Categories Bez kategorii

ODSZKODOWANIA Z OC

Odszkodowania z OC sprawcy to jeden z ważniejszych tematów, na który warto posiadać podstawową wiedzę. Wypadki potrafią mieć ogromny wpływ na życie poszkodowanego jak i jego rodziny i niestety wiem to z doświadczenia. Często odbierają zdrowie, które nie zawsze można odzyskać. Jednak powrót do stanu zdrowia sprzed wypadku lub jakakolwiek jego poprawa, może być ułatwiona właśnie poprzez odszkodowanie OC.

Kto może się ubiegać o odszkodowanie?

Odszkodowania z OC należą się każdemu poszkodowanemu, który nie był sprawcą wypadku. W związku z tym każdy uczestnik wypadku może złożyć swoje roszczenia do ubezpieczyciela, u którego sprawca wykupił polisę OC. Jednakże o takie odszkodowanie nie może się ubiegać osoba, będąca sprawcą wypadku.

Centrum Obsługi Powypadkowej – dlaczego warto skorzystać?

Niestety dochodzenie roszczeń odszkodowawczych to nie lad wyzwanie. Często firmy ubezpieczeniowe zaniżają wysokość odszkodowania z OC sprawcy. Dlatego niewątpliwie ważna jest tu prawna wiedza oraz zdolności negocjacyjne, dzięki którym można wywalczyć godne odszkodowanie. Warto skorzystać wtedy z Centrum Obsługi Powypadkowej np. Codex, która się zajmuje roszczeniami, ma doświadczenie i przede wszystkim wiedz. Takie centrum zapewnia m.in. fachową ocenę rozmiaru szkody, reprezentację na każdym etapie sprawy, skompletowanie odpowiedniej i niezbędnej dokumentacji, a także doradztwo indywidualnego specjalisty i pomoc sprawną. Dodatkowo monitoruj postępy w sprawie, a wyłata odszkodowań następuje w ciągu 14 dni od wpływu środków. Dlatego jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy, zdecyduj się na kancelarię odszkodowawczą, która pozwoli Ci wygrać sprawę

O jakie odszkodowania można się ubiegać z OC sprawcy?

O odszkodowania z OC sprawy można się ubiegać o poniższe:

  • odszkodowanie za szkodę rzeczową
  • odszkodowanie za szkodę osobową
  • wyrównanie z tytułu utraconego dochodu
  • renta wyrównawcza
  • zadośćuczynienie za krzywdy psychiczne i fizyczne

Mam nadzieję, że chociaż trochę Wam przybliżyłam temat ubezpieczeń z OC sprawcy wypadku. Moja wiedza jest na minimalnym poziomie, ale niestety w związku z doświadczeniami życiowymi, musiałam się zapoznać z wiedzą dotyczącą odszkodowań. Mam jednak nadzieję, że nikomu z Was nic się nie stanie i nie będziecie musieli korzystać.

2 comments

Megly says:

Pewnie – każdy jakąś podstawową wiedzę na ten temat powinien posiadać. Super, że o tym piszesz 🙂
Pozdrowionka weekendowe 🙂

Ania says:

Nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza może się przydać 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *