Książki dla dzieci na jesienne wieczory od Novae Res

Książki dla dzieci na jesienne wieczory od Novae Res

Jesień zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym czas na znalezienie książek nie tylko dla siebie, ale i dla dzieci. Oto książki dla dzieci na jesienne wieczory wydawnictwa Novae Res.

książki dla dzieci na jesienne wieczory

Jakie książki na jesień dla dzieci?

Uwielbiam czytać i ubolewam nad tym, że nie mam już tyle czasu, co kiedyś. Swego czasu czytałam bardzo dużo. Co roku brałam udział w akcji „przeczytam 52 książki w ciągu roku” i zawsze czytałam ich dużo więcej. Postanowiłam, że Maksysiowi również wprowadzę nawyk czytania. Obecnie jest za mały na samodzielne czytanie, ale ja już tworze mu mini biblioteczkę, chętnie mu czytam i czekam jak zacznie sięgać po swoje książeczki 🙂 Jeżeli Wasze dzieciaczki sa troszkę starsze i potrafią czytać, to możecie skorzystać z mojej listy – książki dla dzieci na jesienne wieczory, wydawnictwa Novaeres.

Baśnie i opowieści o Bydgoszczy

Jeśli myślicie, że tylko Kraków i Warszawa mają swoje legendy, mity i baśnie to jesteście w błędzie! Poznajcie Bydgoszcz, miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, niedaleko ode mnie. Uwierzcie, że może się pochwalić ono ciekawą historią. Książka ta zafunduje naszym pociechom naprawdę wyjątkowy spacer po Bydgoszczy.

Baśniowe ścieżki

Baśniowe ścieżki to zbiór baśni i bajek, w których znajdziemy dobre wróżki, skrzaty i wiele innych zaczarowanych postaci. Każda z nich gotowa jest na to, aby uratować bohater z opałów. Oczywiście ie mogło zabraknąć złych charakterów. Dużym plusem jest to, że każda z tych baśni ma swój morał.

Zwyczaje dzieci francuskich

Zwyczaje dzieci francuskich to wyjątkowa książka, która powstała przy współpracy z biblioterapeutą oraz psychologiem dziecięcym. Bardzo przyjemna i ciekawa historyjka, dzięki której dzieci lepiej rozumieją otaczającą ich rzeczywistość z wielu stron. Dzieci dowiedzą się kim jest Eiffel, dlaczego warto podróżować, a także dlaczego dzieci francuskie tak lubią czekoladę.

Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda

Przystanek Szkoła to seria książek o młodzieńczych perypetiach dzieci z jednej okolicy. . Lena, bohaterka książki, obdarzona jest niezwykłym talentem plastycznym. Niestety nie potrafi uwierzyć to, że jej pracę mogłyby się spodobać. Nadchodzi moment, gdzie dziewczynka zdobywa odwagę i postanawia wystartować w szkolnych konkursie. Niestety w ostatniej chwili gubi swoją teczkę z rysunkami. Zaczynają się… poszukiwania! Czy przyniosą one spodziewany efekt i kto wygra konkurs?

książki dla dzieci na jesienne wieczory książki dla dzieci na jesienne wieczory

Książki dostępne są w wydawnictwo Novae Res.

 

18 Comments

  1. Z niecierpliwością czekałam na te jesienne wieczory. Ciemno, za oknem ponuro, a w domu ciepło, przytulnie – można z powodzeniem odpocząć i poczytać dzieciakom 🙂

  2. U nas rządzi A królik słuchał. Czasem chowam ja przed córka, a jak znajduje to jest pisk radości! I najlepsza strona z wielkim niedźwiedziem, który robi Łłłłaaaaaaa!!! Według mnie świetnie pokazuje,że z emocjami nie trzeba od razu czegoś robić, dla mnie książka skarb. Córka ma 15m-cy.
    Zresztą polecam zajrzeć sobie do tej księgarni:
    https://www.eduksiegarnia.pl/wir-wydawnictwo

    Znajduje się tutaj wiele wartościowych edukacyjnych książek dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *