Książki na zimowe wieczory

Książka, ciepły kocyk i gorące kakao to idealny sposób na przetrwanie chłodnych wieczorów. Dziś najlepsze książki na zimowe wieczory.

Książki na zimowe wieczory

Jesień i zima to czas, w którym większość nas spędza czas w domu. Nie zawsze pogoda pozwala na spędzanie czasu na dworze. Dni są krótkie i już o 16 jest szaro, buro, ponuro i ciemno. Co zatem robić w domu? Oczywiście czytać książki! Przyznam Wam, że od kiedy Maksyś przyszedł na świat, zdecydowanie mniej czytam I strasznie nad tym ubolewam. Niestety mam ograniczony czas i często jest wybór książka vs serial, książka vs trening i książka vs spać – tu zawsze wybieram książkę 😀 W mojej piwnicy czeka mnóstwo pozycji, które będę czytać, jak będę miała więcej czasu. Tak czy siak, wciąż staram się znaleźć chwile na czytanie. To mnie odpręża, relaksuje. A poza tym ja po prostu kocham czytać! Dziś przedstawiam Wam książki na zimowe wieczory. Razem z ciepłym kocykiem i gorącym kakao, i oczywiście z ciasteczkami, stworzą wyjątkową atmosferę i zapewnią Wam pełen chill.

1. „Droga życia” Agata Awlan

Droga życia opowiada historię Katherine, której życie niestety nie jest usłane różami. I to od samego początku. Bohaterka została odebrana matce i wychowywała ją obca rodzina. W nowej rodzinie zaznała szczęścia. Jednak w pewnym momencie dowiaduje się o tym, że zostaje bezpłodna i świat znów przestaje być piękny.W końcu wkracza w dorosłe życie, rozpoczyna studia i znajduje pracę. Co więcej, poznaje swoją rodzoną matkę oraz facet, o którym od zawsze marzyła. Taki szczęśliwy splot wydarzeń sprawia, ze dziewczyna zaczyna nowy rozdział w życiu. Niestety, plany Pana Boga są zupełnie inne.. Co jeszcze spotka dziewczynę w jej życiu? Droga życia to książka pełna emocji, wzruszeń i miłości. Mamy tu także wątek religijny, ponieważ religia jest bardzo ważną rolę w życiu Katherine i jej bliskich.

książki na zimowe wieczory

2. „Rywalka” Maxime Parker

Jakie książki na zimowe wieczory? Zdecydowanie Rywalka. To jedna z tych książek, które szybko się czyta i przede wszystkim miło 🙂 Bohaterką książki jest to Karla, która właśnie zaczęła nowe życie: przeprowadziła się do wielkiego miasta, odnosi sukcesy w wymarzonej pracy, a do tego w końcu jest zakochana z wzajemnością. Niestety to tylko pozory. Na co dzień Klara toczy walkę z przeszłością, od której chciałaby się odciąć. Pewnego dnia otrzymuj tajemniczy list, a w jej życiu pojawia się ktoś, kto nie pozwoli, by wydarzenia sprzed lat odeszły w zapomnienie. Czy to możliwe, by tą osobą byłą jej najlepsza przyjaciółka? Brzmi ciekawie prawda? I książka cały czas trzyma w napięciu. Lubię to!

książki na wieczory zimowe

3.”Bez nici Ariadny”

Jeśli interesowaliście się miologią grecką to zapewne wiecie, że „nic Ariadny” jest właśnie z niej. Ariadna dała Tezeuszowi kłębek nici po to, aby mógł wydostać się z labiryntu Minotaura. „Nic Ariadny” jako związek frazeologiczny oznacza nic więcej, jak rozwiązanie danego problemu.”Bez nici Ariadny” to niezwykle ciekawa, bardzo intrygująca książka, która pozwala spojrzeć na ludzkie wybory oraz decyzje z zupełnie innej perspektywy. Poznajemy kilka, różnych od siebie historii. Jednakże pomimo różnic, są do siebie podobne, ponieważ w każdej z nich bohater poszukuje rozwiązania z wyjścia z problemu. Mężczyzna zmagający się z nieudanym małżeństwem i kryzysem wieku średniego, grupa znajomych topiąca swoje smutki w alkoholu, człowiek stojący przed najważniejszą życiową decyzją i skazaniec, który pragnie odkupić swoje winy… Książkę czyta się dobrze. Ale od razu dodam, że nie jest ona na oderwanie się od rzeczywistości. To pozycja, do której (moim zdaniem) trzeba mieć po prostu dzień. Mimo to, zachęcam! Ta pozycja musiała znaleźć się w zestawieniu najlepsze książki na zimowe wieczory.

książka na zimowe wieczory

4. „Ostatnia siostra” Mika Wing

Goye ma tylko jeden cel: pragnie odnaleźć swoje siostry, których byty cielesne i duchowe dawno temu odłączyły się od siebie i rozproszyły. Aby znów się z nimi zjednoczyć, kobieta jest w stanie poświęcić wszystko i wszystkich. Podczas poszukiwań, trwających kilka tysięcy lat, Ziemia, jaką znamy, przestaje istnieć, a życie przenosi się na inne planety i ulega całkowitej metamorfozie. Goye spotyka na swojej drodze ludzi, którzy mogą jej pomóc, jednak każdy krok przybliżający ją do zaginionych sióstr ma swoją cenę. Kluczem do rozwiązania zagadki może okazać się starożytna kula. Wkrótce okaże się, czy jej moc przyniesie ostatnim ocalonym ratunek czy zniszczenie. Na samym początku tylko napiszę, że sam pomysł na książkę jest genialny! To taka jazda bez trzymanki na kolejce – wyobrażacie to sobie? Znajdziemy tu wszystko. Ale to cecha charakterystyczna dla książek, które dzieją się w przyszłości. Wyjątkowe dla tej książki jest umieszczenie wątków w różnych czasoprzestrzeniach planetach oraz w różnych przestrzeniach. Tutaj można się troszkę pogubić 😉 Mimo to, ciekawie się ją czyta. Z pewnością zadowoli miłośnika fantastyki.

książka na wieczory

5.”W kolorze morza” Adelina Zuzanna Julia

„W kolorze morza” to książka, która pokazuje, że ucieczka od teraźniejszości w przeszłość, nie pozwoli się uwolnić od wydarzeń.. Bohaterem książki jest John, młody pisarz. Poszukując natchnienia, wybiera się na niewielką wyspę Berry Ledges i zamieszkuje Davida, który był kiedyś muzykiem zespołu rockowego. John próbuje odnaleźć wewnętrzny spokój po tragicznych wydarzeniach, które go dotknęły rok temu. Niestety dręczą go sny, które nie pozwalają zapomnieć mu o tym, co się wydarzyło. Co więcej, zaczyna silnie fascynować się Davidem… Wplątując się w sieć emocji, ucieka od samego siebie. Niestety przychodzi czas, w który bohater musi poskładać wszystkie fragmenty swojej mrocznej przeszłości…

książki na wieczory w zimę

6.”Jeden taniec” Karolina Trochimiak

„Jeden taniec” to książka, która opowiada losy Katie. Jej życie przypomina sielankę. Otoczona prawdziwymi przyjaciółki, ma super chłopaka oraz pasję w postaci tańca. Niestety w związku z dramatycznym wydarzeniem, jakim jest śmierć bliskiej osoby, życie Katie przestaje być tak idealne.. Dziewczyna zrywa z tańcem, odwraca się od matki i popada w złe towarzystwo, które ciągnie ją na same dno. Jak skończy się historia Katie? Książka pokazuje, że jedno złe wydarzenie, potrafi całkowicie zmienić życie człowieka.. Dużo, dużo dramatów, a do tego akcja pędzi jak szalona. Przyznam, że to mnie troszkę denerwowało. Jednak sama fabuła jednak składania do refleksji.

książki na zimę

7.”Jazda na rydwanie” Julian Hardy

„Jazda na rydwanie” to wielopoziomowa powieść, którą ciężko wrzucić do jednego gatunku. Muszę przyznać, że autor książki doskonałe połączył thriller z romansem, powieścią obyczajową. Nie zabrakło również wątków szpiegowskich i erotyku. To prawdziwy miszmasz. I przyznam, że wyszło to naprawdę dobrze! Książka opowiada historię Roberta Meissnera od lat najmłodszych do wieku dojrzałego. Pokazuje jego przygody i to, co się w tym okresie wydarzyło. Autor świetnie opisał przemianę głównego bohatera z młodego chłopca po pewnego siebie mężczyzn.

 

Książki dostępne są w wydawnictwo Novae Res.

1 comment

Świat Pani Domu - Ola says:

Ja mam swoją DŁUUUUUGĄ listę książek, w które chcę się zaopatrzyć..A nie znam żadnej z tych której tu prezentujesz..

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *