementy wykonane z różnych rodzaju tkanin m.in. koce, ozdobne poduszki, a także narzuty. Wszelkie wzory mają być minimalistyczne i pasować do mebli.

Jeśli poszukujesz ponadczasowych, ale i jednocześni oryginalnych mebla, to krzesła w stylu skandynawskim będą idealnym rozwiązaniem.

15 comments

Dollka says:

To chyba nie mój styl, raczej sięgnęłabym po inne, gdybym planowała aranżację wnętrza. Mimo to drugie wnętrze przykuło moją uwagę.

Dorota says:

Krzesła nawet ładne, ale trzymałabym je w kuchni 🙂 Do pokoju wolę trochę inne 🙂

melodylaniella says:

Mnie jakoś nie do końca się podobają… Może w innym miejscu… 🙂

Nihil Novi says:

Bardzo lubię połączenie jasnego drewna z bielą – zastosowałam takie rozwiązanie w swojej sypialni 🙂 Lubię proste meble, ale pełny styl skandynawski jest dla mnie zbyt surowy, dodaję do niego trochę barwnych dodatków, często w stylu glamour.

sandrak says:

Mnie również się takie połączenie podoba 🙂

adstranger says:

uwielbiam minimalizm!

Monique says:

Czytnik się znalazł?. Dziękuję bardzo.customer essay

swiat karinki says:

Bardzo podobają mi się takie krzesła

Chwilówki dla Ciebie says:

Bardzo lubię takie krzesła, ale to zdecydowanie nie jest mój styl 😛 Pozdrawiam!

Królowa Karo says:

Takie właśnie marzą mi się do kuchni 🙂

Dookola Swiata says:

Ciekawie sie prezentuja 🙂

Jo says:

Super wnętrza, łącznie z krzesłami. Bardzo się cieszę, że styl skandynawski jest na topie już od dobrych kilku lat, tylko z lekkimi urozmaiceniami tak jak w przypadku Dark Nordic. Całusy 🙂

Justyna says:

Wydawałoby się, że sklepach jest wszystko i jeszcze więcej, ale jak przychodzi do zakupów do rozczarowanie. Tak jest z krzesłami, dlatego ten wpis jest wspaniałą inspiracją i podpowiedzią. Bardzo lubię styl skandynawski, choć nie przepadam za minimalizmem. Skandynawskie meble mają w sobie to ciepło płynące z tradycji i naturalnych materiałów.

Justyna says:

Bardzo lubię styl skandynawski i takie wzornictwo. W ofercie sklepu zachwyciły mnie też krzesła Dario – kojarzą mi się ze stylistyką farmhouse do której mam również słabość.

Aldona Zakrzewska says:

Uwielbiam takie krzesła. Właśnie czekam, aż moje obecne się rozlecą i kupię właśnie takie 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *