Łóżko dla dziecka – jakie wybrać?

łóżeczko dla dziecka
łóżeczko dla dziecka

Łóżko dla dziecka. Dorosły człowiek przesypia około jedną trzecią życia, a dziecko w ciągu pierwszego roku śpi przez większość czasu. Dlatego łóżeczko stanowi najważniejszą część wyposażenia pokoju. Do bezpiecznych i funkcjonalnych wariantów należy pinio basic łóżeczko 120×60. Przekonaj się, co jest ważne przy wyborze łóżeczka. Czym powinno się charakteryzować?

Łóżeczko 120×60 – standardowa propozycja

Przyszli rodzice stają przed dylematem wyboru łóżeczka. Producenci oferują różnorodne warianty w wersji podstawowej i z dodatkowymi udogodnieniami. Do standardowych propozycji należy łóżeczko Pinio basic 120×60. Łóżeczko o wymiarach 120 x 60 cm jest wystarczające w pierwszych latach życia. Może służyć mniej więcej do 3 roku życia. W większe łóżeczko z opcją przeobrażenia w tapczanik warto zaopatrzyć się od razu, gdy chce się uniknąć konieczności zakupu nowego mebla w krótkim czasie.

Jakie łóżka dla dziecka są polecane?

Wybierając łóżko dla dziecka, należy zwrócić uwagę na regulację położenia dnia. Kilka stopni ustawienia materaca pozwala na zadbanie o bezpieczeństwo dziecka oraz komfort rodziców podczas opieki nad nim. Wygodę zapewnia model łóżeczka z co najmniej trzypoziomową regulacją dna. Takie rozwiązanie znajdziesz w sklepie Pinio: Pinio.com.pl/łóżeczko-120×60. Materac ułożony na najwyższym poziomie jest idealny dla noworodków. Rodzice nie muszą się wówczas nadmiernie schylać podczas przewijania i innych czynności.

Gdy dziecko zacznie siadać, bezpieczną opcją będzie obniżenie poziomu materaca. Zyskasz pewność, że nie wypadnie z łóżeczka. Starannie zaprojektowane Pinio basic łóżeczko 120×60 pozwala również na skuteczną ochronę dziecka, które zaczyna samodzielnie wstawać. Wystarczy obniżyć materac do ostatniego poziomu. Trzy stopnie ustawienia materaca zapewniają optymalny komfort oraz bezpieczeństwo.

Łóżeczko 120×60 – wykonanie na najwyższym poziomie

Łóżeczko powinno spełniać najlepsze standardy. Ważne, aby wszystkie elementy zostały wykonane z solidnych i trwałych materiałów. Oryginalne łóżeczko Pinio basic 120×60 powstało z malowanej płyty MDF i szczebelków z drewna bukowego. Leżysko zostało wykonane z płyty laminowanej. Do malowania użyto ekologicznych farb wodnych, które zapewniają prawidłowy proces oddychania drewna. Nie zawierają substancji toksycznych, które mogłyby powodować alergie u dzieci. Sprawdź pełną ofertę mebli dziecięcych na stronie: pinio.com.pl

Łóżka dla dziecka – jakość i udogodnienia

Każde łóżko dla dziecka musi spełniać odpowiednie normy europejskie dotyczące bezpieczeństwa, wytrzymałości oraz trwałości. Warto sprawdzić, czy ma atesty tak jak łóżeczko Pinio. Do jego malowania powinna zostać użyta bezpieczna farba, a pomiędzy szczebelkami powinny być zachowane odpowiednie odległości. Niewłaściwe odległości pomiędzy szczebelkami zagrażają dziecku – może dojść do zakleszczenia jego główki.

Łóżeczko dla dziecka

Aby Pinio basic łóżeczko 120×60 stało się jeszcze bardziej funkcjonalne, można dokupić szufladę. Dzięki niej zyska się miejsce na pościel, kocyki i akcesoria niezbędne do opieki nad dzieckiem. W szufladzie można schować wszystko, co warto mieć w zasięgu ręki.

Zobacz również:

 

1 comment

Ulkaa says:

solidne łóżeczko jest z pewnością warte każdej ceny, a do tego koniecznie dobra pościel dziecięca, taka która nie uczuli malucha

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *