Categories Gadżety

Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger – recenzja, opinia. Jaki wybrać?

Zakup oczyszczacza planowałam od ponad roku. Ostatecznie mój wybór padł na oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger, który cieszy się uznaniem. Jak się pisał? Jaka jest moja opinia? Oto recenzja!

oczyszczacz powietrza stadler form roger

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Oczyszczacz powietrza od dawna był na liście urządzeń, które muszą znaleźć się w moim domu. Dlaczego? A dlatego, że czytałam i słyszałam sporo opinii o tym, że jest inwestycja w niego to dobra decyzja. Przekonały mnie opinie innych mamusiek, które dzięki oczyszczaczowi i nawilżaczowi powietrza pozbyły się wiecznego kataru u malucha. A jeśli jesteście rodzicami, to wiecie, że katar u dziecka nie jest przyjemny 😉 Ponadto, jakoś powietrza w domu jest niestety gorsza niż na zewnątrz. To z kolei negatywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Gdy już się zdecydowałam na zakup urządzenia, przyszedł czas na pytanie – jaki oczyszczacz powietrza kupić? Wiem, że w tej kwestii się nie oszczędza. Dla mnie liczyło się to, aby produkt rzeczywiście był dobry, skuteczny i spełniał swoją funkcję. I tak ostatecznie zdecydowałam się na Stadler Form Roger, który możecie kupić na stronie www.stadler-form.pl.

Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger recenzja

W pierwszej kolejności opiszę Wam system filtracji urządzenia, który odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń. Standler Form Roger wyposażono w:

  • Wstępny filtr tekstylny – jego zadaniem jest usunięcie z powietrza cząsteczek kurzu i zanieczyszczeń takich jak sierść pupila. Dodatkowo, warstwa jest ochroną dla filtrów wewnątrz sprzętu, jednocześnie wydłużając ich żywotność,
  • Dual FilterTM – to połączenie filtra HEPA oraz węgla aktywnego. Co ciekawe, obie te technologie wykorzystuje się do walki ze smogiem. Filtr hepa usuwa cząsteczki pyłku zawieszonego, a także oczyszcza powietrze z alergenów. Z kolei węgiel aktywny eliminuje zanieczyszczenia gazowe m.in. dym tytoniowy, formaldehyd, benzen, a także nieprzyjemne zapachy.

stadler form roger oczyszczacz

Oczyszczacz jest odpowiedni do pomieszczeń o wielkości do 65,12 m². Doskonale sprawdzi się w mieszkaniu, jak i w biurze. Czym zachwyca? Oto jego zalety.

Nowoczesny design

Stadler Form Roger to dość spore urządzenie. Jego wymiary wynoszą 330 x 450 x 170 milimetrów, a jego waga osiąga 5,5 kilograma. W związku z tym trzeba wygospodarować kawałek wolnej przestrzeni, aby go postawić. Co prawda, część osób woli minimalistyczne rozwiązania, ale nie zawsze jest to możliwe. Ponadto, oczyszczacz nadrabia swoim designem. Prezentuje się wyjątkowo estetycznie i można go potraktować jakom element dekoracyjny. Kolorystyka jest neutralna, dzięki czemu sprzęt wkomponuje się w każdy styl. Po zdjęciach możecie zobaczyć, że bardzo ładnie wygląda we wnętrzu.

Skuteczność

Oczyszczacz zaprojektowano w taki sposób, aby skutecznie usuwał z powietrza:

  • kurz,
  • pyłki,
  • bakterie,
  • wirusy (w tym najpopularniejszy wirus).

Intuicyjny panel sterowania

Na górnej części obudowy znajduje się panel sterowania. Składa się on z kilku przycisków, które pozwalają na włączenie/wyłączenie urządzenia, wybór trybu automatycznego/nocnego, wybór timera, zmianę poziomu prędkości, Wi-Fi oraz wskaźnik HEPA RESET – przypomina nam o konieczności wymiany filtra. Wszystko jest banalne i działa bez zarzutów.

Brakuje mi jedynie pilota do zdalnego sterowania, ale nie przesadzajmy. Mamy za to aplikację, którą możemy ściągnąć i połączyć z naszym sprzętem. Po bokach oczyszczacza znajduje się czujnik gazu i cząstek stałych. Na przodzie mamy wskaźnik jakości powietrz w postaci niewielkiej diody LED. Zmienia ono swój kolor w zależności od jakości powietrza:

  • niebieska –  bardzo dobra jakość powietrza,
  • pomarańczowa – średnia jakość powietrza,
  • czerwona – słaba jakość powietrza.

stadler form roger

Aplikacja mobilna

Jak już wspomniałam, mamy możliwość ściągnięcia aplikacji Smart Life – Smart Living, pozwalającej na sterowanie wszystkimi funkcjami, a także monitorowanie jakości powietrza. Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Pay oraz App Store.

Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger opinia

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza? Oczywiście, że tak! Dzięki urządzeniu powietrze staje się wolne od wszelkich zanieczyszczeń. Usunięcie zanieczyszczeń z powietrza docenią szczególnie astmatycy i alergicy. Niestety w powietrzu znajdują się alergeny, które negatywnie wpływają na zdrowie. Mogą doprowadzić do nasilenia astmy lub uaktywnić alergię, będącą do tej pory utajoną. Ponadto, neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Osobiście uważam, że warto zainwestować w sprzęt.

jaki oczyszczacz powietrza wybrać

Jak się sprawdza mój model? Gdy włączyłam Rogera po raz pierwszy, lampa paliła się na kolor pomarańczowy. Po upływie godziny była już niebieska. Zdecydowanie atutem jest prosty interfejs oraz aplikacja. Rozmiar może okazać się wada, choć dla mnie to żaden problem. Urządzenie prezentuje się estetycznie i wkomponowało się w moje wnętrze.

Bardzo mi się podoba zastosowanie materiałowej tkaniny na obudowie, która jednocześnie jest filtrem wstępnym i posiada antybakteryjną powłokę higieniczną Sanitized. Ponadto, tkanina ta ma wyjątkowe walory estetyczne, dzięki czemu ciekawie się prezentuje. Dla mnie ogromnym plusem jest również to, że filtr wstępny możemy czyścić oraz prać.

Sama obsługa Rogera jest prosta i nikt nie będzie miał z tym problemu. Wszystko działa jak należy, a ściągniecie aplikacji trwa naprawdę krótko.

Ponadto, Roger pracuje cicho na mniejszym poziomie prędkości, dzięki czemu nie przeszkadza. Plusem jest także dioda LED, która nas informuje o jakości. Do minusów mogę zaliczyć jedynie brak pilota.

Mogę pokusić się o stwierdzenie, że ten oczyszczacz działa tak, jak wygląda, czyli bardzo dobrze!

stadler form roger czy warto

*Wpis powstał we współpracy partnerskiej

 

1 comment

Iza says:

Ja zauważyłam że córcia się lepiej wysypia do szkoły. Naprawdę jest lepiej wypoczęta i bardziej skupiona. Nie budzi się w nocy pić nie ma suchego gardła i chrypki rano. Dobry sprzęt. Wymieniliśmy teraz na nowszy model Aria od Mateko

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *