Categories Bez kategorii

ODSZKODOWANIE ZA OPÓŹNIONY LOT

Samoloty bez wątpienia skróciły czas przemieszczenia się z jednego państwa do drugiego. Niestety, w sytuacji, gdy lot jest opóźniony, czas ten znacząco się wyróżnia. Wiecie, że możecie otrzymać odszkodowanie za opóźniony lot? Jeśli nie, to przeczytajcie tekst.

ODSZKODOWANIE ZA OPÓŹNIONY LOT – KOMU SIĘ NALEŻY ?

Uzyskanie odszkodowania za późnienie samolotu, należy się każdemu pasażerowi, jeżeli zwłoka sięga więcej niż 3 godziny. Należna jest w sytuacji gdy nie jest ona podyktowana nadzwyczajną i niezależną od przewoźnika sytuację czyli np. zagrożenie terrorystyczne, strajk pracowników lotniska, złe warunki atmosferyczne czy zakazy lotów.

JAKI JEST OKRES WYSTĄPIENIA O ODSZKODOWANIE?

O odszkodowanie należy wystąpić w ciągu kilku lat od zaistniałej sytuacji, od roku do 10 lat w zależności od ustawodawstwa kraju. W Polsce jest to okrs jednego roku, dlatego należy wystąpić o odszkodowanie jak najszybciej i nie zwlekać.

ODSZKODOWANIE ZA OPÓŹNIONY LOT Z AIRLEX

Warto nawiązać współpracę z firmą, która specjalizuje się w likwidacji szkód ponoszonych przez pasażerów linii lotniczych np: AirLex. Firma ta pomaga uzyskać odszkodowanie zarówno za odwołane, jak i opóźnione loty, a także przy utracie bagażu czy odmowy wejścia na pokład. Firma uzyskuje zwroty za opóźniony lot od linii lotniczych na całym świecie m. in. Enter Air, Lufthansa, Wizzair, Ryanair.

odszkodowanie za opóźniony lot

2 comments

Ania says:

Bardzo przydatne info zwłaszcza tera kiedy zbliżają się Święta i sporo osób podróżuje 🙂

Agnieszka says:

Na szczęście jeszcze nie miałam tej wątpliwej przyjemności aby dochodzić swoich roszczeń z tego tytułu… jednak dobrze wiedzieć!
pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *