Categories Bez kategorii

ODSZKODOWANIA MEDYCZNE

Na blogu mogliście już nie raz przeczytać o odszkodowaniach. Dziś kolejny post o nich. Tym razem pod lupę wzięłam odszkodowania medyczne.

Zapewne nie raz mogliście zobaczyć w telewizji, usłyszeć w radio, bądź przeczytać w gazecie  o błędach lekarskich. Kilka spraw było nagłośnionych w mediach.

Czym jest błąd lekarski?

Zaczniemy najpierw od teorii. Błąd medyczny (lekarski)określa się jako nieumyślne działania lub zaniedbanie czy zaniechanie lekarza, pracowników służby zdrowia, którego skutkiem jest szkoda pacjenta. W niektórych sytuacjach, błędy medyczne mogą doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci pacjenta. Wśród błędów znajduje się m.in. niewłaściwa diagnoza, nieprawidłowa realizacja procedury medycznej.

Fachowa pomoc.

Gdy zdarzy się nam sytuacja, że błąd lekarski doprowadzi do uszczerbku na naszym zdrowiu, mamy prawo do dochodzenia odszkodowania za popełniony błąd medyczny. Warto skorzystać tutaj z fachowej pomocy, bowiem sprawy o odszkodowania za błędy lekarskie są skomplikowane. Ponadto wymagają ogromnej wiedzy zarówno prawnej, jak i medycznej.Takiej pomocy fachowej udziela m.in.  ośrodek pomocy poszkodowanym.

1 comment

Ania says:

Mam nadzieję, że nigdy mi się nie przyda, ale dobrze wiedzieć 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *