Leżaczek dla dziecka – dlaczego warto i jak wybrać najlepszy?

Leżaczek-bujaczek dla dziecka to dzisiaj jeden z podstawowych elementów wyprawki. Młodzi rodzice uwielbiają ułatwiać sobie nim życie, jednocześnie korzystając z niego w pełni świadomie. Aby ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości, czy to dobry wybór dla twojego maluszka, przedstawiamy listę zalet i wad oraz podpowiadamy, jak wybrać najlepszy model dla siebie.

Nowoczesny leżaczek-bujaczek z wibracjami i innymi funkcjami dodatkowymi to z pewnością wielkie wsparcie w codzienności z maluchem. Jeśli go nie nadużywamy, pozostawiając w nim dziecko na długie godziny, staje się szansą na spokojne wykonanie domowych obowiązków. Rodzice nie muszą już czekać na drzemkę maluszka, która nierzadko trwała naprawdę krótko. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na leżaczek dla dziecka? Przedstawiamy jego zalety i wady.

Leżaczek dla niemowlaka – zalety

Najważniejszą ze wszystkich zalet jest fakt, że leżaczek-bujaczek dla dziecka zwyczajnie ułatwia codzienne życie rodziców. Daje możliwość odłożenia maluszka do bezpiecznej przestrzeni, by spokojnie dokończyć wykonywanie domowych obowiązków. To czasami jedyna szansa, by w miarę spokojnie przygotować obiad czy sprzątnąć w mieszkaniu. Pod tym względem leżaczek dla niemowlaka jest po prostu niezastąpiony!

leżaczek dla dziecka

Należy podkreślić, że leżaczek-bujaczek dla dziecka nie zwalnia rodziców z obowiązku opieki. Nowoczesne modele posiada liczne funkcje, które niemal w 100% uniemożliwiają wypadnięcie z nich. To gadżet zaprojektowany w taki sposób, by zminimalizować ryzyko jakiegokolwiek wypadku, jednak nie ulega wątpliwości, że dorosły nigdy nie powinien tracić maluszka z oczu.

leżaczek dla niemowlaka

Warto zauważyć, że nowoczesny leżaczek dla dziecka oferuje liczne opcje dodatkowe. To prawdziwa ulga dla rodziców, którzy zmagają się z problemami ze snem u swojego maleństwa. Wielu z nich doceniło leżaczek-bujaczek z wibracjami, który uspokaja ich maleństwo i pomaga mu zapaść w regeneracyjną drzemkę. Warto wspomnieć, że wyczerpany opieką dorosły również powinien wtedy na chwilę się położyć, by czas z niemowlęciem był dla niego przyjemnością.

leżaczek-bujaczek z wibracjami

Co ciekawe, bujaczek dla dziecka może pełnić kilka funkcji. Z biegiem czasu skutecznie zastępuje krzesełko do karmienia, co oznacza mniejszą liczbę sprzętów i realną oszczędność pieniędzy. Z punktu widzenia wygody rodzica warto podkreślić jego nieduży rozmiar i możliwość składania, dzięki którym sprawdzi się nie tylko w domu, ale także w czasie podróży. Można zabrać go ze sobą na wizytę do dziadków czy urlop, by również wtedy cieszyć się korzyściami z jego stosowania.

leżaczek-bujaczek z wibracjami

Bujaczek dla dziecka – wady

Nie istnieją rozwiązania idealne, a więc nietrudno się domyślić, że również leżaczek dla niemowlaka ma swoje wady. Wynikają one jednak głównie z faktu, że rodzice wciąż decydują się na najtańsze i przede wszystkim niedostosowane do rzeczywistych potrzeb dzieci modele, a następnie pozwalają dzieciom spędzać w nich długie godziny. Z tego powodu może dochodzić do niszczenia postawy dziecka.

Warto pamiętać, że niemowlę powinno spędzać jak najwięcej czasu w pozycji leżącej. Można więc postawić na leżaczek Tiny Love, który umożliwia jej osiągnięcie – jest wykonany z miękkich, ale stabilnych materiałów i na tyle duży, że dziecko wygodnie w nim leży. Tego rodzaju rozwiązania zapewniają swobodę ruchów i prawidłowe ułożenie kręgosłupa i bioder.

Leżaczek-bujaczek dla dziecka – jak wybrać?

Aby bujaczek dla dziecka spełniał swoją podstawową rolę – był bezpieczny i wygodny, a do tego funkcjonalny, podczas jego wyboru weź pod uwagę kilka kwestii.

Przede wszystkim powinien być bezpieczny. Dlatego wybieraj wyłącznie modele z pasami, które dają możliwość regulacji i są wytrzymałe i miękkie jednocześnie. Równie istotne jest to, by był łatwy do utrzymania w czystości. Sprawdź więc, czy materiałowe elementy można zdjąć i prać w pralce.

Rodzice doceniają także dodatkowe funkcje tego rodzaju urządzeń. Dużym zainteresowaniem cieszy się leżaczek-bujaczek z wibracjami, które uspokajają dziecko i pomagają mu zasnąć. Warto zwrócić uwagę również na modele, które posiadają pałąk z zabawkami lub nawet karuzelę z zawieszkami, muzyką i światełkami.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *