Categories Bez kategorii

KURTKI PIKOWANE DLA PUSZYSTYCH

Na każdym kroku można spotkać nowości, a wciąż wiele kobiet zastanawia się w jaki sposób można będzie dobrać właściwa kurtkę dla siebie. Prawdą jest, że wbrew pozorom to wcale nie takie trudne zadanie. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że ogromne znaczenie ma przede wszystkim właściwe podejście do tego typu zakupów. Od pewnego czasu istnieje bowiem przekonanie, że kurtka musi być w kolorze czarnym. Otóż wiele zależy od wieku, stylu ubioru i tym podobne. Wiadomo, że każdy mimo wszystko ma troszkę inny styl ubierania się i przede wszystkim troszkę inną pracę. To z uwagi na nią bardzo często dobieramy dla siebie ubrania. Zapominamy o tym, że poza pracą mamy czas wolny, w którym mimo wszystko powinniśmy skupić się na tym, by czuć się dobrze. Dlatego tak wiele osób stawia na znacznie luźniejszy styl ubioru poza miejscem pracy, by móc się nieco odprężyć.

Kupowanie kurtki na jesień

Jesienne kurtki bardzo często oprócz grubszego materiału, mimo wszystko posiadają również cienka warstwę ocieplenia. Wiadomo, że nie jest ono tak grube jak w wersjach na zimę, jednak mimo wszystko jest w stanie zapewnić ciepło nawet w chłodniejsze dni. Dla bardzo wielu osób kupno kurtki jesiennej okazuje się bardzo dużym wyzwaniem, ponieważ z jednej strony zastanawiają się nad tym, co jest w danym sezonie modne, ale z drugiej myślą o tym, czy mimo wszystko będzie im to pasowało. Należy przede wszystkim uzmysłowić sobie to, że nie wszystko to co jest modne, będzie dobrze wyglądało na każdym. Oczywistym jest, że sylwetki są bardzo różne jak i różne są oczekiwania co do wyglądu konkretnej kurtki. Właśnie z tego powodu takie zakupy można odłożyć troszkę w czasie i zapoznać się z propozycjami konkretnych marek czy sklepów. W ten sposób można będzie porównać modele, które początkowo wpadły nam w oko, jak i również w znacznie krótszym czasie zadecydować w jakim fasonie kurtka będzie mogła się sprawdzić, a czego mimo wszystko należy unikać.

Na co się zdecydować?

Jeśli ktoś jest zdecydowany na zakup tylko tego co modne, to niestety ale bardzo szybko może się poczuć rozczarowany. Niestety ale bardzo często modne rzeczy skierowane są tylko do określonej grupy klientów. Dlatego znacznie lepiej jest popatrzeć na to, jakiego typu sylwetkę posiadamy i właśnie na tym opierać swoje wnioski, które pozwolą na zakupienie odpowiedniego modelu kurtki. W ostatnim czasie coraz modniejsze są kurtki pikowane. Pomimo tego, że wiele osób jest zdania, że są one zdecydowanie opcją na zimę, to wersje jesienne również są w sklepach. Bardzo często wystarczy jedynie zobaczyć, co oferuje dany sklep czy marka, by móc wejść w posiadanie tego typu kurtki.

Czym należy się kierować w czasie takich zakupów? Podstawą jest sprawdzenie, co już znajduje się w garderobie, by nie mieć kilku prawie takich samych rzeczy. Oczywiście wiele osób zdecydowanych jest na zakupienie dłuższych kurtek, ponieważ to właśnie one sprawdzają się nie tylko przy chłodniejszych dniach, ale przede wszystkim są doskonałym zabezpieczeniem przed wiatrem i deszczem. Daje to więc naprawdę bardzo duże poczucie komfortu, jak i również powoduje, że dla każdego będzie się to mogło okazać w pełni korzystnym rozwiązaniem.  Z tego właśnie powodu dłuższe modele kurtek cieszą się mimo wszystko dość sporym zainteresowaniem. Nawet jeśli początkowo dana osoba była nastawiona na krótsze modele, to jednak z obawy przed zmarznięciem będzie skora do zmiany decyzji.

Kurtka na suwak –to zdecydowanie najmodniejsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie. Oczywiście alternatywę również mają szanse się sprawdzić. Jednak to suwaki uchodzą za te najbardziej szczelne, które są w stanie zapewnić uczucie ciepła. Wiadomo, że z roku na rok pojawia się coraz większa liczba kurtkę, które posiadają nie tylko suwaki ale również nakładkę z guzikami czy napami. To również będzie mogło okazać się zbawiennym rozwiązaniem, zwłaszcza w sytuacji gdy mimo wszystko ten suwak się zepsuje. Jednak dla wielu osób to dodatkowe zapięcie jest używane jako kolejna osłona przed zimnem. Dlatego tego typu modele również należy wziąć pod uwagę. Swego czasu modne były kurtki na guziki, które również można obecnie spotkać. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że można je przesunąć w razie zmiany wagi. Ponadto również są w stanie zapewnić ciepło. Jeśli natomiast chodzi o kurtki pikowane, to znacznie częściej można tutaj spotkać się z suwakami.

Kurtka z kieszeniami– o ile na samym początku bardzo mało osób zwraca na to uwagę, to jednak posiadanie przynajmniej jednej kieszeni wydaje się być naprawdę komfortową opcją. Oczywiście warto jest zadbać, by kieszeń była zamykana na suwak, gdyż dzięki temu nie będzie trzeba się martwić że coś z niej wypadnie. Z jednej strony coraz większa liczba osób unika modeli z kieszeniami, gdyż są zdania, że później powypychane kieszenie prezentują się mało atrakcyjnie. Z drugiej jednak strony nie zawsze zabieramy ze sobą torbę czy saszetkę, a jednak mimo wszystko klucze czy telefon gdzieś należy schować. Właśnie w takich sytuacjach modele z kieszeniami będą mogły uratować sytuację. Oczywiście istnieją modele które posiadają kieszenie na zewnątrz jak i wewnątrz. Dlatego można dla siebie znaleźć taki, który mimo wszystko spełni wszelkie oczekiwania pod każdym względem.

Kurtka a jej rozmiar- wbrew pozorom rozmiar kurtki ma naprawdę bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim wiele pań wybiera zbyt mały rozmiar, gdyż miesza kurtki na letnie ubrania. Niestety zapominamy o tym, że wraz z chłodniejszymi dniami, mimo wszystko decydujemy się na grubsze tkaniny, a co za tym idzie potrzebujemy większego rozmiaru kurtki. Co z tego, że uda się zakupić dość obcisły model, skoro przy grubszym swetrze nie będzie możliwości zapięcia się? Poza tym należy pamiętać również o tym, że im bardziej obcisła kurtka, tym bardziej widoczne niedoskonałości figury. Dlatego należy przymierzać kilka różnych modeli, a nawet jeden model w kilku rozmiarach by można było podjąć odpowiednią decyzję. Z pewnością po kilku przymiarkach można będzie samodzielnie określić, w jaki właściwie sposób podejmować tego typu decyzje i jak nastawić się na zakup.

Kurtka a materiał- co rusz pojawiają się nowe modele kurtek, jednak najczęściej patrzymy na ich model, a nie na materiał z jakiego są wykonane. A to przecież bardzo ważne, ponieważ od materiału będzie zależało czy utrzymają ciepło i czy będą przemakały. Dlatego warto jest zwracać na tego typu kwestie swoją uwagę, by móc mimo wszystko wiedzieć, na co się zdecydować. Czego unikać? Przede wszystkim wszelkiego rodzaju sztucznych tkanin, ponieważ nie są one w stanie przepuszczać powietrza, a co za tym idzie powodują, że tylko się spocimy. Natomiast w żaden sposób nie będą one pomocne jeśli chodzi o ogrzanie ciała. Tak naprawdę dobrym rozwiązaniem wydaje się być kurtka pikowana. To właśnie ona nie tylko fajnie wygląda, nawet przy większym rozmiarze, ale przede wszystkim doskonale sprawdza się jeśli chodzi o ciepłotę. Śmiało można więc zainteresować się tego typu modelami, a bardzo szybko właściwie każdy się do nich przekona.

Kurtka a jej kolor- pomimo tego, że najpopularniejszym kolorek kurtek i butów jest czarny, to jednak w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej różnorodnych barw. I tak można z powodzeniem zdecydować się na brązy czy szarości, a nawet bardziej odważne barwy. W ten właśnie sposób uda się stworzyć naprawdę wiele różnego rodzaju stylizacji, nawet jeśli do tej pory ten temat wydawał się dość problematyczny. Coraz więcej pań utwierdza się w przekonaniu, że czerwony, niebieski czy zielony to również fajny kolor jeśli chodzi o kurtki. Wiadomo, że w późniejszym czasie należałoby zakupić do nich buty i torebkę. Jednak mimo wszystko wpłynie to również na pewność siebie. Nie od dziś wiadomo, że to jak wyglądamy ma wpływ na to, jak się czujemy.

Kobiety o większych rozmiarach bardzo często czują się zagubione, jeśli chodzi o zakupy ubrań. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że naprawdę duże znaczenie ma nie tyle rozmiar, co wybrany fason ubrania. Od niego w dużej mierze będzie zależało to, jak prezentuje się cała sylwetka. Dlatego nie ma najmniejszego sensu wciskać się w obcisłe kurtki pikowane, gdyż podkreślą wszelkie mankamenty sylwetki. Natomiast dobry rozmiar i kurtka pikowana to para idealna. Koniecznie należy więc sprawdzić jakiego typu modele jeśli chodzi o te kurtki są dostępne. Dzięki temu można będzie kombinować nie tylko z ich długością, ale również wszelkiego rodzaju dodatkami czy naszywkami które na nich będą się znajdowały.

Przede wszystkim jednak tego typu zakupów nie warto jest robić na szybko. Należy dać sobie troszkę czasu na to, by zorientować się w temacie, a to pozwoli na podjęcie odpowiedniej decyzji. Nie od dziś wiadomo, że na każdy sezon pojawiają się nowości. Z drugiej jednak strony zakupienie kurtki pikowanej dobrej jakości w dość klasycznym modelu pozwoli  na użytkowanie jej przez znacznie dłuższy czas. Dlatego warto jest wydać więcej pieniędzy, na znacznie lepsze tkaniny a tym samym nawet po wielokrotnym praniu nic z taką kurtką się nie stanie.

Obecnie posiadanie kilku kurtkę w szafie wydaje się być obowiązkiem, jednak mimo wszystko warto jest postawić na jakość zamiast na ilość. Tym bardziej, że ubrania w większym rozmiarze czasami są droższe. Stąd tez warto jest zainwestować w ich odpowiednią jakość, która pozwoli na przedłużoną żywotność samej kurtki. Poszczególne marki bardzo dbają o to, by nowe kolekcje były wypuszczane naprawdę bardzo często. Stąd też jeśli komuś naprawdę zależy na dobrych jakościowo ubraniach, bez najmniejszego problemu właśnie na takie będzie mógł się zdecydować. Od czasu do czasu zwyczajnie można zainteresować się tym, co pojawia się w sklepach i sprawdzić dostępne rozmiary. W ten sposób można będzie nie tylko zapoznać się z nowościami, ale również ocenić, czy dla pań z większym rozmiarem również jest jakiś wybór. Z roku na rok marki coraz chętniej poszerzają numerację dostepnych ubrań, dlatego problemy tego typu powoli zanikają.

1 comment

Ania says:

Większe kobiety nie czują się zagubione robiąc zakupy. Funkcjonują tak samo jak kobiety o mniejszych rozmiarach – wiem to z własnego doświadczenia, bo wiele lat zmagałam się z bardzo dużą wagą. Problemem jest to, że mało firm produkuje większe rozmiary i to, że często ta większa odzież jest w stylu ,, babcinym”. Tak jakby producenci nie zdawali sobie sprawy, że młode osoby również są większe co nie zmienia faktu, że chcą się ubrać ładnie i modnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *