Na co zwrócić uwagę przy zakupie krzesełka do karmienia dla dziecka?

W życiu każdego dziecka i każdej mamy przychodzi czas na rozszerzenie diety. Są na to przeróżne sposoby i to rodzice decydują, w którą stronę chcą iść w tej sprawie. My pragniemy wspierać ich w tym czasie po swojemu, dlatego dziś zwrócimy uwagę na krzesełka do karmienia. Chcemy z całego serca pokazać wszystkim mamom i tatom, na co zwracać szczególną uwagę podczas takiego zakupu oraz jak w ogóle podejść do tak szerokiego tematu. Jesteście gotowi? To prosimy zapiąć pasy i jedziemy!

Kiedy przychodzi czas na krzesełka do karmienia?

Najpierw trochę teorii, więc przygotuj kartę i długopis! Istnieje taka zasada, że kiedy maluszek potrafi już samodzielnie siadać, dobrze jest przestawić się z leżaczka bujaczka właśnie na krzesełko do karmieniaTo jednak bardzo indywidualna kwestia, ponieważ każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Często więc zaleca się wprowadzić je między 6. a 9. miesiącem życia.

Zdarza się więc, że ten czas zbiega się z rozszerzeniem diety, co bardzo ekscytuje młodych rodziców! Oglądanie jak Twój maluszek poznaje nowe smaki, faktury, zapachy i kolory to wspaniałe doświadczenie.

Krzesełka do karmienia dzieci – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Można tak naprawdę rozmawiać o tym całymi godzinami! Jednak z całych sił postaraliśmy się i wyszczególniliśmy rzeczy, na których powinnaś się skupić. Mamy nadzieję, że ta wiedza okaże się bardzo pomocna. Pamiętaj też, by dostosować ten zakup do potrzeb swoich oraz Twojej pociechy!

Regulowane siedzisko

Regulowane siedzisko to prawdziwe udogodnienie. Niektóre krzesełka do karmienia mają aż 6 stopni wysokości, dzięki czemu rośnie ono razem z Twoim maluchem!

Jeśli rozmawiamy już o siedzisku, zwróć uwagę także na pasy – najlepiej, jeśli będą one trzy lub pięciopunktowe, ponieważ wtedy będą świetnie stabilizować pozycję Twojego dziecka. Odpowiednią pozycję wspomoże także podnóżek!

Taca krzesełka do karmienia dla dzieci

Taca to ten element krzesełka, który wystawiony jest na pierwszy front! Twoja pociecha właśnie na nim będzie próbowała nowych dla niej smaków, niekiedy powodując przy tym nieporządek (delikatnie mówiąc)!

Stąd też w wielu modelach tace zostały zbudowane podwójnie. Jak? Otóż wyposażono je w dodatkowe nakładki. Dzięki temu nie musisz zdejmować całości, tylko tę część – chyba że bałagan jest zbyt duży! Dodatkowo nowoczesne krzesełka mają zaokrąglone krawędzie na blatach – opływowe kształty sprawią, że czyszczenie ich będzie o wiele prostsze.

Wiele tacek spokojnie umyjesz w zmywarce. Zostały one do tego w pełni przystosowane. Warto więc zainteresować się tą opcją, ponieważ ona po prostu ułatwi życie.

Krzesełka do karmienia – materiał wykonania

Krzesełka do karmienia dla dzieci najczęściej tworzy się z plastiku lub drewna. Obie te opcje mogą pochwalić się wieloma zaletami.

Plastik na przykład jest doskonały w utrzymaniu czystości a mechanizm oparty właśnie na takim materiale, najczęściej ma wiele możliwości regulacji. Poza tym rozkładanie całej konstrukcji to niekiedy kwestia jednego ruchu!

Z kolei drewno otwiera większe pole do modyfikacji. To właśnie najczęściej z takich krzesełek da się zrobić krzesło do biurka, poprzez wymontowanie poszczególnych elementów.

Ponadto dobrze, jeśli pokryte są one ekoskórą, ponieważ wtedy wszystkie zabrudzenia znikną z jej powierzchni niemal w mgnieniu oka!

Design krzesełka do karmienia

Kupując krzesełko do karmienia, nie sposób nie zwrócić uwagi na ich design. Każda mama przecież pragnie, aby jej pociecha miała stylowe ubranka i akcesoria. Dlatego nie rezygnuj z tego! W pierwszej kolejności dobrze będzie zwrócić uwagę na wcześniej wspomniane aspekty. Jednak dziś na rynku dostępne są jednocześnie funkcjonalne i piękne krzesełka do karmienia.

Dlaczego wybór odpowiedniego krzesełka do karmienia dla dzieci jest tak ważny?

Przede wszystkim chodzi o wygodę i bezpieczeństwo Twojej pociechy – a to zawsze jest najważniejsze. Poza tym wygodne krzesełko do karmienia może ułatwić naukę samodzielnego jedzenia, ponieważ Twoje dziecko będzie czuło się znacznie bardziej komfortowo. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że z tym bywa różnie – rozszerzanie diety to temat rzeka. Jednak warto po prostu ułatwić sobie ten wymagający cierpliwości proces. Trzymamy mocno kciuki!

Ponadto krzesełka do karmienia dla dzieci zostają z nimi na dość długi czas. Jak to możliwe? Wiele modeli przystosowanych jest do ciężaru 15 kilogramów. Najczęściej maluchy osiągają tę wagę około 3. roku życia – choć bywa z tym różnie, bo każda pociecha jest inna! Do tego dzięki regulacji siedziska albo innym modyfikacjom, na przykład tym związanym z możliwością stworzenia z takiego krzesełka normalnego krzesła, na pewno nadal będzie ono bardzo funkcjonalne!

Jak więc widzisz, zakup krzesełka do karmienia dzieci to inwestycja. Trzymamy kciuki, abyś w zakupowym ferworze znalazła idealny model dla Ciebie i Twojego maluch. Jesteśmy pewni, że misja ta skończy się prawdziwym sukcesem. Powodzenia!

FAQ:

  • Krzesełko do karmienia – od kiedy można z niego korzystać?

Najlepiej wtedy, kiedy Twoje dziecko zacznie już samodzielnie i stabilnie siadać. Czasem zdarza się, że zbiega się to z momentem rozszerzenia diety. Pamiętaj jednak, że każdy maluch jest inny i rozwija się w swoim tempie. Dlatego też bacznie obserwuj swoją pociechę i dostosuj wszystko do jej indywidualnych potrzeb.

  • Dlaczego wybór krzesełka do karmienia dzieci jest ważny?

Od krzesełka tego typu zależy komfort Twojej pociechy oraz jej bezpieczeństwo – a to jest przecież zawsze najważniejsze. Poza tym mebel ten pomaga w nauce karmienia, ponieważ dziecku jest wygodniej i czuje się nieco pewniej. Ponadto, jeśli postawisz na dobry model, posłuży Ci on przez naprawdę długi czas – nawet do 3. roku życia Twojego malucha!

  • Na co zwrócić uwagę, kiedy planuje się zakup krzesełka do karmienia?

Tych rzeczy jest naprawdę wiele, jednak skup się na potrzebach swoich oraz Twojego dziecka. Dobrze będzie, jeśli krzesełko do karmienia ma regulowane siedzisko, a tacki dodatkowe nakładki – dzięki nim, czyszczenie będzie o wiele prostsze. Zwróć również uwagę na to, aby tace były zaokrąglone na końcach, by jedzenie nie zbierało się w szczelinach.

1 comment

michael says:

Świetne porady. Warto zadbać właśnie o takie krzesełko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *